Стан ембріона на 8 тижні вагітності, здоров’я мами

Закінчується другий місяць, 8 тиждень вагітності. Це надзвичайно відповідальна фаза в формуванні немовляти, зараз закладаються найважливіші його органи. Жінці необхідно бути особливо уважною до свого здоров’я і відчуттям, малюк в 8 тижнів дуже вразливий, негативні фактори навколишнього середовища і хвороби майбутньої мами можуть серйозно вплинути на його розвиток. Не забувайте, що восьма акушерська тиждень вагітності буде фактично шостий від моменту зачаття, акушери відраховують термін від початку останньої менструації.

8-nedelya-zhivot-3
8-nedelya-zhivot-2
8-nedelya-zhivot-1
8-nedelya-zhivot-4

Ознаки та симптоми

Швидше за все цікаве положення вже не є новиною для жінки, суб’єктивні ознаки вагітності на 8 тижні не помітити неможливо. Особливо важко жінці доводиться вранці. Ранкові позиви на блювоту і нудота не дають можливості нормально поснідати. Непереносимість запахів робить мукою перебування в багатолюдних місцях. В результаті цього виникає постійна слабкість, дратівливість, плаксивість. Можлива навіть втрата свідомості. Настрій дуже нестійке, жінці властиві підвищена тривожність і нервозність.

Зараз всі її думки пов’язані тільки з немовлям. Що стосується об’єктивних ознак, при огляді гінеколог визначає зростання матки до 7-8 см. Спостерігається посилене наповнення кров’ю статевих органів разом з піхвою, зміна їх кольору. Все це інформує про те, що сталося зачаття. Найбільш достовірну інформацію дасть ультразвукове дослідження, яке виведе зображення ембріона на екран.

Нове в житті жінки

Йде 8 тиждень вагітності, відчуття жінки відрізняються різноманітністю, вони об’єднують в собі захоплення з приводу свого становища і моторошну тривогу і смуток. Найбільш неприємним новим відчуттям є токсикоз на 8 тижні вагітності. Він характеризується нудотою, печією, непереносимістю багатьох продуктів і запахів. Через це багато вагітних не мають можливості повноцінно харчуватися і втрачають в масі. Якщо блювота протягом дня виникає неодноразово, поінформуйте лікаря. Безперервна блювота здатна спровокувати зневоднення і ослаблення здоров’я.

Він є наслідком гормональних змін, що відбуваються при вагітності. До завершення першої третини нудота і блювота почнуть зменшуватися або зникнуть зовсім. Багато хто помічає зміни в стані шкірних покривів, вони може стати або більш жирними і покритися висипаннями, або більш сухими. Це явище тимчасове, все прийде в норму. Грудні залози можуть злегка збільшитися, набрякнути соски. Часто проступають підшкірні вени, це сигналізує про те, що посилюється кровообіг.

Корисно знати про розвиток плода

8 тиждень вагітності — це критичний етап в житті ембріона. На цій фазі розвитку плід найбільш сприйнятливий до всіляких зовнішніх факторів. Захисні сили невеликі, швидкість розвитку плоду максимальна. Йде закладка і формування всього організму в цілому, несприятливі дії здатні уповільнити або зупинити розвиток плода.

Такими несприятливими факторами є спадкові патології, шкідливий вплив навколишнього середовища, алкоголь, нікотин, харчові добавки і більшість ліків.

Дитина на 8 тижні вагітності має всі внутрішні органи. Розвиток плаценти знаходиться на початковому етапі. Значення плаценти для розвитку малюка переоцінити важко, вона буде постачати необхідними речовинами, кров’ю і киснем плід протягом всієї вагітності. В її обов’язки входить синтез ферментів і гормонів, які регулюють правильний хід виношування. У вісім тижнів вагітності ці функції виконує жовте тіло.

Довжина його становить від 14 до 20 міліметрів, маса може досягати 3 грамів. Майбутнім батькам дуже цікаво знати, як виглядає малюк в 8 тижнів? Ще є хвостик, але він же зовсім невеликий. Голова дуже велика, практично така ж, як і тулуб. Починається оформлення особи, з’являється шия. А очі почали переміщатися назустріч один одному на своє постійне місце. До цього вони перебували на бічних поверхнях голови. Проглядаються повіки, кінчик носа, рот і вушні раковини. Порожнина рота зсередини покривається м’язами, на мові виникають смакові сосочки.

Настала 8 тиждень вагітності, розвиток плода не зупиняється ні на секунду.

