Столярні вироби з дерева своїми руками на продаж (+ фото). Столярна майстерня як бізнес

В умілих руках деревина перетворюється на справжній витвір мистецтва і є, мабуть, самим універсальним матеріалом для виробів. Практично кожна людина щодня користується побутовими предметами, меблями та іншими виробами з дерева. До того ж його широко використовують в якості елементів оздоблення будинків, офісів, кафе, ресторанів та інших приміщень.

Столярні вироби завжди будуть затребувані споживачами з відомих причин. Майстри, які люблять працювати з деревом, напевно замислюються над відкриттям власної столярної майстерні, щоб перетворити своє захоплення в прибутковий бізнес.

Розглянемо, які цікаві вироби з дерева можна виробляти своїми руками для продажу, що потрібно знати для відкриття власного підприємства, як обладнати майстерню, куди збувати готову продукцію і наскільки прибутковим може бути столярну справу.

Що можна зробити своїми руками з дерева?

Перше, з чого потрібно почати свій столярний бізнес, — це вивчити споживчий попит на предмети з дерева. На сьогоднішній день на ринку в надлишку присутня величезна кількість різноманітної продукції, тому покупець має право вибрати найбільш якісні і оригінальні вироби. З цієї причини слід в першу чергу звернути увагу на ті з них, які знаходяться в дефіциті або представлені в мінімальній кількості.

Як правило, столярні майстерні спеціалізуються на певних видах продукції. Які ж вироби з дерева своїми руками на продаж можуть приносити хороший дохід і користуватися великим споживчим попитом? Виділимо популярні напрямки столярного виробництва. До них відноситься виготовлення:

 • декоративних елементів і оздоблювальних матеріалів для оформлення інтер’єру;
 • корпусних, м’яких, офісних та інших видів меблів;
 • віконних рам, дверей і сходів;
 • огорож та парканів;
 • садових альтанок;
 • предметів побуту (качалки, обробні дошки, підставки, шкатулки, інше).

Як показує практика, починати виготовляти столярні вироби з дерева варто з виробництва дверей (вхідних і міжкімнатних), віконних рам, меблів та сходів. З ростом виробництва можна значно розширити асортимент виробів, що виготовляються.

Великою популярністю користуються оригінальні столи, стільці, комоди, кухонні гарнітури, розкладні дивани, всілякі види крісел та інша продукція, що відрізняється від представлених в магазинах товарів.

Крім цього, можна відкрити власне виробництво столярних виробів, які будуть відрізнятися високою якістю і оригінальним виконанням. Наведемо кілька вдалих прикладів:

 • дитячі іграшки (конструктори, паровози, машини, динозаври, інше);
 • ікони (завжди у великій ціні);
 • музичні інструменти;
 • настільні ігри (шахи, нарди);
 • вази, посуд, свічники;
 • гойдалки, лавки, плетені меблі;
 • сувенірна і езотерична продукція.

Прибутковим заняттям столярів і теслярів є і виготовлення трун. Така продукція повинна бути або дешевої, або відрізнятися високою якістю виконання і застосуванням дорогих порід деревини. Як і в будь-якому бізнесі, в столярній справі важливо представити покупцям унікальна торгова пропозиція, здатне повністю задовольнити їхні потреби.

Попит на дерев’яні вироби

Продукція з деревини користується великим попитом і буде завжди популярна у покупців. Але перш ніж приступити до виробництва столярних виробів, слід провести аналіз ринку і вивчити споживчі потреби. Важливо розуміти, що в умовах великої конкуренції продукція повинна бути оригінальною і відрізнятися бездоганною якістю.

Як ми вже говорили, великим попитом користуються двері, сходові прольоти і арки. Варто розглянути можливість виробництва вікон, особливо їх багатошарових варіантів, які зовні виглядають як сучасні металопластикові вироби. Така продукція буде завжди затребувана покупцями, тим більше якщо вона відрізняється відмінними звуко- і теплоізоляційними характеристиками.

Також потрібно звернути увагу на вироби, якими люди щодня користуються в побуті. Це може бути оригінального виконання посуд, столові прилади, автомобільні підставки для мобільних телефонів і інші предмети.

Затребувані на ринку всілякі покриття для підлоги з деревини, особливо паркет, а також настінні панелі, розетки, світильники та інші вироби. Завжди будуть в ціні різьблені ікони, скульптури з дерева, декоративні панно, багатосекційні ящики для інструментів, стильні навісні полки, витончена корпусні меблі, стільниці, садові гарнітури, містки, альтанки, сувенірна продукція.

