Стан малюка, тривоги матері на 42 тижні вагітності

Далеко не всі жінки народжують рівно в 40 тижнів. Середньостатистичний термін вагітності коливається від 37 до 42 тижнів. Медики запевняють, що 42 тиждень вагітності не такий вже рідкісний випадок у їхній практиці, приблизно кожні десяті пологи відбуваються саме в цей час. Найчастіше це спостерігається у жінок, що мають більш тривалий менструальний цикл. Народна поголоска твердить, що пізніше на світ з’являються хлопчики, ніж дівчатка. Жінка починає відчувати тривогу, щоб розвіяти страхи і сумніви необхідно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем. Немовля, народжений в 42 тижні вагітності абсолютно здоровий, не має ніяких відхилень у своєму розвитку.

42-nedelya-zhivot-1
42-nedelya-zhivot-4
42-nedelya-zhivot-3
42-nedelya-zhivot-2

стан дитини

Дитинча продовжує набирати масу тіла, вона досягає 3700-3800 грамів, що більше, ніж у дітей, народжених до 40 тижня. Зростання його становить 52-55 сантиметрів. Первородного мастила на тілі практично не залишилося, її сліди знаходять тільки в великих складах, тому шкіра суха, може лущитися. Йде зміцнення скелета малюка, можливо окостеніння черепа.

Це загрожує розривами промежини при пологах. Волосся і нігті продовжують рости. Плацента старіє, дитина може не отримувати всі необхідні для його розвитку речовини. З цієї ж причини малюк може відчувати гіпоксію. Навколоплідних вод залишилося зовсім мало, малюкові вже некомфортно.

самопочуття жінки

Говорити про якісь серйозні зміни в організмі жінки не доводиться, вже все готово до пологів. Матка зараз знаходиться на 16-20 см вище пупка, або на 36-40 см над лобком, збільшуватися вона вже не буде. Маса тіла жінки зазвичай вже не зростає, за весь період вагітності в середньому майбутня матуся набрала 12-16 кілограмів. Це нормативні показники, дійсність далека від цього, багато жінок набирають набагато більше. Сорок другий тиждень вагітності відзначена не надто приємними спогадами.

Жінці стало легше дихати, але важче ходити, так як живіт опустився вниз. Болить поперек, тягне низ живота, ломить спина. Живіт дуже великий, шкіра розтягнута, лущиться, свербить. Роздратування і розтяжки досягли свого максимуму, рятує тільки застосування спеціальних лосьйонів і кремів для вагітних. Прийняти зручну позу для сну практично не вдається. Грудні залози значно збільшилися, ареоли сосків стали ще темніше.

Виділяються краплі молозива, організм повністю готовий до грудного вигодовування. Сечовипускання стало більш частим, тому що матка придавила сечовий міхур з ще більшою силою. Набряки, тяжкість і біль в ногах відзначають практично всі вагітні. Особливо сильно ці симптоми проявляються в кінці дня. Безпосередньо перед самими пологами можливо розлад шлунка, діарея. Жінка хвилюється, з нетерпінням чекає початку пологів.

переношена вагітність

Якщо пологи в 42 тижні не настали, лікар призначить необхідні обстеження для з’ясування стану немовляти. Гінеколог прослуховує серцебиття малюка, проведе УЗД і амніоскопію і вирішить, що робити, стимулювати пологи або чекати природного їх початку.

uzi-42-nedelya-3
uzi-42-nedelya-4
uzi-42-nedelya-1
uzi-42-nedelya-2

Симптоми переношеної вагітності:

 1. Зменшення кількості навколоплідних вод, присутність в них мекония. На це вказує зеленуватий колір, непрозорість амніотичної рідини.
 2. Зміцнення кісток черепа немовляти. Скорочуються проміжки між швами черепа, зменшуються в розмірах джерельця.
 3. Зникнення пластівців первородного мастила в навколоплідних водах.
 4. Старіння плаценти. Плацента на цих строках не виконує своїх функцій, кровопостачання порушено. У шарах плаценти утворилися вогнища некрозу, скупчилися кальцинати. Це є прямою загрозою здоров’ю малюка, можливий розвиток гіпоксії.
 5. Незріла шийка матки.
 6. Зникнення так званих «передніх вод», які покривали голову плода.
 7. Порушується серцева діяльність плода, серцеві тони стає приглушеними. Це також свідчить про брак кисню.

Обстеження, аналізи

Причин для паніки немає, у лікаря на озброєнні сучасна технологія, яка здатна відстежити будь-які небезпеки для дитини. Відвідувати свого лікуючого лікаря на цьому тижні вам доведеться неодноразово.

Важливо контролювати свій артеріальний тиск, наявність білка в сечі.

УЗД на 42 тижні вагітності допоможе виявити небезпечні симптоми, при наявності яких необхідна стимуляція родового процесу:

 • патологічне старіння плаценти;
 • недостатня кількість навколоплідних вод;
 • присутність первородного калу в навколоплідної рідини.

Ультразвукове дослідження вивчить ступінь старіння плаценти, вага і ріст плода. Кардіотокографія проаналізує серцебиття плода, частоту скорочень матки. Допплеографія оцінить здатність плаценти і артерій пуповини постачати плід киснем.

