Стартап-проекти малого бізнесу 2017

Нині стартапи в тренді. І нічого дивного в цьому немає — вибухова ідея розвитку бізнесу не тільки в Росії, але і по всьому світу, здатна принести великий прибуток в найкоротші терміни. Причому ідея ця повинна бути інноваційною, що дозволить заробляти чималі гроші навіть в висококонкурентних нішах, куди бізнесменам з невеликим капіталом вхід заборонений.

Одним з головних умов успішного розвитку стартапу вважається нестандартний підхід до банальних речей, основною метою якого є вирішення проблем або надання унікальних послуг кінцевому споживачеві. Фінансування проектів вибухового малого бізнесу в новому 2017 році, який в перспективі здатний принести позахмарні дивіденди, може здійснюватися за допомогою власних заощаджень, капіталу приватного інвестора або активів венчурних фондів.

Що таке венчурний бізнес?

Ми не дарма вирішили почати огляд стартапів саме з венчурного бізнесу, оскільки ці два поняття тісно перетинаються між собою. З одного боку, якщо у малого підприємства є високотехнологічний проект, в основі якого лежать новітні технологічні розробки, то можна скласти бізнес-план і чітку стратегію розвитку.

З іншого — при наявності капіталу можна самому організувати венчурний фонд зі статутним капіталом в 10-15 млн. Доларів і зайнятися фінансуванням перспективних стартап-проектів у 2017 році. Кожен інвестор, який вирішив організувати власну венчурну компанію по фінансуванню інновацій в Росії (і на світовому ринку), приймає на себе відповідальність за високі ризики від вкладень активів.

Проте слід розуміти, що прибуток від фінансування стартапів може обчислюватися непристойно великим «кількістю нулів» після відомої цифри. Яскравим прикладом продуманих вибухових проектів є соціальна мережа Facebook (чи міг подумати товариш Цукерберг, що виявиться в числі найбагатших людей планети?), Гра мільйонів World of Tanks (а також інші проекти Wargaming) та інші.

Власник фонду зацікавлений в отриманні надприбутку, тому, якщо проект буде дійсно відповідати своїй назві, фінансування не змусить себе довго чекати. До того ж венчурні компанії є співвласниками акцій підприємства, які після виходу стартапу в плюс продаються співвласнику. Таким чином, обидві сторони зацікавлені в розвитку інноваційної ідеї і фінансовому зростанні проекту.

Порада: для розвитку малого бізнесу, який буде базуватися на інноваціях, буде потрібно певна сума для старту. Можна скористатися власним капіталом, взяти позику в банку (як в більшості випадків з відкриттям малого бізнесу в Росії), вдатися до краудфандінгом або звернутися до бізнес-інкубаторів та бізнес-акселератору. Найбільш затребуваними є інновації в IT-індустрії, тому дана галузь ніколи не залишиться без уваги інвесторів.

Вдалі ідеї стартап-проектів 2017

Нескладно здогадатися, що чим менше буде конкурентів в ніші, тим вище буде прибуток від діяльності малого підприємства в Росії. Розглянемо вдалі проекти — нові бізнес-ідеї, які ще не зайняті і будуть актуальні не тільки в 2017 році.

Бізнес на колесах

Мобільний житло для відпочиваючих. Даний вид діяльності затребуваний в курортних зонах, де бажаючих відпочити хоч греблю гати. Ідея полягає у виготовленні мобільних житлових будиночків і надання їх в оренду туристичним базам, будинкам відпочинку, пансіонатам і приватним підприємцям. Судіть самі, наскільки затребуваний буде цей проект в Росії, якщо на просторах країни курортних зон дуже багато. До того ж даний напрямок є актуальним цілий рік, оскільки влітку будиночки можна здавати на морських пляжах, а взимку, наприклад, на гірськолижних курортах. В ході розвитку проекту можна частину прибутку використовувати для оренди землі або бази відпочинку в курортній зоні, що дозволить істотно збільшити дохід. Великою популярністю також користується послуга доставки мобільного житла замовникам до місця безпосереднього відпочинку.

Мобільний кафе екзотичної кухні. Автокрамниці для виїзної торгівлі стали вже звичною справою для обивателів — куди не вийди, усюди можна побачити пересувну торгівлю з різноманітним товаром на прилавках. Ідеєю такого стартапу є популяризація екзотичних страв швидкого приготування. Сьогодні їх можна спробувати в основному в дорогих ресторанах, відвідування яких може собі дозволити далеко не кожна людина. Мобільний ресторанчик на колесах здатний обслужити чимала кількість відвідувачів. Для запуску проекту в Росії буде потрібно дозвіл місцевої влади на оренду землі (виписка з ЕГРП не потрібна), автофургон, оснащений кухонним обладнанням, і кілька наборів столів і стільців для відвідувачів. Меню вашого ресторанчика можна продумати, почерпнув ідеї страв в інтернеті або з різноманітних кулінарних шоу. При необхідності їх завжди можна змінити на більш затребувані ласощі. Варто відзначити, що при відкритті стаціонарних ресторанів протягом року з 10 виживає лише один. Що стосується мобільних кафе, то з того ж числа відкритих «закладів» конкуренції не витримують всього лише 2-3. Варто задуматися, особливо в тому випадку, якщо ви не знаєте, як заробити багато грошей на ресторанному бізнесі.