Важливо: ремонт та реставраційні роботи по відновленню дерев’яних виробів користуються великим попитом у населення. З цієї причини столяри можуть надавати і такі послуги, що стане додатковим, а головне, постійним джерелом доходу.

Столярна майстерня як бізнес

Якщо ви все-таки вирішили відкрити столярний бізнес, пропонуємо вам покрокову інструкцію для досягнення цієї мети.

З чого почати?

Визначившись з напрямком столярного виробництва, необхідно знайти місце для його реалізації. Приміщення повинні бути просторими і сухими, оскільки дерево, як відомо, не любить вологу. Крім виробничих площ будуть потрібні місця для побутівки і відпочинку персоналу, а також кабінет, де можна розмовляти з замовниками.

Висота виробничих цехів повинна бути близько 4-5 метрів, щоб була можливість виготовляти великі вироби (корпусні меблі, сходи, інше). Для невеликої майстерні можна орендувати будова загальною площею 60-70 м ?, при цьому слід враховувати, що потрібно виділити місця для зберігання заготовок і готових виробів.

Оскільки специфіка столярного виробництва пов’язана з безпосередньою різкій і механічною обробкою деревини, потрібно витяжна система. Також варто приділити велику увагу приладів освітлення (більшість верстатів та іншого обладнання працює від змінної електричної мережі 380 В).

Коли питання з приміщеннями для майстерні буде вирішене, слід зареєструвати свій бізнес в податковій. Також буде потрібно отримати дозволи на здійснення своєї діяльності в пожежній інспекції та у постачальників енергоносіїв (електрика, вода, опалення, газ).

Важливо: наведемо приклади середніх розцінок для старту бізнесу. Щоб відкрити столярну майстерню, на оренду приміщень доведеться витрачати щомісяця близько 15-20 тис. Рублів. Закупівля сировинної бази обійдеться в 22-25 тис. Рублів. На придбання обладнання та інструментів буде потрібно близько 180-200 тис. Рублів. Близько 50 тис. Рублів знадобиться на додаткові витрати і плату за енергоспоживання. І не варто забувати, що середня зарплата співробітників складає 30-40 тис. Рублів.

Як вибрати дерево?

Щоб столярна майстерня як бізнес процвітала, а вироблені вироби користувалися великим попитом у покупців, буде потрібно сировину високої якості. Важливо заздалегідь знати, яке дерево буде використовуватися для виготовлення тієї чи іншої продукції.

Перш за все варто враховувати, що до пиломатериалам пред’являються певні вимоги, вони мають стандартні розміри і для них встановлені ГОСТи. Матеріали з деревини бувають вихідними і вторинними. У першому випадку це ліс-кругляк, гілки, цільні колоди і коріння дерев. До «вторинці» відносяться фанера, брус, шпон, дошка і інші види розпилювальних виробів.

Вибір породи деревини відіграє важливу роль у виготовленні столярної продукції. Їх умовно ділять на м’які, середні і тверді по фізичних характеристиках. До м’яких порід відносяться сосна, кедр, ялина, каштан, липа, тополя, верба, вільха. Модрина, береза, бук, груша, ясен, яблуня, в’яз, дуб і горобина — це середньої м’якості деревина. Серед твердих порід виділяють акацію білу, граб, оливу, кизил, самшит та інші.

При виборі деревної сировини потрібно в першу чергу звертати увагу на його вологість. Також враховується наявність різних дефектів і здатність до так званого сокоруху, яке визначає ступінь стиглості деревини. За структурою деревина буває шаруватої, прямошаруватої, аморфної і свилеватой. Якість сировини безпосередньо впливає на процес деревообробки.

Важливо: в столярному виробництві м’які деревні породи використовують в основному для різьблення, оскільки це суттєво полегшує роботу столяра. Тверді породи застосовують для виробництва музичних інструментів, корпусних меблів, столів, комодів, човнів та інших виробів.

Деревину, розташовану всередині стовбура, називають ядром. Ця частина вважається найтвердішою, до того ж вона відрізняється високою щільністю і тривалий час не піддається гниттю. Шар навколо ядра, в якому циркулюють деревні соки, носить назву заболоні. Залежно від особливості будови дерево буває:

 • ядровим, яке характеризується темним кольором ядра деревини (яблуня, сосна, дуб, модрина, ялівець);
 • спелодревесним, для якого характерний однаковий колір ядра і заболоні шару (більшість хвойних порід);
 • заболонь (центр деревини не відмирає).