За допомогою амніоскопіі визначається кількість навколоплідних вод і наявність в них мекония. Якщо за результатами цих обстежень ознак перезрілість плода немає, вагітність вважається пролонгованою. При появі небезпечних симптомів лікар може вживати заходів для стимуляції пологів.

передвісники пологів

Більшість майбутніх мам на 42 тижні починають переживати з приводу того, що немає ніяких ознак пологів. Деякі провісники пологів вже з’явилися, а деякі виникають напередодні або навіть в день пологів. Досвідчені жінки, ті, хто народжував, знають основні симптоми:

 1. Опущення живота, голова плода знаходиться в малому тазу. Швидше за все, це вже сталося. Жінці стало легше дихати, значно зменшилася або зовсім зникла печія. Між грудьми і животом можна покласти руку.
 2. Вийшла слизова пробка з піхви. Вона прозора, іноді блідо-рожевого кольору. Якщо слиз відходить не вся відразу, а частинами, жінка могла цього і не помітити. Слиз має більш густу консистенцію, ніж звичайні виділення.
 3. Зменшення маси тіла. Безпосередньо перед пологами жінка може помітити, що трохи схудла. Це викликано зменшенням обсягу навколоплідних вод і набряклості.
 4. Почастішали сутички Брекстона-Хікса. Вони стають все частіше, жінка сильніше переживає, що сутички є, а пологів немає. Звертайте на них увагу, іноді родовий процес починається з тренувальних сутичок, а потім з’являються справжні.
 5. Розлад кишечника. Почали діяти гормони, відповідальні за родовий процес, вони можуть викликати діарею у вагітної.
 6. «Гніздування». Багато жінок, махнувши рукою на те, що йде 42 тиждень, а пологи не починаються, намагаються зробити генеральне прибирання або невеликий ремонт в будинку. Це поширене явище — вам хочеться якомога ретельніше підготуватися до зустрічі з малюком, головне не перевтомлюватися.

Але якщо почали підтікати пологи, навіть якщо немає сутичок, зволікати не можна. Треба терміново відправлятися в пологове відділення.

Багато жінок думають, йде вже 42 тиждень вагітності, як себе вести? Найголовніше зараз — не тривожитися. Якщо лікар впевнений, що вагітність протікає нормально, необхідно спокійно чекати моменту, коли почнуться перейми. Приготуйте все речі, які ви візьмете з собою в пологовий будинок, додайте до них документи. Нехай цей пакет коштує напоготові. Більше спілкуйтеся з малюком, розповідайте йому казки, співайте колискові. Пологи нелегке випробування і для мами і для малюка.

Стимуляція пологової діяльності

Якщо обстеження підтвердили наявність переношеної вагітності, необхідна стимуляція родового процесу. Є кілька методик, як викликати пологи.

Медикаментозні способи:

 1. Введення окситоцину внутрішньовенно, крапельно. З першої ж краплею починається посилення скорочень матки. Чекають необхідної інтенсивності сутичок, після цього крапельниця скасовується, пологи йдуть природним шляхом.
 2. Гормон простагландин розм’якшує шийку матки і підсилює її скорочення. Ці сутички більш інтенсивні, але і більш хворобливі, ніж природні.
 3. Якщо ці два способи з яких-небудь причин не підходять, вдаються до проколювання плодового міхура. Зазвичай протягом кількох годин розвивається родова діяльність.

Існує і народні способи, як викликати пологи.

 1. Інтимна близькість. Жіночий оргазм підсилює тонус матки, а сперма розм’якшує її шийку. Не рекомендується цей спосіб, якщо слизова пробка вже відійшла.
 2. Масаж сосків. Йде синтез окситоцину, цей гормон підсилює скорочення матки.
 3. Проносне, наприклад касторове масло. Посилюється потуги, прискорюється родовий процес.
 4. Прогулянки на свіжому повітрі, спеціальні фізичні вправи, подолання сходинок.

При переношеної вагітності можливі ускладнення в процесі пологів, такі як кровотеча і слабкість пологової діяльності.

Причини переношеної вагітності:

 • нестабільна менструальна функція;
 • гормональна недостатність;
 • перенесені гострі і хронічні захворювання;
 • сильний стрес;
 • спадкові фактори;
 • тривалий постільний режим в період вагітності;
 • велика маса немовляти.

Немовля, що з’явився на світ на 42 тижні, не є Переношеним. Якщо аналізи показали, що з ним все в порядку, заспокойтеся, припиніть нервувати. Будьте надзвичайно уважні до свого здоров’я, навіть до найменших змін в його стані. Якщо виникнуть періодичні болі, відійдуть води, необхідно тут же відправлятися в пологове відділення. Якщо ви виходите з дому, обов’язково беріть з собою документи і обмінну карту. Присвятіть останні дні вашої вагітності відпочинку, неспішним прогулянкам. Найважливіший етап в житті жінки підходить кінця, налаштовуйтесь на все найкраще. Пологи будуть легкими, малюк народиться здоровим і міцним, принесе вашу сім’ю радість і щастя.41 тиждень

Ссылка на основную публикацию