Відбуваються такі процеси:

 1. Сердечко, ще тиждень тому мало дві камери, стає чотирикамерним. У ньому вже з’явилися клапани аорти та легеневої артерії. Серце пов’язано з великими кровоносними судинами.
 2. Збільшується в розмірі головний мозок, він ділиться на окремі сектори. Розвивається і ускладнюється центральна нервова система.
 3. Йде формування суглобів, на руках і ногах починають виділятися фаланги майбутніх пальчиків. На ступнях і долонях закладаються потові залози.
 4. Розвивається шлунок, він став довшим і почав виділення шлункового соку. Плід на 8 тижні вагітності має шлунок, розташований усередині черевної порожнини. Кишечник обзавівся першою петлею. У печінки розташувалися жовчні протоки, удосконалюються ендокринні залози.
 5. Починають закладатися статеві органи, яєчка у хлопчиків, у дівчаток — зачатки яєчників.
 6. Формуються слинні залози.
 7. На голові починають оформлятися вушні раковини.
 8. Закладається видільна система, утворюються нирки, вони здатні виробляти сечу.
 9. Йде зародження зорового нерва.
 10. Швидкими темпами йде формування матково-плацентарного кровотоку, необхідного для харчування немовляти. У пуповині розташовані кровоносні судини, найбільший переносить плоду кров, що містить кисень, два інших судини необхідні для перекидання цієї крові з продуктами виділень немовляти в плаценту.
 11. Відбулася закладка системи дихання, бронхи мають розгалужене будова.

Таким чином, восьмий тиждень вагітності знаменується завершенням ембріональній стадії і настанням нового періоду в розвитку немовляти.

Самопочуття майбутньої мами

Зовнішніх проявів вагітності ще не спостерігається, ось тільки груди на восьмому тижні вагітності злегка збільшилася. Це працює гормон пролактин, відповідальний за вироблення молока. Животик свої розміри не поміняв, весь одяг вам ще в пору. Можливо, талія злегка розповніла. Маса тіла у жінки, швидше за все, не змінилася.

Деякі майбутні матусі через токсикоз можуть навіть трохи схуднути. Матка на 8 тижні вагітності збільшилася в розмірі, вона нагадує зараз великий апельсин. Йде процес розм’якшення шийки матки. Через її зростання відвідувати туалет доводиться набагато частіше. Продуктивність жовтого тіла зменшується, його замінює плацента.

Ризики, загрози

Жіночий організм під час вагітності дуже вразливий, погано чинить опір всіляким інфекціям. Перший триместр особливо небезпечний можливостями захворювань.

Болю в животі

Найчастіше жінки скаржаться на те, що у них болить живіт на 8 тижні вагітності.

Можливі наступні причини виникнення таких відчуттів:

 1. Розтягування м’язів живота і матки. Ці болі не мають патологічного характеру, в лікуванні не потребують. Зазвичай вони носять односторонній характер.
 2. Проблеми з кишечником, наприклад коліки. В цьому випадку болі на 8 тижні вагітності супроводжуються нудотою, блювотою, закрепами або проносом. Найчастіше ці проблеми виникають при вживанні неякісних або несвіжих продуктів. Тут необхідно за консультацією звернутися до терапевта або інфекціоніста.
 3. Запалення сечостатевих органів. Зазвичай вони супроводжуються появою нехарактерних виділень. Необхідно термінове лікування, щоб не відбулося інфікування плода.
 4. Загроза викидня. В цьому випадку болі мають ниючий або тягне характер, супроводжуються сутичками. Часто при цьому спостерігаються кров’янисті виділення з піхви. В цьому випадку необхідно термінове звернення до медичного закладу, при своєчасному лікуванні вагітність вдасться зберегти.

У будь-якому випадку, самолікування зараз вам протипоказано, необхідна термінова консультація у фахівця, який розбереться в причинах болі і призначить лікування, безпечне для вагітної.

Виділення з піхви

У нормі виділення у здорової вагітної жінки повинні бути прозорими або мати молочний відтінок, володіти ледве помітним запахом з «кислинкою». Вони однорідні по консистенції, не дуже густе. Багатьох лякають виникають жовті виділення на 8 тижні вагітності. На даному етапі в шийці матки утворюється пробка з слизу, яка буде захищати плід протягом всієї вагітності.

Надлишки цього секрету виходитимуть, перемішуючись з природними виділеннями. Так як це секреція має жовтий колір, вона забарвити виділення в цей відтінок. Жовті виділення в першому триместрі вагітності не є патологією, якщо вони не супроводжуються сверблячкою, різзю або болем. Повідомте про них свого лікаря, при необхідності він візьме мазок, щоб виключити можливість інфікування.