Шлюб столярних виробів є наслідком використання деревини з дефектами. До них відносяться гниль, грибок, червоточина, яка утворюється внаслідок пошкоджень комахами. Сюди ж слід віднести тріщини, які утворюються, якщо дерево було пересушена або зберігалося на морозі. До дефектів деревини також прийнято відносити нестандартну деревну форму стовбура.

Яке знадобиться обладнання?

Для виготовлення виробів з деревини різної складності буде потрібна велика кількість верстатів, які виконують певні функції. До них відносяться:

 • круглопильний;
 • фугувальний;
 • стрічкопильний;
 • торцовочний;
 • фрезерний;
 • рейсмусовий.

У міру розширення буде потрібно таке обладнання для столярної майстерні, як чотирьохсторонній стругальний, свердлильно-пазувальний, шліфувальний верстати, а також спеціальні установки для роботи зі шпоном.

Для виготовлення столярних виробів знадобиться придбати дрилі, молотки і киянки, стамески, електрорубанки, рулетки, електролобзики і шуруповерти, а також всілякі викрутки для роботи з різьбовими видами кріплень.

Серед обладнання бажано мати великі столи для розмітки листів фанери і дошки. В обов’язковому порядку потрібно придбати морилки, фарби, столярний клей, лаки, масло, саморізи, болти, гвинти, шурупи і цвяхи різних розмірів.

Реклама і збут готової продукції

Оскільки спочатку столярна продукція розрахована на масового споживача, буде потрібно проведення відповідних рекламних кампаній. Вони повинні охоплювати велику кількість потенційних покупців. Для цього необхідно дати рекламні оголошення в друкованих виданнях, на телебаченні, в транспорті і місцях масового скупчення людей.

Також слід поспілкуватися з керівниками спеціалізованих супермаркетів, магазинів, ринків будматеріалів, які є, по суті, потенційними замовниками. На сьогоднішній день Інтернет надає підприємцям необмежені можливості для просування своєї продукції. Так, для збільшення свого доходу потрібно заявити про себе в соціальних мережах, створивши відповідні тематичні групи. Не завадить створити власний сайт, де будуть представлені асортимент продукції (бажано зробити професійні фотознімки), ціни, контактна інформації та комерційні пропозиції для покупців.

Збільшенню продажів сприятиме подача тематичних оголошень в пошукових системах (контекстна реклама в мережі Яндекса і Гугла). Що стосується реалізації готової продукції, то її можна продавати на ринку, через власний магазин, на спеціалізованих ярмарках. Також рекомендується створити унікальну пропозицію для меблевих магазинів і налагодити лінію збуту.

Чи потрібно реєструвати ІП або ТОВ?

Офіційно оформлене підприємництво дозволить без проблем займатися виготовленням столярних виробів і реалізовувати готову продукцію. Якщо в майстерні будуть працювати 2-3 найманих працівника, можна обійтися оформленням ІП, відкриття якого обійдеться в 3 тис. Рублів, а щомісячна оплата податків і зборів складе близько 4-5 тис. Рублів.

Якщо планується залучення великої кількості найманих працівників і масштабне виробництво, необхідно зареєструвати бізнес в якості ТОВ. Це дозволить співпрацювати з представниками великого бізнесу, а також брати участь у всіляких тендерах.

Сувеніри з дерева своїми руками — фото

Сувенірна продукція є затребуваною і продається у великих обсягах, особливо в курортних зонах. Не зайвим буде відвідати міста з великим напливом туристів, щоб домовитися з продавцями про виготовлення певних виробів на продаж. Крім сувенірів, на сьогоднішній день популярна біжутерія з дерева, намисто, чотки та інші предмети, які однаково добре продаються в спеціалізованих магазинах або на стихійних ринках.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Підводячи підсумки, відзначимо, що відкриття власної столярної майстерні є досить перспективним напрямком в бізнесі. До того ж на старті не потрібно вкладення великих грошових сум. До основних складнощів такого проекту варто віднести пошук професіоналів, які зможуть виготовляти вироби високої якості, і збут в самому початку діяльності. Проте, доклавши певних зусиль, на відчутний і стабільний дохід можна вийти через 8-9 місяців і, звичайно ж, окупити вкладені кошти.

Ссылка на основную публикацию