Тампони для дівчаток: чи можна використовувати підлітку?

Питанням про те, прийнятні чи тампони для дівчаток, напевно задавалася кожна дівчина, вперше зіштовхнулася з таким явищем, як менструальної кровотечі.

Проте, буває так, що задавати питання про те, чи можна користуватися тампонами дівчаткам, мамі або іншим дорослим жінкам з членів сім’ї напевно дівчата соромляться. Саме з цієї причини, а також з метою того, щоб дати можливість таким дівчатам отримати якомога більше відповідей, даного питання присвячена сьогоднішня тема.

1 Анатомічні факти

Отже, гігієнічні тампони є тугі циліндрики незначного розміру, мають гладку поверхню. Зазначені заходи від протікання в період менструальної кровотечі створені таким чином, що максимально підлаштовані під особливості анатомічної будови піхви жінки.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Чи можуть тампони при місячних бути шкідливі для жінок?
  • Урологічні прокладки Тена Леді
  • Як самостійно зробити тампон в домашніх умовах?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Якщо мова йде про дорослій жінці, то стінки піхви відрізняються більше еластичністю, що набагато сильніше проявляється в разі, якщо жінка коли-небудь народжувала. Однак і піхву дівчинки-підлітка також наділене здатністю до розтягування. З огляду на це, і пропоновані сьогодні на ринку тампони можуть відрізнятися по довжині і товщині. Тому думки про можливе дискомфорті, викликаному невідповідністю розмірів піхви і тампона, під собою не мають жодних підстав.

Відповідь на питання про те, чи можливо використовувати тампони дівчаткам, є ствердною. Однак використовувати їх можна лише за умови, якщо правильно підібраний розмір кошти. Для того щоб вибір виявився правильним, слід для початку спробувати тампони з розряду «light» або «min». Такі представлені в асортименті від кожного виробника.

Ще однією проблеми, якої побоюються дівчата і жінки при застосуванні тампона, є той факт, що він може випасти з піхви. На практиці це зовсім не так, тому що вказане гігієнічний засіб охоплює міцні і еластичні м’язи дна тазу. Якщо його ввести правильно, то він розташовується в середній частині піхви, де кількість нервових закінчень зведено до мінімуму. Це дозволяє не відчувати тампон в тілі людини незалежно від обраної пози. Якщо жінка чи дівчина відчувають його присутність, то це ознака неправильного вводу. Тому тампон необхідно витягти, щоб не допустити можливість пошкодження слизової або спровокувати запальні процеси в піхві.

2 Застосування при невинності

Як відомо, для того щоб скористатися тампоном, його необхідно ввести в піхву. Однак у дів піхву перекрито тонкою плівкою, яка носить назву дівочої пліви. Як самі дівчата, так і їхні батьки дуже побоюються за можливість її пошкодження. Тому досить часто виникає сумнів щодо прийнятності ситуації, коли незаймана користується тампонами.

Для того щоб позбавити від подібних побоювань, необхідно взяти до уваги те, що дівоча пліва має незначне отвір, через яке і проникає менструальна кров. До того ж, вона наділена еластичністю, що дозволяє їй навіть в разі статевого контакту лише натягатися, але не надриватися. Трапляється і так, що жінка позбавляється від дівочої пліви тільки в процесі родової діяльності. Тому будь-який фахівець позбавить від сумнівів як дівчинку, так і її маму щодо використання тампонів при невинності.

Тампон виготовлений таким чином, що вбирає в себе всю кров, що виділяється при менструальному кровотечі, що призводить до його розширення і збільшення в розмірах. Це теж є приводом для сумнівів щодо використання незайманими тампонів при місячних. І в даній ситуації питання позбавлення невинності пов’язаний з процесом вилучення його з піхви. Ці побоювання безпідставні, тому що він в процесі використання зволожується виділеннями, що значно полегшує процес вилучення.

3 Вплив на репродуктивне здоров’я

Багато мам виступають проти застосування тампонів для їх дочок-підлітків, боячись зашкодити мікрофлору піхви або підвищити ймовірність розвитку запальних процесів. Адже, як знає кожна дівчина і жінка, в піхву присутня величезна кількість мікроорганізмів, які покликані підтримувати піхву в функціональному і здоровому стані. Якщо дівчина здорова, то відсутні будь-якої дискомфорт, симптоми патологічного стану, різного роду виділення і хворобливі відчуття. Навіть деякі фахівці дотримуються тієї точки зору, що тампон може нашкодити здоровій мікрофлорі або якось негативно вплинути на шийку матки. Однак численні дослідження, проведені протягом багатьох років, довели протилежне.

На практиці негативно позначитися на стані мікрофлори і викликати розвиток запальних процесів може не тампон, а недотримання елементарних правил гігієни. Така ж ситуація може трапитися і при використанні прокладок, якщо їх вчасно не міняти, робити це немитими руками або геть забути про правила гігієни статевих органів. Тому тампон також слід міняти регулярно, не менше 1 разу кожні 3-4 години. І тоді ніяких проблем виникнути не повинно.

4 Загальні правила

До того, як розпакувати тампон, необхідно ретельно вимити руки, використовуючи мило. Перед його введенням слід не хвилюватися і постаратися розслабити м’язи зони промежини. Як відомо, піхву розташоване під незначним кутом в напрямку до поперекової області. З цієї причини тампон необхідно вводити в такому ж напрямку. Буде дуже зручно його вводити, якщо присісти на унітаз, нахиливши тіло трохи вперед і розставивши широко ноги. Якщо перша спроба не увінчалася успіхом, то не варто засмучуватися. Кожна дівчина досить скоро пристосуватися робити це без будь-яких зусиль. Що стосується вилучення тампона, то зробити це досить просто. Достатньо лише потягнути за шнурок. Якщо не вдалося домогтися легкості в застосуванні тампона, то, як правильно використовувати ці кошти, зможуть розповісти мама або гінеколог.

Проте, фахівці не рекомендують як жінкам, так і дівчаткам підліткового віку регулярно скористатися зазначеним засобом захисту і гігієни. Краще поєднувати їх з прокладками і використовувати в перші дні менструального кровотечі, коли місячні відрізняються багатством. В іншому випадку існує ймовірність токсичного та інфекційного шоку. Застосовувати такий засіб, як тампон, можна, наприклад, при купанні в басейні або на пляжі. Його використання є дуже зручним рішенням для тих дівчаток, які активно займаються спортом, відвідують танцювальні гуртки, їздять на велосипеді або займаються кінним спортом. При такому способі життя тампони дозволяють відчувати повний комфорт, не побоюватися виникнення конфузних ситуацій.

Якщо мама все ж таки зважилася дозволити дочки використовувати тампони, то дуже важливим є правильне і доступне пояснення, як користуватися подібним засобом під час критичних днів. Слід розповісти взрослеющей дочки, що, використовуючи їх, не слід забувати про елементарні правила особистої гігієни, включаючи ретельне миття рук до і після введення, необхідності використання на період не більше 4-6 годин. На ніч краще перевагу віддавати прокладкам.

При виборі засобу гігієни і захисту головними є здоров’я, відчуття комфорту і краса. Адже дівчинка-підліток у майбутньому стане дружиною і матір’ю. І зберегти репродуктивне здоров’я і здоров’я в цілому є запорукою щасливого життя.

Ссылка на основную публикацию