Стан мами, ступінь розвитку плода на 39 тижні вагітності

Жінка в цей період відчуває двоякі почуття. З одного боку передчуття швидкої зустрічі з малюком, з іншого боку — страх перед пологами. 39 тиждень вагітності особливих змін у відчуттях і самопочутті жінки не принесе. Дно матки розташовується на висоті 37-39 сантиметрів вище лобка і на 16-19 сантиметрів над пупком. За всі ці місяці жінка стала важчою 12-16 кілограмів, можливо і більше.

39-nedelya-zhivot-3
39-nedelya-zhivot-4
39-nedelya-zhivot-2
39-nedelya-zhivot-1

Стан здоров’я жінки

В організмі йдуть останні приготування до пологів:

 1. Грудні залози почали виділяти молозиво, солодкувату густу рідину жовтого кольору. Це висококалорійне харчування, призначене для крихти в перші дні його життя.
 2. Плацента переживає процес старіння, свою функцію вона вже виконала. Швидкість зростання малюка сповільнилася, поживних речовин потрібно менше.
 3. Живіт перестав збільшуватися, багато жінок помітили, що він опустився. Внаслідок цього жінці стало легше дихати, але важче ходити і сидіти. Між грудьми і животом можна помістити долоньку.
 4. Скоротився обсяг навколоплідної рідини.
 5. Маса тіла жінки перестала збільшуватися, може навіть скоротитися на 1,5-2 кілограми через зменшення набряків і кількості навколоплідних вод. Це пояснюється зниженням рівня прогестерону і зростанням кількості естрогену. Набряки на 39 тижні вагітності виражені не настільки явно.
 6. Виділення на 39 тижні вагітності не змінилися, можливе незначне зростання їх кількості. Якщо ж вони поміняли колір і запах, особливо якщо з’явилися коричневі виділення, вони стали приносити неприємні відчуття, терміново зверніться до гінеколога. Якщо це інфекція статевих шляхів, вона потребує негайного лікуванні.
 7. Шийка матки розм’якшилася і стала коротше.

Апетит зазвичай в цей час хороший, помічається його погіршення безпосередньо перед початком родової діяльності. Тренувальні сутички з’являються із завидною регулярністю, але жінка вже їх дізнається, вони неболючі, швидко проходять, при них не тягне живіт. У багатьох прокидається так званий «інстинкт гніздування». Незважаючи на заважає живіт, жінка часто затіває генеральне прибирання або навіть невеликий ремонт.

Малюк на 39 тижні

Дитина на 39 тижні вагітності повністю готовий до самостійного існування. Місця в матці залишилося зовсім мало, малюк просто штовхається зсередини. Контролюйте ці поштовхи, ви повинні нарахувати не менше 10 за добу. Характер зміни рухів повинен вас насторожити. І надмірна активність карапуза і його неприродне затихання є свідченням про неблагополучний стан справ. Всі внутрішні органи малюка вже дозріли. Шлунково-кишковий тракт зараз стерильний, заселення корисними бактеріями почнеться після перших крапель молозива.

Кишечник малюка наповнений меконієм, який повинен вийти після пологів. Через нестачу кисню меконий може вийти в утробі, після народження малюка доведеться прочищати бронхи. Кишечник зсередини покрився ворсинками, він повністю приготувався до перетравлювання піщі.На цих термінах малюк має масу більше 3 кг і зріст понад 50 см. Це середні значення, малюк може бути дрібніше або крупніше. Велику роль в цьому відіграє спадковість.

Закінчилося формування дихальної системи, легкі готові розкритися при першому вдиху. Малюк виглядає як новонароджена дитина, він має хороший підшкірно-жировий шар, тому шкіра щільна і має рожевий відтінок, Пушкова волосся практично зникли. Первородного змащення залишилося зовсім мало, її можна знайти тільки в складочках. У багатьох малюків волосся виросло до 4-5 см, нігтики на пальчиках досить довгі, часто потребують підрізання.

хворобливі відчуття

Болі на 39 тижні вагітності найчастіше обумовлені підвищеними навантаженнями на спину і тазові кістки. Найімовірніше, матка вже опустилася. Це супроводжується болями в попереку, в спині, промежини. Зменшити навантаження можна за допомогою допологового бандажа, який надійно підтримає животик. Часто в цей період загострюється геморой. Спостерігається хворобливість в молочних залозах. Сильні набряки, що супроводжуються головним болем і підвищенням тиску, можуть сигналізувати про прееклампсії. При появі цих ознак необхідна термінова консультація гінеколога.

Болю в животі

Йде 39 тиждень вагітності, дитина повністю сформований, пологи можуть початися в будь-який момент. Далеко не кожна жінка народжує рівно через 9 місяців після зачаття, це може статися і раніше, і пізніше.

Слід насторожитися, якщо болить живіт на 39 тижні вагітності, з’явилися коричневі виділення.

