Старечі бородавки вікові кератоми: фото, причини, лікування

З віком шкірний покрив людини зазнає різні зміни і стає більш схильним до порушення нормальної роботи, позбутися від яких часом досить складно. До утворень, які можуть принести чимало незручностей і дискомфорту відносяться старечі бородавки вікові кератоми, фото яких розташовані нижче. Починати боротьбу з ними слід негайно після їх появи, оскільки нерідко цей вид наростів перероджується в злоякісні утворення, що небезпечно для літньої людини. Самостійно старечі бородавки не зникають, тому без допомоги професіоналів або народних методів не обійтися.

Причини виникнення кератом

Похилий вік — основна причина утворення старечих кератом. Саме це і послужило приводом назви — вікові бородавки. Найчастіше зустрічаються подібні дефекти після 50-ти років, особливо якщо шкірний покрив сухий, а в деяких випадках навіть підданий лущення. Помічено, що у чоловіків освіти зустрічаються у великих кількостях, ніж у слабкої статі.

Фото. вікові кератоми

Де можуть розташовуватися кератоми? Зазвичай бородавки окупують відкриті ділянки тіла:

 • шию;
 • передпліччя;
 • обличчя;
 • кисті.

На спині або грудей вікові кератоми з’являються рідко, але розмірами вони зазвичай більше, ніж на відкритих ділянках. Перша ознака хвороби — поява невеликих цяток коричневого відтінку. Розвиток старечого плями супроводжується зміною кольору — воно темніє, набуваючи бордовий або сірий колір (дивись фото). Змінюється і структура наросту — тканину бородавки стає неприємною на дотик, пухкої. Ороговілі клітини лущаться, відшаровуючись у вигляді маленьких лусочок.

Розміри кератом можуть коливатися всього від декількох міліметрів до 5-ти см, хоча найпоширеніші мають всього 2-2,5 см в діаметрі. Деякі вікові освіти з роками світлішають, але все одно — різко відрізняються від природного відтінку шкірного покриву. Пошкодження бородавок одягом або необережними рухами може призвести до кровотечі і сильного болю. Саме це найчастіше стає причиною негайно зайнятися виведенням небезпечних і неприємних старечих болячок.

лікування бородавок

Старечі вікові кератоми швидко і ефективно видаляються в клінічних умовах, але деякі методи досить дорогі, тому доступні далеко не всім. Незважаючи на вартість, іноді краще відправитися за допомогою до професіоналів, особливо якщо бородавки змінили відтінок і придбали великі розміри. Народні методи в цьому випадку можуть бути безсилими.

Що пропонується в клініці для видалення старечих кератом? Найефективніші способи:

 1. Позбавлення від кератом за допомогою радіохвиль. Найбезпечніший метод, який залишив після себе шрамів. Ще один плюс застосування радіохвильового приладу — майже повне виключення рецидивів — старечі кератоми повторно з’являються дуже рідко.
 2. Виморожування старечих вікових бородавок рідким азотом. Інша назва процедури — кріодеструкція. Рідкий азот, який використовується для

  Фото. Видалення рідким азотом

  видалення утворень, має дуже низькі температури. Під його впливом рідина в заражених тканинах замерзає, що призводить до руйнування клітин наростів. На обробленому місці утворюється тонка скориночка, яка без подальших обробок відпадає, залишаючи чистий шкірний покрив.

 3. Обробка кератом лазером. Застосування спеціального приладу дозволяє впливати на бородавку лазерним променем. Старечий наріст зрізається, одночасно припікаються капіляри, що повністю виключає кровотеча. Лазерне видалення виключає появу рубців, що особливо важливо, якщо вікове освіту розташовуються на обличчі або руках.
 4. Хірургічне висічення. Видалення оперативним втручанням старечих кератом бородавок застосовується часто, незважаючи на тривалий процес загоєння рани і неминуча поява рубця. Висічення скальпелем проводиться, якщо є підозра на переродження наросту в злоякісне утворення. В процесі медики видаляють бородавку, захоплюючи трохи здорової тканини, припиняючи поширення новоутворення.
 5. Припікання хімічними препаратами. У боротьбі з віковими бородавками кератома застосування хімічних засобів майже не використовується, оскільки агресивні речовини глибоко проникають в шар епідермісу і нерідко пошкоджують здорову тканину. На місці наросту залишається шрам, який видалити можна тільки за допомогою пластики.

Багато клінік або салони при видаленні декількох старечих утворень пропонують знижку, що дозволяє позбутися від бородавок набагато дешевше.

Як позбутися без операцій

Медикаментозне видалення проводиться тільки під наглядом медиків, причому часто призначається комплексна дія, лікування доповнюється прийомом препаратів, що позитивно впливають на імунну систему.

 • Ефективно видаляє старечі вікові нарости Колхаміновая мазь, застосування якої відбувається за допомогою компресів. Курс досить тривалий і нерідко займає кілька тижнів. Недолік подібного лікування — можливі рецидиви, причому кератом з’являється більше і позбутися від них складніше.
 • Фото. Касторове масло

  Препарат «Солкодерм» теж використовується для виведення старечих бородавок. Суміш кислот, які входять до складу препарату, повністю випалює освіту. Якщо наріст з’явився недавно, то засіб швидко видалить дефект, але в боротьбі зі старою великої вікової кератома «Солкодерм» майже безсилий.

 • Ефективно лікує картопляна кашка. Для її приготування знадобиться бульба картоплі, який необхідно ретельно вимити. Натерти разом з шкіркою, використовуючи дрібну терку і прикласти до вікового наросту. Поверх картопляної кашки накладається м’яка тканина, потім — тонка плівка з поліетилену. Тривалість процедури — 40-45 хвилин. Після маніпуляцій зі старечими бородавками засіб змити. Повторювати застосування картопляного компресу до повного виведення керотоми.
 • Дієвий спосіб виведення вікових бородавок — застосування касторової олії (в чистому вигляді). Досить кілька разів на день обробляти проблемне місце, втираючи густу рідину. Ефект від використання касторки підвищить підігрівання масла на водяній бані.
 • Відомий народний засіб від бородавок — чистотіл. Використовується і у виведенні вікових кератом, але в чистому вигляді агресивний сік рослини застосовувати не варто. Більш щадним до старечих наростам буде настій, який можна приготувати з рослинної сировини (листя і стебел чистотілу). 50 гр. сухого чистотілу настояти в 30 мл води (залити окропом, після чого почекати кілька годин). Просочити рідиною диск з вати і на чверть години прикласти примочку до кератома. Досить кількох застосувань настою з чистотілу, щоб освіту зникло.
 • Відмінного результату в виведенні старечих кератом вікових бородавок можна домогтися за допомогою домашнього доктора — рослини алое. Кілька листочків відправити в морозильну камеру, через кілька днів дістати листочок, після розморожування розрізати і прикласти м’якоттю на проблемну ділянку, поверх алое — бинт. Компрес фіксується плівкою або пластиром. Процедуру краще робити з вечора. На видалення бородавки йде досить багато часу — до 2-5 тижнів.

Вікові кератоми — дефект на шкірі, який приносить чимало неприємних хвилин і відчуттів, але не слід боятися видаляти освіту, адже зробити це можна досить швидко і без особливого дискомфорту. Перед тим, як приступати до виведення обраним методом, неодмінно потрібно пройти огляд у медиків — тільки фахівці можуть визначити наскільки безпечний наріст і схвалити обраний спосіб боротьби зі старечою бородавкою.

Ссылка на основную публикацию