Таро Уейта Райдера: яким має бути тлумачення і значення карт

Всі люди, які цікавляться ворожінням на картах Таро, обов’язково чули ім’я Райдера Уейта (Уайта), адже створена ним колода визнається класичним варіантом, від якого відштовхуються таролог, складаючи свої прогнози майбутнього. Таро Уейта тлумачення і значення карт, а також загальна інформація про колоді — ось про що ми поговоримо в даному матеріалі.

Історія створення колоди Райдера Уейта, її відмінні риси

Досить великий інтерес представляє особистість самого Уейта — він був всебічно розвиненою людиною, займався перекладом книг, а також написанням власних робіт і дослідницькою діяльністю.

Райдер Уайт мав власним баченням застосування карт Таро. Так, він закликав використовувати їх виключно в якості містичного атрибуту, і був проти їх магічного застосування.

Допомога у створенні своєї колоди Таро, Уейт надавала жінка з екстрасенсорними здібностями — Памела Колман Стріт, художниця і член ордена Золотої Зорі. Саме вона займалася розробкою графічного образу арканов.

Можливо, її малюнки на перший погляд здаються досить примітивними, але зате вони детально розкажуть про дрібних деталях оформлення і облич персонажів, що вказує на глибинний сакральний сенс карт.

Перш, ніж братися за тлумачення Таро Уейта, потрібно відзначити характерні риси цієї колоди:

  • Відбулися зміни сюжетних ілюстрацій кожного з 78 арканов. До цього Молодші карти виглядали майже так само як і гральні — на них наводилися відомості лише про масті і гідність (винятком виступали 4 «придворні карти»). А в своїй колоді Райдер Уайт розробив ілюстрацію для кожного з Молодших арканів, що уособлює їх глибинний сенс.
  • Змінений порядок карт. Так «Сила» (11-я карта) в Таро Уейта встала на місце «Правосуддя» (8-е).
  • Інший сенс карти «Закоханих». До цього 6-я карта Таро носила назву «Вибір» і зображувала невпевненого в собі хлопця, який не міг зробити вибір з двох дам. У колоді Уайта значення аркана змінилося кардинально — тепер карта зображує біблійну сценку за участю Адама і Єви в райському саду і повідає про первородний гріх, любові і пристрасті.
  • «Справжнє Таро» дуже символічно, а Таро Уейта є більше езотеричним. Все аркани колоди описані простим, доступним до розуміння мовою. Цими картами цілком можуть користуватися новачки.

Далі розглянемо значення карт Таро Райдера.

Опис значення карт Таро Райдера Уайта

старші аркани

Шут (0-й аркан). Карта повідає про безрозсудному поведінці, дурості молодика, дурощі, екстравагантності. Також вкаже на невизначеність, незрозумілість. У зворотній позиції: говорить про настороженості, порожній розтраті енергії.

Маг. Людина прагне до самостійних досягнень, відрізняється енергійністю, сильною волею, майстерністю, спритністю. Грамотні наміри для впливу на світ. Початок нових проектів, народження дітей. У зворотній позиції: каже про пасивність, безвольність, консервативності, нестачі досвіду. Реальне не відповідає очікуваному. Гальмування процесу.

Верховна Жриця. Є важкою картою, що говорить про невідомості, обмані, приховуванні інформації. Людина не знає, хто в дійсності контролює ситуацію. Повідає також про інтуїтивному сприйнятті світу, вплив підсвідомого на наше життя. Зворотній: розкриваються секрети, обстановка проясняється, негативні зміни, матеріалізм.

Імператриця. Каже про дії, ініціативності, реалізації чого-небудь. Це карта творення, плодючості, фінансового прибутку, стабільності. У зворотній позиції розповість про лінь, відсутність дій, творчої нереалізованості, страху і залежностях.

Імператор. Покажчик авторитету, батька. Імператор говорить про фундаментальності, ґрунтовності, матеріальних благах, описує сильного духом людини. Розум превалює над емоційною сферою. Дуже вдалий аркан для чоловіків. Зворотній позиція: батька немає або його вплив дуже слабкий, порушується заведений порядок життя. Підпорядкування.

Іерофант (Також називається Жерцем або Папою). Свідчить про навчання, наставництво. Пророкує контакти, спілкування, дружбу, милосердя і духовність. Але при цьому відсутні фінанси, секс, побутової порядок. У зворотному вигляді: період інтриг, змов темних справ, сумнівів.

