Стан жінки і немовляти на 37 тижні вагітності

Ось і підійшов останній місяць очікування, настала тридцять сьомий тиждень вагітності. Малюк вже вважається доношеним, він повністю готовий до самостійного життя. Ваша зустріч все ближче і ближче. Хочеться нагадати, що акушерський термін не збігається з ембріональним, він веде свій відлік від першого дня останньої менструації у жінки. 37 акушерська тиждень відповідає тридцять п’ятому від моменту зачаття. Всі думки і тривоги жінки зосереджені на пологах. Сумка з речами і документами зібрана і чекає свого часу. Жінка прислухається до всіх своїх відчуттів, боїться пропустити початок родового процесу.

37-nedelya-zhivot-3
37-nedelya-zhivot-4
37-nedelya-zhivot-2
37-nedelya-zhivot-1

передвісники пологів

Деякі симптоми пологів, що наближаються можуть з’явитися за один-два тижні, вони пов’язані з опущеними живота. Тиск на матку посилюється, сечовипускання стають ще більш частими. Біль в попереку посилюється. Матка менше тисне на діафрагму, дихати жінці стало легше, але сидіти і ходити важче. Є симптоми, які вказують на те, що пологи можуть початися в найближчу добу.

Настала 37 тиждень вагітності, провісники пологів наступні:

 1. Відходження слизової пробки. Пробка, яка захищала протягом всієї вагітності матку від проникнення інфекції, може вийти відразу вся, може по частинах. Жінка зауважує в своїх виділених шматки слизу, іноді пофарбовані в рожевий колір. Після відходження пробки не рекомендується приймати ванну або купатися у водоймах. Митися необхідно під душем.
 2. Відходження навколоплідної рідини. Рідина може вилитися одномоментно, може потроху підтікати. У будь-якому випадку навколоплідний міхур зруйнований, необхідна термінова госпіталізація.
 3. Частим симптомом пологів, що наближаються є розлад шлунка, діарея.
 4. Зменшення маси тіла жінки на 1-1,5 кілограма через зменшення рідини в організмі.
 5. Виникнення сутичок, від тренувальних вони відрізняються періодичністю і хворобливістю.

При появі цих симптомів необхідна госпіталізація, у деяких жінок пологи протікають дуже швидко.

Дитина на 37 тижні вагітності має досить добре розвинену дихальну систему, після народження він здатний дихати самостійно. Почався синтез кортизону, гормону, відповідального за вдосконалення системи дихання. Триває накопичення сурфактанта. Кишечник немовляти наповнений каловими масами, меконием. Він віддалиться з організму в першу добу після появи на світло. За рахунок гарної жирового прошарку шкіра малюка має блідо-рожевий колір, вона щільна і гладка. Терморегуляція налагоджена. Печінка немовляти створює запас заліза, необхідного для виробництва клітин крові. Первородний пушок практично зник, невелика кількість змащення знаходиться в складочках. Волосся на голові можуть досягати 4-5 см, а нігтики часто виходять за краї пальчиків, відразу після народження їх необхідно підрізати. Хрящові тканини досить щільні, носик і вушні раковини жорсткі, це важливі ознаки зрілості плода.

Животик і голова малюка мають приблизно однакові розміри. Карапуз зміцнів, у нього вистачить сил смоктати мамині груди. Черепна коробка досить м’яка, два джерельця відкриті. Повністю сформовані зовнішні статеві органи. Як і у дорослого, у крихти спостерігаються періоди швидкого і повільного сну. Спосіб життя немовляти практично не відрізняється від поведінки новонародженого, більшу частину часу він спить, під час неспання смокче свої пальчики або пуповину. Органи слуху і зору прекрасно дозріли, він реагує на освітлення і гучні звуки. Можна читати йому казки, ласкаво з ним розмовляти, включати мелодійну музику.

Почалося старіння плаценти, товщина її становить приблизно 35 мм. Набряки на цьому терміні вагітності можуть стати більш помітними. Необхідно пройти обстеження, щоб не допустити пізнього токсикозу вагітності. Можливе загострення геморою, яке провокує сильний тиск матки на судини близько анального отвору.

можливі відчуття

Основні відчуття на 37 тижні вагітності можна висловити одним словом — втома. Жінка втомилася від свого стану, їй хочеться, щоб швидше все закінчилося. Зараз для жінки дуже важкий період через її неповороткість, незграбність. Величезний живіт розтягнувся, шкіра свербить і свербить. Пупок вивернувся і стирчить назовні. Дуже важко підібрати зручну позу для сну. Крім фізичного дискомфорту порушують сон неспокійні думки, страх перед близькими родами. Більше відпочивайте, набирайтеся сил. У багатьох прокидається жага діяльності, так званий «інстинкт гніздування».

Незважаючи на погане самопочуття, жінці хочеться зробити комфортніше кімнату, провести генеральне прибирання. Це похвально, але оцінюйте тверезо свої сили. Більше відпочивайте, не перевтомлюйтеся. Фізичне самопочуття залишає бажати кращого, заважають болю в спині і попереку, ногах. Тренувальні сутички з’являються частіше, можуть стати триваліше. При цьому може виникати тягне біль внизу живота. Дитина опустився ще нижче, матка всією масою тисне на промежину. Розм’якшуються зв’язки, розходяться хрящі. З цим пов’язані всі неприємні відчуття в цій галузі. Через неохайного живота відвідування туалету почастішали. Врахуйте, що терпіти не можна, якщо ви не будете відразу ж спорожняти сечовий міхур, може розвинутися інфекція.

Ворушіння на 37 тижні вагітності дуже відчутні, часто болючі.