Підвищена температура

Зараз жінку турбують будь-які відхилення в стані здоров’я, наприклад, підвищена температура на 8 тижні вагітності. У нормальному стані температура тіла в перші місяці вагітності зазвичай піднімається до 37,5 градусів, вона може триматися такої ж на всій тривалості вагітності, може опуститися до нормального рівня. Не треба намагатися знизити її жарознижувальними засобами. Це явище пояснюється фізіологічними процесами, наприклад, зміною кількості прогестерону. Цей гормон впливає на центр терморегуляції, розташований в головному мозку. Якщо ж крім температури, спостерігаються симптоми застуди, такі як кашель, нежить і озноб — вам необхідно терміново звертатися в лікарню, тільки лікар призначить вам правильне лікування.

Завмерла вагітність

На жаль, вагітність не завжди закінчується благополучно, іноді вона може завмерти на ранніх термінах. Завмерла вагітність на 8 тижні виникає через недостатнє вростання ворсин хоріона в слизову оболонку матки, ембріон забезпечується киснем і необхідними речовинами.

Настає смерть ембріона, ознак передчасного переривання вагітності в перші дні не спостерігається. Ще протягом 15-20 днів матковий кровотік залишається незмінним, а плодово-плацентарного вже немає. Потім йде порушення маткового кровотоку, так як слизова маткова оболонка стоншується.

У цей час з’являються ознаки загрози викидня:

 1. Невідповідність розміру матки передбачуваному терміну, відсутність приросту її розмірів, можливе їх зменшення.
 2. Зникнення суб’єктивних ознак, таких як нудота, блювота, збільшення і нагрубання грудних залоз.
 3. Зміна кольору слизової піхви і шийки матки з синюшного на рожевий.
 4. Мажучі виділення з піхви з домішками крові.
 5. Невідповідність рівня хоріонічного гонадотропіну людини і терміну вагітності. Рівень ХГЛ на 8 тижні вагітності коливається від 23000 до 150000 мед / мл. Знижений значення може свідчити про завмерла.

Причинами завмирання ембріона можуть бути генетичні порушення, наявність інфекції у жінки, гормональні відхилення. Лікування даної проблеми полягає у видаленні плодового яйця з матки, застосовується інструментальний або медикаментозний метод. Для попередження кровотеч та розвитку інфекційних захворювань призначають антибактеріальні препарати. Надалі з метою благополучного перебігу наступної вагітності лікар призначить необхідний курс лікування. Пам’ятайте, завмерла вагітність це не вирок, жінка ще зможе виносити і народити здорову дитину.

Обстеження, аналізи

При зверненні в жіночу консультацію лікар випише вам напрямки в лабораторію.

Рекомендовані аналізи:

 1. Загальний аналіз крові, кров на цукор.
 2. Аналіз крові для визначення групи і резус-фактора.
 3. Аналіз сечі загальний і на цукор.
 4. Аналіз крові на сифіліс, ВІЛ-інфекцію, гепатит.
 5. Аналіз калу на наявність паразитів.

Ультразвукове дослідження на 8 тижні призначають рідко, лікар підтвердить сам факт вагітності, кількість плодів, точний термін.

Необхідно пройти обстеження у вузьких фахівців, таких як кардіолог, зубний лікар, отоларинголог, ендокринолог, терапевт і офтальмолог. Це необхідно для своєчасного виявлення будь-яких відхилень і порушень в стані здоров’я і їх своєчасного усунення.

uzi-8-nedelya-1
uzi-8-nedelya-3
uzi-8-nedelya-2
uzi-8-nedelya-4

Рекомендації, поради

Токсикоз на 8 тижні вагітності не дозволяє багатьом жінкам нормально харчуватися, але постарайтеся дотримуватися наступних правил:

 1. Готуйте їжу з корисних і натуральних продуктів, що не містять консерванти, ароматизатори та барвники.
 2. Виключіть зі свого раціону фаст-фуд, напівфабрикати і консерви.
 3. Кількість прийомів їжі повинно досягати 5-6 разів на день, порції повинні бути невеликими.
 4. Кожен день вживайте овочі та фрукти, кисломолочну продукцію, м’ясо та рибу.
 5. Обмежте вживання смаженої їжі, запікайте або готуйте її на пару.
 6. Пийте натуральні соки, компоти і морси. Не зловживайте газованими напоями, в них міститься замінник цукру.

Під суворою забороною вживання алкоголю, куріння. Не використовуйте в побуті хімічні засоби для препарати. Більше часу проводите на вулиці, гуляйте в парку. Виконуйте спеціальні гімнастичні вправи для вагітних. Уникайте надмірних фізичних зусиль, не піднімайте тяжкості. Не займайтеся самолікуванням, вагітній жінці багато лікарських препаратів протипоказані. Намагайтеся бачити тільки позитивні сторони, уникайте стресових ситуацій. Дивіться добрі фільми, слухайте улюблену музику, спілкуйтеся з приємними людьми.


< 7 неделя9 неделя >

Ссылка на основную публикацию