Закохані. Можливо, вам буде потрібно прийняття якогось рішення. Основне значення аркана — любовна тематика, причому, мова йде про справжню духовну любов, а не про сексуальне бажання. У зворотній позиції: повідає про нереалістичність планів, порушеної гармонії, наявності внутрішніх особистісних конфліктів.


Колісниця. Вкаже на завзяту захист своєї позиції, період конфліктів і розбіжностей (може говорити про військові дії). Людина зможе впоратися з усіма випробуваннями. У зворотній позиції: недостатньо життєвої сили, знань. Період застою.

Сила. Знаходження балансу між страхами і поспіхом. Доброта і сильна воля допомагають досягати бажаного. У зворотній позиції: інтелект і інстинкти конфліктують один з одним, ваші плани руйнуються, вивільняється сила, утримувати яку більше неможливо.

Відлюдник. Повідає про розсудливість, прийнятті зважених рішень, але також — про відокремлення від світу, таємні задуми, аскетичности, перфекціонізм, самоті. Людина не залежить від суспільства, живе сам по собі. У зворотній позиції: надлишок перфекціонізму, людина занадто багато вимагає від себе і оточуючих. Необдумане поведінку, небезпечну для нього ж самого.

Колесо фортуни. Обіцяє досить сумнівне везіння, до якого краще ставитися, як до несподіванки. Каже про дивні подарунки долі, несподіваних знайомствах, пропозиціях, зміни. У зворотному вигляді демонструє бажання змін, але замість них, отримання затримок і перешкод.

правосуддя (Також називається справедливістю). В цьому випадку восторжествує істина в будь-якому своєму понятті. Карма управляє долею людини і вирішує, коли і кому відплатити по заслузі. Можливо початок судових процесів, укладення шлюбного союзу. У зворотній позиції: відпрацьовується негативна карма, оточуючі ставляться до вас упереджено

Повішений. Аркан говорить про духовність, бажанні осягнути вищу мудрість, злагоді та смиренні. Починає діяти вердикт долі, відпрацьовується негативна карма. Людина страждає від добровільних мук, хвороб. Зворотній позиція повідає про самолюбстві, егоїзмі.

Смерть. Приходить щось нове, часто несподівано. Існуюча ситуація змінюється. Людина відмовляється від своєї волі, знаходить внутрішню свободу. У зворотній позиції говорить про застій, тупику.

помірність (Іменується також Стриманістю). Карта виставляє певні рамки, режими, системи. Доведеться докладати зусилля, щоб домогтися бажаного. Монотонна робота, брак творчості. У зворотному вигляді: розповість про різкі порушення порядку, надлишкової емоційності, тривожності.

Диявол. Є фатальним арканом, значення якого досить негативний. Вкаже на кармічні прихильності, егоїзм, сильну гординю, підвищену агресивність. Людина не вміє любити. У зворотній позиції: можливо «прозріння», духовне вдосконалення.

Вежа. Вищі сили втручаються в життя, різкі зміни. У зворотному вигляді говорить про страх, внутрішній напрузі.

Зірка. Є кармічного картою, обіцяє виконання задуманого, але не зараз. Перевернута «Зірка» говорить про депресивних станах, невпевненості, відчуженості від усього, ліні.

Місяць. Вкаже на небезпеку, невизначеність, невідомість, плутанину в справах. Людина відчуває себе самотнім, кинутим. У зворотній позиції говорить про милосердя, роз’ясненні обстановки.

Сонце. Гадающий вміє радіти життю, його бажання будуть виконані. Це покажчик тріумфу, нагороди, оптимізму. У зворотній позиції: минуле заважає завершенню сьогодення. Підвищений егоцентризм.

Страшний суд. Усуваються будь-які обмеження, людина заново відкриває себе, відпрацьовує свою погану карму. Зворотній карта повідає про важкому періоді життя, опорі змінам.

Мир. Символ мудрості, отримання знань, відкритості, прагнення змінюватися, вдосконалюватися. Зворотний аркан говорить про часткову перемогу, відчувається неприємна обмеженість у розвитку і духовному зростанні.

Це було скорочене значення карт Таро Райдера Уейта (Старших арканів). Також, розглядаючи значення Таро Уейта, не можна забувати і про групу Молодших арканів, про яких розповість наступне відео

Marissa

Ссылка на основную публикацию