Старт ап проекти малого бізнесу 2016

Коли молодість, креативне мислення і бажання заробляти з’єднуються, саме час задуматися про створення нової ідеї, яка була б корисна сучасному суспільству. Головні критерії при цьому — новизна, соціальна значимість, корисність. Обрана ідея повинна викликати інтерес, тільки тоді вона знайде місце під «сонцем сучасного ділового світу».

Що таке стартап?

Сам термін «старт ап» має англійське походження і перекладається як початок процесу. Сьогодні це поняття визначає проекти на початковій стадії розвитку.

Вперше цей термін був застосований в США в 1939 році при розробці та відкритті інноваційних технологій. Після цього дане слово перекочувало і в інші сфери, головне — щоб ідея була нова (незалежно від напрямку). Наприклад, відкриття пивного бару в Росії не можна назвати стартапом. А ось Фейсбук, Гугл, Амазон — яскраві приклади, так як містять в собі новаторство та креатив. До речі, багато відомих корпорації, які були представлені як стартап, починали своє існування з малого бізнесу.

Основні відмінності і характеристика стартапів

Стартап — це:

 1. Новий проект, який тільки почав свій розвиток. Певних часових параметрів, протягом яких бізнес перестають вважати стартапом, не виділяють. Але кожен з них має свою долю — один переростає в потужний бізнес, інший просто закривається через неактуальність.
 2. Новаторство ідеї;
 3. Робота в новому сегменті ринку, незвичний алгоритм ведення справ і бізнес-процесів;
 4. Постійний пошук капіталу. Жодне прибуткове підприємство не буде існувати без грошових впливів, тому суть стартапа полягає в пошуку такої ідеї, яка привернула б інвесторів в 2016 році. Для введення і розвитку нових ідей потрібен великий капітал, тому фінансові питання завжди знаходяться на першому місці в період розвитку;
 5. Швидке впровадження обраної ідеї — це одне з основних умов сучасного стартапу. Інвестори, які вклали гроші в інноваційний проект, що не будуть чекати вічно, тому результат потрібен їм в стислі терміни. Або обраний стартап почне прогресувати, отримуючи нові джерела фінансування, або так само швидко закриється.

Чи реально створити успішний стартап?

Як заробити багато грошей? Як домогтися успіхів у бізнесі? Як реалізувати себе і збільшити свій дохід? Подібними питаннями хоча б раз задавався кожен з нас. Але тільки одиниці дізнаються секрети успіху, і у кожного вони свої. І все ж спробуємо узагальнити всі принципи успішного розвитку нових проектів і малого бізнесу.

Успішний стартап створюється професіоналами, компетентними і в питаннях обраного напрямку, і в сфері бізнесу. Також проект повинен підкріплюватися ентузіазмом, вірою в вибране справу, бажанням реалізувати свої амбіції. Якщо хоч один з перерахованих вище факторів відсутній, малий бізнес приречений на провал.

Перед запуском стартап повинен бути максимально перевіреним і протестованим. Кожен аспект потрібно прорахувати до дрібниць, враховувати зміни на сучасному ринку Росії і всього світу, валютні коливання, події на міжнародній арені.

Інноваційна ідея — це фундамент стартапу. Але для його просування необхідний працю, важкий, виснажливий, довгий. Команда, яка працює над ним, повинна бути згуртованою, складатися з однодумців, вміти швидко врегулювати всі конфлікти.

Зверніть увагу — успішний стартап передбачає роботу в команді. Одна людина не може взяти на себе всі обов’язки з пошуку інвесторів, обробці даних, аналізу зовнішніх чинників, розрахунків та ін. Тому для створення стартапів в Росії в 2016 році виступали команди компаньйонів. Але врахуйте, чим більше таких людей в команді, тим більше виникатиме суперечок. Для успішної реалізації стартапу цілком достатньо 2-3 осіб, максимум 4. Ще Дж. Безос, засновник компанії Амазон, говорив: «Якщо двох піц не вистачить, щоб нагодувати вашу команду, у вас занадто велика команда».

Порада: для розвитку стартапу потрібно надати інноваційний і корисний продукт. Вам потрібен агресивний піар, яскрава, але недорога реклама, всебічне просування, інакше ніхто не дізнається про ідею, і вона буде приречена на провал.

