Стратегії Форекс, незалежні від напрямку ціни

Загальні принципи визначення тренда

Ринкові тенденції можуть змінюватися по кілька разів за день. Ціна змінює висхідний тренд на низхідний і навпаки (або знаходиться у флеті, перебуваючи в спокої після стрімкого руху). Як визначати стратегічні Форекс, яка б не залежала від напрямку ціни і дозволяла заробляти в будь-якій ринковій ситуації?

Існують так звані «стратегії, що не залежать від ціни», за якими можна знайти точки входу в будь-який момент торгів. Головне правило таких стратегій — це строго діяти за встановленим трейдером плану. На початкових етапах знайомства з торгівлею на біржі новачки часто чують головний постулат трейдерів, що торгувати потрібно в напрямку загального тренда. Це твердження можна застосувати і до стратегій, незалежних від напрямку ціни.

Загальний принцип входу в угоду зі стратегії Форекс можна описати таким чином:

  • визначення найсильнішого тренда — загальний тренд визначається виходячи з робочого тайм-фрейму. Якщо трейдер шукає точку входу на М5, то тренд необхідно шукати на Н1-Н4.
  • визначаємо рівні підтримки і опору, від яких ціна з великою часткою ймовірності оттолкнется;
  • визначаємо відстань від лінії підтримки до лінії опору і навпаки за допомогою стандартного інструменту терміналу MetaTrader 4 «Перехрестя»;
  • коли до однієї з ліній залишається менше 15-20% від загального відстані між рівнями, відкриваємо угоду в протилежному напрямку.

Тейк-профіт встановлюється також на відстані 15-20% від протилежного рівня. Варто зазначити, що даний принцип добре показав себе на старших тайм-фреймах Н4 і D1.

Канальна стратегія, незалежна від напрямку ціни

Канальна стратегія одна з найпростіших, яку вивчають на початку шляху трейдери. Знайти точки входу по даній стратегії досить легко. Її суть полягає в пошуку цінового коридору, в якому ціна рухається тривалий час. Поява такого коридору є ідеальним моментом для пошуку точок входу.

Для відкриття позиції необхідно:

  • знайти валютну пару, по якій нещодавно був сильний тренд — висхідний або спадний. Зазвичай після стрімкого руху ціна «відпочиває», консолідується.
  • відзначити за допомогою горизонтальних ліній межі коридору. Для цього відзначається верхня і нижня точки графіка, саме ці дві точки будуть орієнтиром для відкриття операції;
  • при підході ціни до зазначених рівнів підтримки і опору відкриваємо угоду в протилежну від напрямку ціни сторону.

Тейк-профіт встановлюється на протилежному рівні. При використанні канальної стратегії потрібно відкривати угоду безпосередньо на рівні, а не на відстані 15-20% від нього.

Стратегія «Пробій цінового каналу»

Велика кількість точок входу в ринок — основна перевага стратегій, які не залежать від напрямку ціни. Коли валютна пара знаходиться у флеті, трейдер відкриває угоди на відбій від кордонів каналу.

Порада: звертайте увагу на ширину коридору — чим він вже, тим сильніше він проб’ється в найближчим часом.

Пробій цінового коридору — ще один момент для відкриття сделкі.Но як визначити, чи проб’ється канал або продовжить свій рух всередині нього? Для цього скористаємося двома методиками пробиття бічній тенденції:

  1. Пробій ранкового флет — коридор, утворений під час Азіатської сесії. Його ширина визначає силу руху ціни з початком Лондонській сесії. Чим вже буде цей коридор, тим волатильність буде вести себе ціна.
  2. Коридор, що утворюється в перебігу дня — такі Флет пробиваються імпульсним зростанням або падінням з початком Американської сесії або на наступний день.

Порада: при пошуку точок входу по даній стратегії в розрахунок береться час по МСК.

Професійні трейдери торгують по даній системі за допомогою відкладених ордерів, що розміщуються на 10-15 пунктів вище або нижче меж каналу. При активації одного з ордерів другий необхідно видалити. При використанні пробійної стратегії доцільно встановлювати на відкриті ордера трейлинг-стоп, так як після пробиття коридору ціна проходить велика відстань. Визначати коридор ціни можна в будь-якої відомої платформі для торгівлі на фондовій біржі, наприклад, в MetaTrader 4.

Стратегія, незалежна від руху ціни із застосуванням усереднення і Мартингейла

Стратегія набагато легше, ніж пробойная, але ризикованіше. При невмілому управлінні капіталом можна позбутися більшої частини депозиту або зовсім його втратити. Грамотне управління капіталом важливо в будь-якій сфері — в онлайн і оффлайн-бізнесі, МЛМ-бізнесі і т.д.

Суть стратегії полягає в тому, що ціна не може нескінченно рухатися в одному напрямку. Рано чи пізно вона зробить корекцію або зовсім розгорнеться в первісну точку, з якої почався тренд.

Момент відкриття першої угоди не важлива, тому можна входити в ринок незалежно від поточного напряму ціни. Залежно від подальшого руху ціни необхідно відкривати угоди зі збільшеним лотом проти поточного напрямку.

Розглянемо приклад. Трейдер відкрив угоду на зниження. Ціна починає рух вгору, трейдеру необхідно відкрити ще одну угоду на зниження зі збільшеним лотом. Таким чином, можна відкрити 5-10 угод, головне, щоб вистачило депозиту. Закриття позицій здійснюється після досягнення певного прибутку або збитку по всіх відкритих ордерами.

Перед застосуванням стратегії необхідно провести ретельний розрахунок суми, яка буде вкладена в торгівлю. Наприклад, не відкривати більше 5 угод або наскільки збільшувати лот — в 2 або 3 рази. Також необхідно проаналізувати фінансові активи, за якими планується торгівля. Як відомо, деякі валютні пари є волатильними, інші, навпаки, більшу частину часу перебувають у флеті.

Порада: при аналізі фінансових активів вимірюйте кількість пунктів під час трендових рухів за допомогою «перехреститися» в MetaTrader 4. Виходячи з цих даних, визначаються кроки Мартингейла і приблизна прибуток по операціях.

Стратегії, що не залежать від напрямку ціни, можна використовувати при торгівлі бінарними опціонами, попередньо підібравши час експірації і ознайомившись з рейтингом брокерів бінарних опціонів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Стратегії, що не залежать від напрямку ціни, прості і зручні. Вони не змушують трейдерів постійно аналізувати настрої фінансових активів і з однаковою ефективністю працюють при будь-якій фазі ринку.

Ссылка на основную публикацию