Техас або Каліфорнія — де краще жити

При виборі найбільш відповідного варіанту для переїзду обидва варіанти: Техас і Каліфорнія можна вважати правильними. Обидва ці штату по праву вважаються благополучними і зручними для життя. Все залежить лише від ваших фінансових можливостей.

Чи можна вважати життя в Каліфорнії об’єктивно краще, ніж життя в Техасі? Зрозуміло, так. У Каліфорнії дуже приємний клімат, багато високооплачуваної роботи, культурне різноманіття, та й океан поруч. Бентежить лише те, що життя в Каліфорнії помітно дорожче в порівнянні з Техасом. Це стосується майже всього, починаючи від цін на бензин, місцевих податків і закінчуючи вартістю нерухомості.

Що вибрати — Каліфорнію або Техас?

Статистика невблаганно свідчить: каліфорнійці із задоволенням переїжджають в Техас, незважаючи на весь цей райський клімат, Голлівуд, пляжі Венеції і Санта-Моніки. Звичайно, є і зворотний потік, але в значно менших розмірах. Наприклад, в 2013 році з Каліфорнії в Техас виїхало 62 тисячі чоловік. У той же рік з Техасу до Каліфорнії переїхало практично вдвічі менше — всього 31 тисяча людей.

Як це можна пояснити на типовому прикладі? Якщо взяти середньостатистичну матір-одиначку, яка проживає в Сакраменто (про інші каліфорнійські міста краще навіть не згадувати), то працюючи 40 годин на тиждень і отримуючи при цьому $ 15 за годину, ця жінка буде змушена віддавати майже половину свого місячного заробітку тільки на оренду квартири з однією спальнею (середня ціна на zillow.com — від $ 935 до $ 1200). У техаському Сан-Антоніо або будь-якому іншому аналогічному Сакраменто місті вартість оренди такого ж житла обійдеться їй всього лише в $ 600-700.

Але на орендній платі неприємності не закінчуються. Живучи в Каліфорнії, жінка буде змушена щомісяця переплачувати ще кілька сотень доларів на бензині і податки. Не забувайте, що прибутковий податок штату тут один з найвищих в США. А ось в Техасі його взагалі немає.

Ну а оскільки рівень зарплат в Техасі і Каліфорнії для малокваліфікованих працівників приблизно однаковий, то особливого сенсу залишатися в Лос-Анджелесі або Сан-Дієго просто немає. Це стосується не тільки самих низів, ледь зводять кінці з кінцями, але і персоналу середньої ланки (вчителів, медсестер, автомеханіків і т.д.). Хіба що молоді в околицях Голлівуду буде куди більш цікавіше, ніж в Далласі або Х’юстоні. Але це таке …

Порівняння цін на нерухомість в Техасі і Каліфорнії

Напевно, у вас вже виникло резонне питання: якщо в Каліфорнії все так дорого, то чому там всі хочуть жити? Звичайно ж, потрібно визнати очевидне: Каліфорнія краще Техасу. Це дійсно так. З цілої низки параметрів, починаючи від загального рівня культури і закінчуючи більш різноманітною природою. Але це ДОРОГИЙ штат. Багато сюди приїжджають, просто не розуміючи, що їх можливості в Каліфорнії завжди будуть обмежені цінами на нерухомість.

Зрозуміло, якщо у вас є на банківському рахунку $ 200 тисяч, то все радикально змінюється. Будинок в Оранж Каунті за таку суму ви відразу, звичайно, не купите, але ось на перший внесок іпотеки цього вистачить з лишком. Наприклад, новий будинок в Ірвайні з двома спальнями вам обійдеться в $ 558 тисяч. Санта-Моніку і інші fancy-райони LA до уваги не беремо — там таке ж житло обійдеться не менш мільйона просто тому, що це розкручений туристичний район.