Простір у малюка обмежене, він перевертається і штовхається. Необхідно відстежувати кількість його ворушінь, в нормі їх повинно бути не менше 20 в добу. Зайва активність малюка може свідчити про гіпоксії, його затихання теж має насторожити жінку. У будь-якому випадку необхідно терміново проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Медичний контроль

Раз в тиждень необхідно відвідати свого гінеколога. Перед візитом обов’язково здаються кров і сеча для аналізу. Під час прийому доктор визначити вагу, вимірює артеріальний тиск і частоту серцебиття. Лікар може взяти мазок на наявність мікрофлори. За допомогою цього аналізу контролюється присутність інфекції в статевих шляхах, при наявності захворювання призначається лікування. Під час гінекологічного огляду перевіряється готовність шийки матки до пологів, її розм’якшення і ступінь розкриття.

УЗД на 37 тижні вагітності призначається тільки при необхідності.

При проведенні ультразвукової діагностики розглядаються наступні параметри:

 1. Серцебиття плоду.
 2. Навколоплідні води, їх кількість і прозорість.
 3. Стан матки.
 4. Шийка матки, вона повинна мати довжину не менше 3 см.
 5. Місцезнаходження пуповини, не оповита вона навколо шиї плода.
 6. Матково-плацентарний кровотік, постачає чи він плід киснем і живильними речовинами в повному обсязі.
 7. Стан плаценти, на даному етапі вона має другу або третю ступінь зрілості, її товщина дорівнює 2,7-4,5 сантиметрам. Бажано, щоб місце прикріплення плаценти знаходилося на відстані 6-7 см від зіва матки.
 8. Положення плода. В ідеалі дитина повинна розташовуватися головою вниз. Якщо немовля лежить головою вгору або поперек матки, розглядається питання про можливість проведення операції кесаревого розтину.

uzi-37-nedelya-2
uzi-37-nedelya-1
uzi-37-nedelya-4
uzi-37-nedelya-3

Хворобливі відчуття в області живота

Пологи неухильно наближаються, тому багато жінок скаржаться на те, що у них тягне живіт на 37 тижні вагітності. Ці болі цілком закономірні, бо розмір матки збільшився майже в 25 разів, а обсяг її доходить до 5 л. Це дуже пристойна тяжкість, яка викликає хворобливі відчуття внизу живота жінки. Болить живіт на 37 тижні вагітності ще через те, що матка все з великим зусиллям тисне на зв’язки лонного зчленування.

Частота помилкових сутичок Брекстона-Хікса в третьому триместрі збільшується, особливо після фізичних зусиль. За допомогою цих сутичок посилюється приплив крові до плаценти, створюються більш сприятливі умови для кровопостачання плода. Щоб полегшити ці відчуття, необхідно поміняти положення тіла, регулярно спорожняти сечовий міхур, прийняти теплий душ. Так як пологи можуть початися з дня на день, ніякого спеціального лікування не потрібно.

пологи

Найчастіше пологи на 37 тижні вагітності починаються при наявності двох і більше плодів. Якщо вагітність перша, пологи можуть наступити через місяць. Рекомендується приготувати все речі і документи, які жінка планує взяти в пологовий будинок. Не варто робити поїздок, відлучатися далеко від будинку. Документи і обмінну карту бажано носити з собою. Уважно стежте за своїм самопочуттям, звертайте уваги на будь-які зміни в стані здоров’я. Пологи можуть початися трохи раніше запланованого терміну через передчасного старіння плаценти. Плацента перестає справлятися зі своїми обов’язками, не забезпечуючи плід достатньою кількістю кисню і поживних речовин. В організмі жінки починають синтезувати гормони, що провокують початок сутичок.

Якщо сутички взяли регулярний характер, проміжок між ними зменшується, пора вирушати до пологового відділення. Найчастіше передчасне старіння плаценти спостерігається у жінок, що страждають на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, урогенітальними інфекціями, пієлонефрит. Плацентарний кровотік може порушитися при відшаруванні плаценти. Це супроводжується кровотечею з піхви і сильним болем у животі. В даному випадку необхідна термінова госпіталізація, тільки так може бути врятовано життя малюка.

рекомендації

Найголовніша рекомендація полягає в тому, що необхідно бути дуже уважною до свого самопочуття.

 1. Обов’язково відвідуйте лікаря, здавайте всі необхідні аналізи.
 2. Секс на 37 тижні вагітності може спровокувати початок пологів, краще від нього утриматися. У разі виходу слизової пробки при сексуальному контакті можливе інфікування.
 3. Визначтеся з вибором медичної установи.
 4. Більше бувайте на свіжому повітрі, необтяжливі прогулянки вам корисні.
 5. Завжди носіть з собою телефон і документи.
 6. Підготуйте все речі, які плануєте взяти з собою в пологове відділення.
 7. Правильно харчуйтеся, не допускайте виникнення запорів і метеоризму. Виключіть зі свого раціону страви, здатні викликати алергію у немовляти.

Зараз дуже важливо більше часу приділяє відпочинку, Намагайтеся спати тільки на боці. Обов’язково їжте свіжі овочі і фрукти, вони забезпечать вас необхідними вітамінами. Якщо ви хочете, щоб під час пологів поруч з вами був хтось із близьких людей, заздалегідь обговоріть це з лікарем з пологового відділення. Не забувайте, що пологи це важкий, але все-таки фізіологічний процес. Зберігайте спокій, виконуйте всі інструкції акушера, відганяйте геть усі сумніви. Зустріч з вашим малюком не за горами.


< 36 неделя38 неделя >

Ссылка на основную публикацию