Якщо ви шукайте більш традиційні методи в бізнесі, задумайтеся про відкриття хостелу.

Приклади успішних стартапів

Успішний стартап — це не просто бізнес-план з конкретним алгоритмом дій. Творці таких проектів стверджують, що це ціла філософія, в яку вкладено часточку душі її творців. Розглянемо приклади найяскравіших стартапів.

Напис на піску — добре, розумне, романтичне

«Бізнес, позбавлений людських почуттів і емоцій, — мертвий бізнес» — стверджують творці проекту Sand Sign. Сутність ідеї полягає в створенні інтернет-сервісу, який дає можливість будь-якому охочому замовити напис на піску на пляжах Коста-Ріка або Гавайських островів.

Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно зайти на сайт і вказати текст, який напишуть на узбережжі (до 30 символів), або зробити самостійно ескіз, вказуючи всі особливості оформлення. Протягом 10 днів ви отримаєте бажану напис на піску і її фото (або відео). Вартість даної послуги складає 590 рублів за фотографію і 990 за відеоролик.

Ті, хто не зацікавлений розробкою нових ідей, може зайнятися бізнесом в маленькому місті без вкладень.

«Соціальний будильник» — бізнес в реальному часі

Грачик Аджамян (розробник даного стартапу) через завантаженість одного разу проспав і не отримав візу до Німеччини. Через кілька місяців він знову проспав і не потрапив на співбесіду своєї мрії з компанією Яндекс. Така ситуація спонукала створити його новий корисний сервіс — соціальний будильник. Суть полягає в тому, що замість надокучливого дзвінка, на який більшість з нас можуть і зовсім не реагувати, вам подзвонить невідомий чоловік з проханням прокидатися. На думку творців, тільки таким чином можна розбудити найзавзятіших сонь. Скористатися такою послугою сьогодні можна безкоштовно. Але ті, хто бажає використовувати соціальний будильник щодня, в 2016 році можуть придбати платний пакет, в якому будити можуть голосами зірок або зачитувати гороскопи, новини та ін.

Стартап «Один одному»

Розробниками такої ідеї стали випускники Санкт-Петербурзького державного університету. Спочатку ідея полягала в тому, що люди залишають свої бажання, а вони вибирають сподобалися і втілюють їх у життя, даруючи радість оточуючим. Але впоратися з таким потоком бажань було не під силу, тому проект трансформувався, і зареєстровані користувачі проекту самі втілюють бажання один одного.

Проект «Один одному» — новаторський, відповідає сучасним реаліям Росії. Суть ідеї спрямована на те, що можна не тільки здійснювати мрії, але і допомогти в пошуках того, хто їх виконає. Початковий капітал, який необхідний для реалізації такого бізнесу, становить 50 тис. Дол.

«Кнопка життя» — допомога близьким

За статистикою 30% людей похилого віку віком від 65 років хоч раз в рік падають, частина з них не в змозі встати самостійно. Тема підтримки близьких і стала основою створення стартапу «Кнопка життя». Даний проект об’єднує в собі колл-центр, сайт і програмне забезпечення, яке допомагає стежити за людьми похилого віку та допомагати у важку хвилину.

Як це працює:

 • миттєвий прийом сигналу в колл-центрі, якщо клієнт компанії потрапив в біду;
 • виклик швидкої допомоги на місце надходження сигналу;
 • повідомлення родичам про те, що трапилося;
 • зберігання відомостей про захворювання, алергії, історій викликів медичної допомоги.

«Кнопка життя» — це ще й потужна система моніторингу, яка допомагає визначити місце розташування людини. Літні люди — найбільш уразливі, вони часто губляться, можуть забути адресу або піддатися розбою.

Тепер кожен може допомогти своєму літньому родичу, якщо немає можливості постійно перебувати з ним. Вартість такої послуги залежить від обраного пакета і становить 200-1100 рублів на місяць.