«Молочна кухня» на колесах. Ідея даного стартапу до неподобства проста — щоденна продаж натурального молока населенню. Даний напрямок буде затребуваним практично завжди, оскільки молоко є одним з найважливіших продуктів харчування, тому попит на нього завжди буде високим. До того ж не варто забувати, що його розбирають з раннього ранку, тому до обіду резервуар зазвичай вже порожній. Зайнятися таким малим бізнесом можна в будь-якому місті, встановивши бочку з молоком в спальному районі. Для реалізації проекту необхідно придбати нержавіючу бочку, яку можна причепити до автомобіля. Потім потрібно знайти фермерське господарство для закупівлі свіжого молока (щоранку), а також відвезти його до найближчого відділення санепідемстанції для отримання сертифікатів, що підтверджують придатність продукції для вживання в їжу. Оскільки молоко не є основним продуктом харчування в супермаркетах, то навряд чи виникнуть проблеми з «найближчими» конкурентами. Необхідно виставити відпускну ціну трохи нижче магазинної, і потік покупців не змусить себе довго чекати.

Надання послуг населенню

Надання населенню супутніх медичних послуг. Для реалізації такого проекту не потрібно мати профільну освіту, оскільки ідея полягає в зборі бази даних по лікувальним установам міст Росії і видачі інформації людині за запитом за певну суму. Наприклад, підприємець може вести статистику по регіону (населеного пункту) по ряду захворювань. Також сюди слід включити вартість лікарських препаратів і їх дженериків (дешевих аналогів) в міських аптеках. В обов’язковому порядку в послуги повинна бути включена детальна інформація про стоматологічних клініках (приватних і державних) з докладним переліком послуг і розцінками. Також необхідно зібрати повну базу практикуючих лікарів міста різної спеціалізації. Сюди ж варто внести відгуки пацієнтів про роботу того чи іншого фахівця, специфіку його роботи та інше.

Знайомства з інтернету в реал. Даний квест вже встиг стати затребуваним в Росії. І до 2017 року проект стане досить прибутковим. Такий бізнес можна почати практично без вкладень. Відомо, що в сьогоднішній суєті у багатьох людей практично не залишається часу на особисте життя і, відповідно, на знайомства (не дивно, чому багато людей знайомляться саме через глобальну мережу). Ідея проекту така: ви організуєте зустріч для 20-30 осіб (чоловіків і жінок має бути порівну) через інтернет, наприклад, в міському кафе. З керівництвом закладу необхідно заздалегідь домовитися про майбутній захід і організувати столики з легкими закусками і напоями. Природно, зустріч людей буде платній. Вартість квитків на майбутнє експрес-побачення потрібно скласти самостійно.

виробництво

Виготовлення паливних брикетів. Ідея стартапу полягає у виготовленні брикетів для опалення з деревних відходів. В даний напрямок бізнесу можна сміливо вкладати інвестиції, оскільки навряд чи паливо буде «дешевше грибів» найближчим часом. Більш того, дешеві тирсу можна купити на будь-який пилорамі або лісопереробних підприємств. Також буде потрібно купити пелетний верстат і сушильні камери. Крім деревної стружки можна використовувати деревне вугілля, торф і інше натуральну сировину.

Виготовлення склопакетів для металопластикових віконних конструкцій. На сьогоднішній день даний стартап в Росії затребуваний, і для його реалізації необхідно придбати професійне обладнання. Вартість виробничої лінії обійдеться в 35 тис. Євро, приблизно стільки ж потрібно для покупки устаткування по герметизації готової продукції. Також буде потрібно орендувати виробниче приміщення. В середньому за 1 робочий місяць ваше мале підприємство буде приносити близько 6 тис. Євро (якщо враховувати, що 300 м? Готових пакетів ви продасте за оптовою ціною компаніям, що займаються складанням металопластикових віконних конструкцій).

Порада: говорячи про господарстві, слід згадати про продаж «беушних» будматеріалів. Йдеться про стартапі, пов’язаних з розбиранням старих і занедбаних будівель, завдяки якій можна отримати цегла і будівельний камінь. Почати бізнес досить просто, для цього потрібно отримати дозвіл в селищній раді (не в місті ж школи розбирати) і організувати бригади робітників.

