Таблетки від прищів роаккутан ізотретиноїн

Ви дуже довго намагалися вилікуватися від прищів, пробували різні зовнішні засоби, починаючи з будь-яких діфферін і базірон і закінчуючи звичайними болтушками, брали всередину антибіотики начебто трихополу і доксицикліну, довго і наполегливо ходили по косметичним кабінетах — в результаті віз і нині там! І ось, після всіх цих тривалих мук, коли ви вже зовсім втратили надію, ви дізнаєтеся або в інтернеті, або у свого дерматолога, або від знайомих про «чудесні» таблетки від прищів — Роаккутан (або як його часто називають — Роа). Давайте розберемо всі плюси і мінуси цього препарату і з’ясуємо, чи є від нього реальний ефект.

Роаккутан — це препарат, діючою речовиною якого є ізотретиноїн, який відноситься до так званих ретиноїдами, похідним вітаміну А, відкритим в 80-х роках минулого століття. Механізм дії даних речовин заснований на придушенні активності сальних залоз — тобто усунення основної причини появи прищів. Після відкриття ретиноидов їх довго тестували на різних добровольцях, після чого, не дивлячись на ряд досить серйозних побічних ефектів, зважилися застосовувати все таки в якості таблеток від прищів. Роа далеко не єдиний препарат на основі изотретиноина. Є також Акнекутан, Аккуатан, і інші його аналоги.

Практика використання Роаккутана показує, що він допомагає в більшості важких і запущених форм акне. Однак в більшості — це не означає далеко в усіх. За статистикою, шанс вилікуватися від прищів за допомогою Роаккутана становить 85 — 90%. З чим це може бути пов’язано? Напевно, з індивідуальними особливостями організму кожної людини. Так що якщо ви зважилися приймати таблетки від прищів Роаккутан (або ізотретиноїн, який продається в таблетках з іншою назвою), приготуйтеся до того, що він вам може і не допомогти. Незважаючи на це, людям з дуже важкою і запущеною формою прищів просто не залишається інших альтернатив — іншого більш ефективного засобу від прищів поки просто не винайдено.

Як приймається Роаккутан

Взагалі, Роаккутан ні в якому разі не слід приймати самостійно, а тільки під наглядом лікаря дерматолога. Щоб Роаккутан допоміг, його необхідно приймати 10 місяців. При ціні від 1800 рублів за упаковку вартість всього курсу лікування може вилетіти в копієчку. Є речі індійський аналог Роаккутана — таблетки від прищів зітреться, ціна яких приблизно на 60% нижче.

Які плюси від застосування таблеток від прищів Роаккутана (Акнекутана, Аккуатана, зітре і ін препаратів изотретиноина):

 • Повне очищення шкіри від всіх видів прищів, вугрів і комедонов;
 •  Дає ефект там, де інші засоби вже не допомагають.

Ось в принципі і все. А які ж мінуси?

 • Через 3 — 4 місяці, а то й раніше, настає сильне загострення. Однак в більшості випадків це загострення треба просто перетерпіти і продовжувати курс прийому.
 • Дівчатам і жінкам при прийомі таблеток від прищів на обличчі і на тілі на основі изотретиноина не можна вагітніти (інакше діти будуть мати вроджені вади). Вагітніти не можна також протягом 2-х років після закінчення курсу лікування ізотретиноїном.
 • Шкіра сильно стоншується, стає сухою і дуже чутливою до сонячних променів, насилу гояться рани і подряпини. Губи стають сухими і тріскаються, в деяких випадках неможливо навіть посміхатися.
 • При прийомі Роаккутана не можна засмагати і взагалі довго перебувати на сонці з причини, як я вже говорив, збільшення чутливості шкіри до сонячних променів. Взагалі, грамотні дерматологи зазвичай призначають лікування ізотретиноїном в осінньо-зимовий період.
 • Суглоби стають крихкими, м’язи послаблюються. Так що при прийомі таблеток від прищів на основі ретиноїдів не рекомендується піддавати себе фізичним навантаженням. Так вам, швидше за все, і не захочеться.
 • Погіршується апетит. Можуть з’являтися напади нудоти.
 • Загальна апатія і депресивні стани. Відомі навіть випадки суїциду при прийомі изотретиноина.
 •  Приблизно в 20-і — 25-і відсотках випадків після закінчення курсу трапляється рецидив, і тоді все лікування необхідно починати заново.
 • Приблизно в 10 — 15-і відсотках випадків лікування може взагалі не допомогти.
 • Кусюча ціна.

Забагато, чи не так? Вам все ще хочеться починати лікування Роаккутаном, і ви сумніваєтеся, чи варто воно того чи ні? Моя думка — варто! Жодна перемога не дається легко, а абсолютно чисте обличчя через 10 місяців — повірте, варто того, щоб ризикнути і потерпіти. Однак не думайте приймати його без консультації з лікарем — у вас може бути індивідуальна непереносимість.

Коли приймати Роаккутан:

 • Вам не допомогли такі засоби як Скінорен, Діфферін, Базирон, бовтанка (за умови, що ви застосовували їх системно і протягом не менше 2-х місяців кожне).
 • У вас дійсно важка форма прищів.
 • Ви не вагітні і не плануєте заводити дитину в найближчі 3 роки
 • Ви порадилися з лікарем і у вас немає протипоказань.
 • У вас достатньо грошей. Якщо ви кинете лікування посередині курсу через брак коштів, зробите тільки гірше — рецидив буде дуже серйозний.
 • У вас досить терпіння і ви на все готові, щоб позбутися від прищів.
 • Ви готові на період лікування обмежити себе в харчуванні. Необхідно відмовитися від занадто жирного і зменшити кількість смаженого, не вживати спиртного, тому що Роаккутан дає велике навантаження на печінку.

Пропоную подивитися вам відео на тему коли починати лікування Роаккутаном:

Робимо висновки:

Роаккутан, досить складний препарат, при прийомі якого можуть виникнути безліч побічних ефектів. Тому якщо вам хоч наполовину допомагають інші засоби, думати про Роаккутаном поки не варто. Однак при важкій запущеної стадії таблетки від прищів Роаккутан (або його аналоги) є останнім дієвим засобом. Приймати чи ні, вирішувати вам самим. І обов’язково порадьтеся з лікарем!

Ссылка на основную публикацию