Стан жінки і ембріона на 4 тижні вагітності

Застосовується два методи для визначення терміну вагітності. Акушери відраховують початок вагітності від першого дня останньої менструації, тому 4 акушерська тиждень вагітності відповідає 2 тижнях з моменту запліднення. Ми ж скористаємося більш звичним і поширеним методом, розглянемо стан жінки і ембріона в термін 4 тижні вагітності від зачаття. Швидше за все, жінка вже знає про свій новий стан, відчула всі перші ознаки гормональної перебудови. Зміни, що відбуваються на четвертому тижні в її організмі, відбилися на самочувствіі.В чотири тижні йде посилений синтез прогестерону, гормону, що захищає організм від проникнення інфекції. Крім того, цей гормон необхідний для зміцнення стінок матки, забезпечення кровопостачання ембріона. Рівень прогестерону змінюється щодня, жіночий організм не встигає до нього пристосуватися. Його прискорений синтез викликає нудоту і блювоту у майбутньої мами, тобто токсикоз, який кілька місяців будуть отруювати їй життя.

4-nedelya-zhivot-1
4-nedelya-zhivot-2
4-nedelya-zhivot-3
4-nedelya-zhivot-4

симптоми вагітності

4 тиждень вагітності найчастіше характерна тим, що вже проявилися виразні ознаки вагітності.

Найбільш характерні симптоми:

 1. Підвищена стомлюваність, почуття розбитості і слабкості в денний час. Незважаючи на втому, жінка відчуває проблеми з засипанням, їй докучає безсоння.
 2. Посилене слинотеча.
 3. Прояви токсикозу, нудота і блювота, що посилюються в ранкові години. Токсикоз виникає через різкої зміни гормонального фону. До кінця першого триместру цей фон стабілізується, самопочуття жінки покращиться.
 4. Загострене сприйняття запахів, непереносимість раніше звичних ароматів.
 5. Почуття хворобливості і тяжкості молочних залоз, посилена чутливість сосків. Може виникати незначне поколювання в грудях.
 6. Прискорене сечовипускання.
 7. Головні болі, мігрені.
 8. Різкі перепади настрою, емоційна неврівноваженість, апатія.
 9. Відчуття, що тягне живіт на 4 тижні вагітності.

Звичайно, кожна людина індивідуальна, ці ознаки у різних жінок можуть істотно відрізнятися. Хоча лікарі і запевняють, що токсикоз це не хвороба, стан жінки може різко погіршитися. Якщо блювота і нудота не припиняються протягом всього дня, прийом їжі або рідини викликає блювотний рефлекс, виникла значна слабкість і зневоднення організму, необхідне термінове лікарське втручання. Сучасна медицина в змозі зменшити прояви токсикозу, поліпшити самопочуття вагітної.

розвиток ембріона

Майбутнім батькам цікаво, що відбувається з малюком на таких ранніх термінах? Плід на 4 тижні вагітності має розмір 4-5 міліметрів. Своїми обрисами ембріон схожий на маленьку черепашку. Четвертий тиждень вагітності характерна тим, що у зародка відбувається закриття нервової трубки, вона набуває основні риси нервової системи людини. З’явився зачаток головного мозку, розвиваються перші нервові зв’язки. Почав своє формування головний мозок, він розвивається з потовщеною частини нервової трубки. Виникають перші звивини і западини, утворюються зачатки черепної коробки. Починають працювати серце і м’язи дитини. Серце тільки почало розвиватися, кровообіг здійснюється за допомогою печінки. Саме печінка синтезує кров’яні клітини, що надходять в серце. Починають формуватися руки і ноги.

Особа ще не оформлено, проглядаються западини для очей і рота. Початок своє формування внутрішнє вухо. Кісткової системи немає, є тільки хрящова структура, вона і послужить підставою для скелета. В 4 тижні вагітності від зачаття починається формування імунної системи ембріона, починає зароджуватися кістковий мозок. Сердечко б’ється, під час ультразвукового дослідження серцебиття добре проглядається. Частота серцебиття досягає 140-150 ударів в хвилину. Ембріон рухається, м’язова тканина дозволяє це робити. Статеві органи не сформовані, визначити стать дитини неможливо, хоча він вже закладений.

Почали свій розвиток внутрішні органи — легені, шлунково-кишковий тракт. У кишечнику з’явилися перші петлі, на травній трубці виникло потовщення, яке з плином часу трансформується в шлунок. На цьому тижні починає своє формування вилочкова залоза, що служить для імунітету людини. Дихальна система ще не розвинена. Зародок на даному етапі схожий на рибку, у нього є і хвостик, і зяброві дуги. Надалі хвіст перетвориться в нижній відділ хребта. Зябра трансформуються в лицьову частину черепа — у верхню і нижню щелепи, в хрящі гортані і трахей. Зародок пов’язаний з організмом матері крихітної пуповиною. Через неї ембріон отримує кисень і поживні речовини. Йде закладка клітин для розвитку підшлункової залози і гіпофіза.