Це може сигналізувати про розвиток родової діяльності. Жінка, особливо чекає першої дитини, з нетерпінням і тривогою чекає цього моменту, намагається не пропустити його початку.

Йде 39 тиждень вагітності, ознаки пологів у первісток наступне:

 1. Живіт опустився, полегшилось дихання. Посилилася печія при сидінні. Плід уперся головою в тазові кістки.
 2. Зросла кількість слизових виділень з піхви. Спочатку вони прозорі, потім з’являються коричневі виділення. Можливо відходження слизової пробки. Після її виходу шийка матки залишається відкритою і збільшується можливість проникнення інфекції. Замість ванни приймайте душ, купатися у водоймах заборонено.
 3. Часто кам’яніє живіт на 39 тижні вагітності. Це обумовлюється переймами Брекстон-Хікса.
 4. Посилюється тягне біль в попереку, так як сполучна тканина все сильніше розтягується.
 5. Позиви до сечовипускання почастішали, часто виникає діарея.
 6. Зменшилася маса тіла, знизився апетит.

Інтимна близькість

Секс на 39 тижні вагітності не забороняється, а вітаються. Цьому є свої пояснення:

 1. Інтимна близькість — один із способів викликання пологів.
 2. Чоловіча сперма містить гормони, які сприяють розм’якшенню шийки матки, полегшують її розкриття.
 3. Гормони, що виділяються в жіночому організмі в процесі сексуальної близькості, покращують самопочуття жінки, підвищують настрій. Малюкові передаються позитивні емоції мами.

Необхідно підібрати позу, яка виключає фізичний тиск на живіт і глибоке проникнення. Після сексуального контакту можуть з’явитися коричневі виділення.

пологи

Пологи на 39 тижні вагітності не є патологією. Малюк повністю сформований, він готовий існувати самостійно. Збільшення його маси відбувається тільки за рахунок накопичення жирового прошарку. Про настання пологів вам повідомлять наступні симптоми:

 1. Регулярні сутички, тобто скорочення матки, проміжок часу між якими постійно зменшується. Перед самими пологами інтервал відпочинку становить близько хвилини. Сутички супроводжуються гострими болями в області живота і попереку.
 2. Кров’янисті або коричневі виділення з піхви.
 3. Відходження навколоплідної рідини. Цей процес може бути одномоментним, коли міхур лопається і води виливаються відразу, або поступовим.
 4. Нудота, посилене сечовипускання, діарея.

При наявності цих симптомів викликайте швидку допомогу і негайно вирушайте до пологового відділення. Сумка з необхідними речами і документами повинна стояти напоготові.

Останні тижні, за словами гінеколога, «домінанта вагітності» у жінки змінюється на «домінанту пологів». Якщо раніше всі сили організму були кинуті на благополучне виношування, тепер вони повинні переорієнтуватися на народження немовляти. Гормон прогестерон, який зберігає і підтримує вагітність, зменшує свою вироблення. Посилюється синтез естрогенів, відповідальних за еластичність тканин і прохідність родового каналу. Останні тижні перед пологами зростає кількість простагландинів, які допомагають скорочуватися м’язової тканини матки. І якщо до того ж дитина готова з’явитися на світло, починаються пологи.

Часом складається ситуація, що вимагає термінового розродження. Стимулювання родової діяльності проводиться в наступних випадках:

 1. При багатоплідній вагітності малюкам може не вистачати кисню і поживних речовин.
 2. Наявність медичних відхилень, таких як резус-конфлікт, хвороби серця, гіпертензія, пізній токсикоз вагітності. Наявність цих патологій шкідливо позначається на стані дитини.
 3. Порушення процесу вагітності, наприклад, відходження вод раніше терміну, що почалися слабкі і нетривалі сутички, важкий стан породіллі.

У цьому випадку постає питання, як викликати пологи на 39 тижні вагітності?

При проведенні УЗД лікар вивчає стан пуповини, плаценти. Дуже важливо визначити розташування плаценти, обвиття дитини пуповиною. Плаценту на цьому терміні прийнято вважати старої, її стан є дуже важливим показником. Важливо визначити чи виключити передлежання плаценти. При цьому діагнозі вагітна підлягає обов’язковій госпіталізації. Вивчаються основні судини немовляти, його серцева діяльність. Огляду підлягають усі внутрішні органи плоду, його кінцівки.

uzi-39-nedelya-1
uzi-39-nedelya-2
uzi-39-nedelya-4
uzi-39-nedelya-3

Всі думки жінки зайняті майбутніми пологами і зустріччю з карапузом. Зараз дуже важливо повноцінно висипатися, відпочивати, набиратися сил. Корисні неспішні прогулянки в сквері, прослуховування мелодійної музики, перегляд добрих фільмів.


< 38 неделя40 неделя >

Ссылка на основную публикацию