При первинному внеску в $ 200 тисяч щомісячний платіж складе всього $ 1650., що цілком посильно для більшості каліфорнійських сімей. Особливо, якщо брати до уваги, що Ірвайн — це благополучний білий передмістя Лос-Анджелеса з низьким рівнем злочинності і високим рівнем життя.

У той же час, більш просторий будинок з трьома спальнями в Остіні — не менше благополучному техаському місті, де живе 1,7 мільйона чоловік, обійдеться вам в $ 245 тисяч. Тобто, в даній ситуації іпотеку брати, по суті, і не доведеться.

Різниця відчутна, правда? Мріючи про свій будинок в Каліфорнії, вам потрібно мати не менше $ 100 тисяч доларів тільки на початковий внесок за самий звичайний будинок. Якщо врахувати, що дешевше $ 350 тисяч ви зараз в Каліфорнії взагалі нічого пристойного не купите, навіть в Ріверсайді або Сакраменто, то без $ 75-80 тисяч в кишені про свій будинок можна навіть не думати.

У Техасі ж мінімальний поріг першого внеску по іпотеці (в пристойному білому районі) становить всього $ 40-50 тисяч. А щомісячні платежі — $ 700-800. Якщо враховувати, що рівень зарплат в Остіні і Ірвайні приблизно на одному рівні, то сенсу залишатися в Каліфорнії взагалі немає. Ви просто будете переплачувати кожен місяць зайві $ 1000-1500 (з урахуванням місцевих податків і цін) тільки за те, грубо кажучи, що ви живете в Каліфорнії. Якість же вашому житті при цьому буде на одному рівні з Техасом, а то й гірше, швидше за все.

Пошук роботи в Техасі і Каліфорнії

Робота в Америці — це найважливіше. Заради гарної зарплати багато американців готові їхати куди завгодно. Адже інфраструктура в будь-якому штаті скрізь приблизно однакова, а маючи гроші можна в будь-якому місті знайти пристойну житло в безпечному районі з хорошими школами.

Відносно пошуку роботи в Техасі все дуже добре. Саме тому каліфорнійці косяками мігрують саме в Техас, а не в Нью-Мексико або Арізони. Наприклад, рівень безробіття в Остіні становить всього 2,9%, що фактично вдвічі нижче, ніж в середньому по країні.

За останні два десятиліття завдяки податковим пільгам в Техас переїхали штаб-квартири багатьох великих компаній, в тому числі і з Каліфорнії. Крім того, в Техасі працює багато різних промислових виробництв, де рівень зарплат помітно вище, ніж в середньому по США.

Якщо скласти все разом, то сприятлива ситуація на ринку праці плюс відносно низькі ціни на нерухомість дають в сумі досить непогану картину. Переїжджати в Техас не тільки можна, а й треба.

Порівняння Техасу і Каліфорнії за іншими параметрами

По більшості інших параметрів вибір між Каліфорнією і Техасом зазвичай на боці тихоокеанського узбережжя. Погода в Каліфорнії за російськими мірками майже завжди річна, але без екстриму. У Техасі більш континентальний клімат. Тому влітку тут температура іноді може підніматися до +35 + 40 ° С. На півночі і заході штату влітку суха спека — відчувається близькість напівпустель Нью-Мексико. На півдні, біля узбережжя Мексиканської затоки — тропічний клімат, тому там влітку не тільки жарко, але і волого.

Океан біля Каліфорнії холодний, тоді як в Мексиканській затоці цілком можна поплавати. У Техасі афроамериканців більше, ніж в Каліфорнії, а ось мексиканців багато в обох штатах. Природні пейзажі в Техасі нудні (рівнина і степ), біля Лос-Анджелеса є невеликі гори.

Як резюме можна сказати, що людям із середнім доходом краще жити в Техасі. Але якщо у вас немає проблем з грошима, то в Каліфорнії, звичайно, життя буде набагато приємніше і веселіше.

Ссылка на основную публикацию