Виробництво живих зошитів. Даний напрямок не має конкуренції, тому, якщо встигнути вчасно зайняти цю нішу, можна підняти величезні гроші. На обкладинці зошита є зображення з різними героями або персонажами з мультфільмів. Якщо людина наведе об’єктив свого мобільного гаджета на зошит, з неї вийде той самий герой і почне спілкуватися. Це просто неймовірно, тому виробництво таких зошитів окупиться з лишком дуже швидко. До того ж даний вид діяльності не вимагає великих капіталовкладень.

Бізнес по-американськи

Не секрет, що багато ідей успішних стартапів перейняті у американців. Розглянемо, до чого додумалися на протилежному континенті і які ідеї бізнесу затребувані за океаном.

Стартап для «газонокосильщика». Lown-Love — саме так в США додумалися назвати грошовий проект, пов’язаний з озелененням садових і присадибних ділянок. Його ідея проста: цей інформаційний портал виступає в ролі посередника між потенційним замовником і професійними садівниками. Замовник надає дані своєї ділянки і інформацію про те, яким він бажає бачити своє присадибне господарство, а сервіс підбирає для нього фахівця, який виконає цю роботу. Потім через сайт здійснюється оплата послуг, сервіс знімає свою комісію, а замовник отримує ідеальний ландшафт. Лоун Лав виступає гарантом якості послуг, що надаються, тому людина може бути впевнений в замовляються послуги.

Детектив-стартап. Винахідливі американці одними з перших стали вдаватися до послуг приватних детективів, які проводили стеження за будь-яким об’єктом. Без шкоди для прав людини, простежити за ним буде досить важко з точки зору закону. Проект Tile ґрунтується на розробці брелоків з функцією активного спостереження і передачею відповідних даних на мобільний пристрій, для чого замовнику необхідно придбати мобільний додаток. Дана послуга дуже популярна, і такий бізнес вже встиг принести своїм власникам близько 20 млн. Доларів.

Заробіток на здоровий спосіб життя. Незвичайний проект приніс своїм власникам вже не один мільйон і продовжує набирати популярність. Замовник бажає з’їсти якусь страву, для чого йому необхідно замовити через інтернет в службі доставки спеціальні інгредієнти. Вони доставляються в строго обумовлений час. Родзинкою такої послуги є той факт, що інгредієнти поставляються замовнику з докладною інструкцією з приготування страви з обраного меню.

Попутники. Нестримна тяга американців до подорожей автостопом породила 10 років тому ідею створення сервісу BlaBlaCar, який на сьогоднішній день популярний і в Росії. Кожна людина без зусиль зможе знайти собі попутника або, навпаки, знайти водія, який недорого (по дорозі) доставить куди завгодно. Відомо, що деякі венчурні компанії вклали понад 100 млн. Доларів в майбутнє цього сервісу.

Інтернет бізнес

Кожен фрілансер може організувати вибуховий бізнес в мережі, який буде приносити солідний дохід на надання віддалених послуг споживачам. Ідей для прибуткових стартапів може бути безліч, починаючи наданням консультацій (юридичних, по веденню бізнесу, бухгалтерських) і закінчуючи міжнародною торгівлею.

Одним з прибуткових напрямків є перепродаж дешевих і якісних товарів китайського виробництва на споживчому ринку Росії і ряду інших країн. Також найближчим часом будуть затребувані послуги віддалених фахівців, наприклад, SEO-копірайтерів і перекладачів (без вкладення власних коштів).

Якщо ви є фахівцем в будь-якому виді діяльності, через інтернет можна організувати платні онлайн-курси по навчанню всіх бажаючих. Прикладом таких стартапів можуть служити курси з навчання ведення бізнесу в мережі, написання статей з використанням пошукових запитів будь частотності і словоформ, грі на гітарі, програмування на сучасних мовах, єдиноборств і т.д.

Відмінним варіантом вкладення коштів і ведення бізнесу через інтернет може бути франчайзинговая діяльність. Це вже готовий бізнес, де франчайзі і франчайзер співпрацюють на взаємовигідних умовах. Власник торгової марки (бізнесу) отримує від підприємця паушальний внесок і роялті з певною періодичністю і всіляко допомагає йому в просуванні бренду.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Будь-яка людина може використовувати інтернет для залучення клієнтів в свій бізнес, навіть якщо він функціонує оффлайн. Тут головне — ретельно продумати ідею стартапу і підійти до її реалізації з нестандартною боку, що дозволить бути на крок попереду своїх конкурентів.

Ссылка на основную публикацию