Зміни в організмі жінки

Йде 4 тиждень вагітності, плід активно розвивається і формується. Навіть якщо жінка не планувала народжувати дитину саме зараз, зміни в самопочутті змушують її насторожитися. При настанні вагітності на 4 тижні деякі жінки починають одужувати, інші через прояви токсикозу худнуть. Тримайте поруч з ліжком на тумбочці печиво або сухарики, з’їжте їх, не встаючи з ліжка. Це трохи полегшить прояв токсикозу. Часта блювота може викликати зневоднення організму, вживайте більше рідини і соковитих фруктів. Настала 4 тиждень вагітності, що відбувається з дітородними органами майбутньої мами? Матка вже збільшилася, при огляді лікар зауважує ці зміни. Під час гінекологічного огляду лікар зауважує незначне зростання розмірів матки. Шийка матки стає синюшного кольору, це одна з ознак настання вагітності. Матка асиметрична, один з її кутів виступає в сторону. Так можна визначити місце, де приліпилося плодове яйце. При подальшому зростанні ембріона матка прийме округлу форму. Шийка матки злегка розм’якшилася. Всі сили організму кинуті на виношування плоду.

М’язи матки та інших органів розслаблені, це призводить до зниження артеріального тиску, яке може спровокувати запаморочення, непритомність. Намагайтеся не робити різких рухів, вставайте плавно. Зменшення тонусу м’язів кишечника призводять до запорів, постарайтеся ввести в свій раціон продукти, що володіють послаблюючу дію, такі як свіжі овочі і фрукти, страви з буряка, чорнослив.

У здорової вагітної жінки виникають прозорі або білі, не мають запаху, однорідні по консистенції виділення, це норма, лікування не потрібно. Жінку повинні насторожити зелені або землистого кольору виділення, з домішкою гною або слизу, що володіють різким неприємним запахом. Зазвичай це супроводжується неприємними відчуттями в піхву, такими як свербіж і печіння. Імунітет жінки зараз ослаблений, на цьому фоні можливе виникнення молочниці. Зверніться за консультацією гінеколога, він підбере необхідне лікування.

Небезпечними є коричневі виділення на 4 тижні вагітності.

Якою б не були вони інтенсивності, необхідно термінове звернення за медичною допомогою. Тільки в такому випадку є шанс зберегти дитину.

можливі ускладнення

На жаль, не завжди вагітність закінчується благополучно. Причини можуть бути різними, наприклад, поганий стан здоров’я жінки або її неуважне ставлення до свого самопочуття.

викидень

Викидень на 4 тижні вагітності може бути спровокований генетичними відхиленнями у здоров’ї жінки. Його може спровокувати захворювання жінки в цей період.

Основні причини викидня:

 • простудні захворювання;
 • підвищення температури вище 38 градусів;
 • надмірні фізичні зусилля;
 • інфекційне захворювання сечостатевих органів;
 • стресові ситуації;
 • загострення хронічних захворювань;
 • неконтрольований прийом лікарських засобів.

Основні симптоми викидня:

 • болить живіт, виникають різкі переймоподібні болі внизу живота;
 • почала виділятися кров з піхви;
 • погіршення самопочуття, озноб.

Всі ці симптоми можуть вказувати на те, що стався викидень. Необхідно терміново викликати «швидку допомогу» і відправлятися в стаціонар.

Якщо ж у наявності ознаки простудного захворювання, такі як кашель, ломота у всьому тілі, нежить, необхідно проконсультуватися з терапевтом. Хворіти вагітній жінці небезпечно, можливі неприємні наслідки для плода. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, всі ліки вам повинен призначити лікар. Врахуйте, не можна приймати гарячу ванну або парити ноги!

Ультразвукова діагностика

УЗД на 4 тижні вагітності робить дуже рідко, інформативним це обстеження не буде. Лікар може встановити сам факт вагітності, кількість ембріонів. Можна прослухати биття серця зародка, виміряти його розмір. За підсумками обстеження можна уточнити термін вагітності. Доктор зазначає наявність жовткового мішка, присутність жовтого тіло в яєчнику.

Найчастіше обстеження на таких ранніх термінах проводиться трансвагінальним методом, проведене таким чином УЗД дає більш точні результати. Оцінити перебіг вагітності можна за допомогою вимірювання рівня хоріонічного гонадотропіну людини. У нормі ХГЧ на 4 тижні вагітності становить 27300-200000 мед / мл.

uzi-4-nedelya-3
uzi-4-nedelya-4
uzi-4-nedelya-2
uzi-4-nedelya-1

рекомендації

Вагітній жінці слід більше уваги приділяти своєму здоров’ю, вести правильний спосіб життя. При виникненні будь-яких проблем зі здоров’ям і сумнівів, зверніться до гінеколога і пройдіть необхідне обстеження. Щоб зменшити прояви токсикозу, харчуйтеся дрібно, невеликими порціями. Відмовтеся від газованих напоїв, особливо солодких. Найчастіше вони містять замінники цукру. Втамовує спрагу соками, компотами, чистою водою.

Більше часу проводите на свіжому повітрі, особливо корисні прогулянки перед сном. Уникайте контакту з хімічними та токсичними речовинами. Повністю відмовтеся від вживання алкоголю і куріння. Уникайте надмірних фізичних навантажень, не піднімайте тяжкості. Кількість випитої рідини повинна бути не менше півтора літрів в день. Проконсультуйтеся з лікарем, можливо, він призначить вам прийом полівітамінів з фолієвою кислотою. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, далеко не всі ліки вам дозволені. Інтимна близькість не забороняється, але багато жінок через токсикоз і погане самопочуття не прагнуть нею займатися. При токсикозі снідати переважно в ліжку, не встаючи. Після прийому їжі рекомендується полежати ще хвилин 20. Більше спите, ваш організм потребує відпочинку. Намагайтеся зберігати гарний настрій, з оптимізмом дивитися в майбутнє.


< 3 неделя5 неделя >

Ссылка на основную публикацию