«Супер казанок» — просимо всіх до столу

Ідея «Супер казанка» проста і зрозуміла. Будь-яка людина, який має потенціал і пристрасть до кулінарії, може приготувати улюблене блюдо, сфотографувати його і викласти на сайті компанії super-marmite.com, описати «кулінарний шедевр». Після цього вказується вартість і адресу, де його можна купити. Все, що залишається, — чекати сміливих і голодних клієнтів, які не проти кулінарних експериментів.

Етапи розвитку стартапу

Кожен бізнес-проект в Росії має свій шлях становлення. Якщо ви не знаєте, як розкрутити інтернет-магазин з нуля, ймовірно, будете йти стандартними методами.

Так як стартап передбачає новаторську ідею, алгоритм втілення в життя і розробки малого бізнесу можуть бути різними, не завжди логічними. Але при цьому варто виділити загальну стратегію розвитку, яка складається з наступних етапів:

 1. Створення ідеї. На першому етапі формується ідея наданого продукту або послуги, будуються гіпотези про значимість для людей, шляхи просування.
 2. Тестування. Обраний напрямок перевіряється, аналізується потенційна клієнтська база, створюється презентація і складається бізнес-план.
 3. Пошук інвестора. Особа, яка шукає вигідні стартапи і безпосередньо надає капітал таким новим компаніям на ранній стадії розвитку, називається бізнес-ангел. Ваше завдання — представити проект так, щоб знайти зацікавлених людей, які погодяться фінансувати стартап, наприклад, надавши кардинально новий вид обладнання для фотосалону.

Після запуску проекту основне завдання — зацікавити потенційного покупця, просунути свої послуги або товар. Основна проблема на старті — незатребуваність продукції. Тому на самому початку рекомендується проаналізувати корисні властивості обраного матеріалу, оцінити його доступність і актуальність.

Хто може підтримати стартап в Росії?

Всі розвинені країни в 2016 році виділяють кошти на підтримку і розвиток стартапів, так як кожен з них в майбутньому може створити зростання економіки. Найпросунутішої країною в цьому напрямку є США. У ній функціонує велика кількість бізнес-шкіл, технопарків, університетів, венчурних фондів, які постійно «полюють» за новими ідеями, розвивають малий бізнес. Росія трохи відстає в даному напрямку. Але в 2016 році можна виділити ряд компаній, об’єднань, які зацікавлені фінансуванням вигідних проектів:

 • Національна асоціація бізнес-ангелів. На їхньому офіційному сайті можна знайти список бізнес-ангелів (приватних інвесторів), які займаються розробкою стартапів.
 • Національна співдружність бізнес-ангелів. Відвідайте їх сайт і ознайомтесь з рекомендаціями експертів, залиште заявку на фінансування, а також станьте учасником бізнес-інкубатора (спеціалізованих програм для розвитку малого бізнесу).
 • Клуб інвесторів Сколково;
 • Соба (Національна співдружність бізнес-ангелів Санкт-Петербурга).

Існують відомі приватні інвестори, які розглядають пропозиції співпраці з креативними молодими людьми. До них можна віднести Олександра Айвазова, Олександра Ващенка, Андрія Головіна, Дмитра Масленикова, Вадима Куликова, Леоніда Волкова, Михайла Паулкіна, Сергія Грибова і Сергія Жукова.

Зв’язавшись з одним з інвесторів, готуйтеся, що на презентацію ідеї у вас буде від 1 до 5 хвилин. Як правило, схемами і графіками при першій зустрічі бізнес-ангели не зацікавлені. Їх завдання — дізнатися сутність проекту, оцінити його прибутковість. Тому з собою готують невелику презентацію на 10 слайдів, тизер (опис на 1 сторінку) і фінансовий план.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Стартап — це новаторська ідея, яка стає великою перспективою для підприємливих і кмітливих людей, які не мають фінансових можливостей. Динамічна сфера бізнесу Росії, як і інших країн, перенасичена, в ній панують закони жорстокої конкуренції і постійно мінливий попит. Саме тому в 2016 році цінується новаторство і креатив. Стартап породжує нові напрямки, стає соціально значущим для суспільства, а головне — відкриває горизонти для амбітних бізнесменів. Ключова перевага — доступність. Знайти інвесторів можна і в Росії, і за її межами. Головне — відшукати дійсно вигідну ідею і побудувати грамотний план її просування.

Ссылка на основную публикацию