Стаціонарний мангал з дахом — робимо для дачі своїми руками

Виготовити мангал з дахом, та ще й своїми руками, захоче, напевно, будь-який чоловік. Стаття розповість вам, з яких підручних засобів виготовити саму жаровню. Крім того, ви зможете дізнатися, як зібрати дах над саморобним або вже готовим мангалом, щоб сховатися від дощу, снігу та іншої негоди.

Зручні і практичні мангали для дачі з дахом

Будь-який власник дачі повинен мати у себе на ділянці мангал професійний, щоб радувати родину і друзів смачним м’ясом, рибою і овочами. Однак, дачний критий мангал з металу або будь-якого іншого матеріалу — задоволення не з дешевих. Але, якщо запастися необхідними матеріалами, інструментами, терпінням і часом можна сконструювати мангал для дачі з дахом своїми руками. Саме ця конструкція буде приводом для гордості, і радувати око.

А тепер розглянемо детальніше, як зібрати великий мангал під дахом і що вам для цього буде потрібно.

Варто відзначити, що мангал з дахом своїми руками можна побудувати з різного матеріалу: цегли, каменю або металу. І він вийде майже як мангал з дахом професійний. Але сьогодні ми навчимося робити самі практичні, на нашу думку, металеві мангали з дахом. У них великий термін експлуатації і в будівництві вони значно простіше.

Металева жаровня з дахом: креслення і спосіб виготовлення

Перш ніж починати будувати ваш майбутній гриль, необхідно зробити креслення. Ось приклад креслення для стаціонарного гриля своїми руками:

На що треба звернути увагу:

  • Зазвичай розміри мангала з металу становлять щось близько 200х280х580 мм. На такий жаровні можна буде приготувати плюс-мінус 7 шампурів, дров в нього поміститися стільки, скільки потрібно.
  • Якщо ви хочете вирахувати інші розміри, то вам слід пам’ятати, що відстань між шампурами має бути не менше 8 см. Ну, а потім, можна просто помножити це число на кількість бажаних шампурів.
  • Ширина гриля буде дорівнює довжині шампура мінус 5-10 см.

Щоб побудувати металевий мангал вам знадобиться один лист металу розміром один квадратний метр. Після того, як лист вже лежить перед вами, відзначте 58 см з одного боку, 20 см — з іншого. Це будуть майбутні бічні частини нашого гриля. З листа так само потрібно буде вирізати дно і інші хатини. З нарізкою прекрасно впорається болгарка.

На наміченому дні необхідно буде зробити поглиблення. Будьте уважні, щоб не зробити отвори наскрізними.

Витяжка для мангала своїми руками з металу

Тепер переходимо до зварювання. Для з’єднання частин досить зробити тільки кілька точок, а потім вже проходиться по швах повністю. Коли наша конструкція повністю охолоне, необхідно виконати отвори по всьому периметру, щоб міг циркулювати повітря. Ці отвори теж спершу потрібно намітити і тільки потім випилювати.

Виступаючі частини можна легко видалити за допомогою болгарки.

Ніжки можна зробити з труби, або ж металевих куточків. Уважно стежте за тим, щоб ніжки не відрізнялися один від одного по довжині. Це додасть стійкості конструкції. Ніжки точно так же приварюються до конструкції: або до хатини, або прямо на дно. Головне, правильно розрахувати їх розташування, щоб жаровня НЕ валилася.

Дах для мангала — найважливіший елемент, тому, як її зробити ми розглянемо пізніше в статті, окремим пунктом.

Крита жаровня з товстостінної труби

Мангал з труби своїми руками виготовити не дуже складно. Давайте почнемо з того, що вам знадобитися для виготовлення конструкції:

  • труба діаметром не менше 35 см і довжиною приблизно 95 см;
  • болгарка;
  • дверні петлі;
  • ручка (підійде навіть дверна);
  • зварювальний апарат
  • пара труб або куточків для піхов;
  • товстий лист металу.

За фактом, сама труба і буде служити в ролі нашої жаровні. Залишається тільки вирізати і закріпити кришку, яка потрібна для економного витрати палива. Якщо закрити кришку, то повітря перестане надходити, і вугілля перестануть тліти.

Отже, вирізаємо кришку. Як такий креслення ми вам надати не зможемо, тому що розмір труби у кожного може варіюватися, а, значить, розмір кришки теж може відрізнятися. Коли кришка вирізана, ми приварюють одну сторону петель до неї, а другу — до основи труби (жаровні). Так ми отримуємо відкривається-закривається кришку. До неї ж варто для зручності приварити ручку.

Ніжки приварюють за тим же принципом, що і для мангала з металу дачні (описано вище).

Корисні поради

Ця жаровня оснащена грубкою під казан. У ній ви зможете готувати смачний плов, а рис буде виходити розсипчастим і запашним. Вірніше буде сказати, що сама ця жаровня і є грубкою. Ось тільки потрібно додати люк для поддува, а ще колосник під вугілля.

Люк ми робимо в бічній частині гриля. Для цього ми беремо лист металу і вирізаємо в ньому отвір. Отриманий шматочок приварюють на петлі до основи, криє невелику ручку (по аналогії з кришкою). Вийшла маленькі дверцята в одній з боковушек.

Мангал з швейної машинки Зінгер

Тепер, коли люк буде відкритий, кисень проникає під колосник і розпалює вугілля більше. І навпаки.
За великим рахунком, замість труби цілком можна використовувати бочку. Принцип побудови аналогічний принципу побудови жаровні з труби.

Дах або навіс?

Мангали для дачі з дахом — дуже зручна конструкція, так як ніяка негода не завадить вам приготувати смачні страви для пікніка.

Ви вже знаєте, як зробити свій мангал з металу дачний, закриту жаровню з труби або бочки, тепер залишилося тільки розібратися: як зробити всі ці мангали з дахом. До речі, варто відзначити, що з будь-якого вищезгаданого гриля, можна зробити мангал з трубою.

Перед тим, як приступити до виготовлення даху, вам доведеться визначитися з тим, що саме ви хочете будувати: дах або навіс. Принцип побудови — однаковий, але великі мангали з дахом все ж буде виглядати солідніше у вас у дворі.

Для того, щоб створити каркас, вам знадобиться 4 стійки. У деяких випадках можна використовувати 6. Вони будуть з’єднуватися між собою перегородками, які розташовані горизонтально. Їх буде всього 3 штуки: внизу, на рівні самої жаровні і під семой дахом. Звичайно ж, такі перегородки їсть тільки з боків, але ніяк не спереду. Виняток в даному випадку тільки сама верхня перегородка, до якої буде кріпитися сама дах.

Як ви вже здогадалися, до середніх перегородок буде приварене ще 2 трубі перпендикулярно. Вони послужать опорою для нашої жаровні, до того ж, саме до них можна буде прилаштувати додаткові полички при необхідності.

Сам розмір даху повинен бути набагато більше, ніж сама жаровня. Ідеально було б, якби відстань між краєм даху і жаровні було щось близько 50 см.

Матеріал для покрівлі може бути дуже різним: тонкий лист металу, шифер або металочерепиця. Принцип кріплення буде однаковий. Зверніть увагу на те, що використовувати занадто товстий і важкий метал не рекомендується, так як це може бути небезпечно для життя оточуючих. Подбайте і про те, щоб обраний для даху матеріал добре тримався до каркасу.

Весь мангал з дахом найкраще вкопати в землю або ще якось закріпити на поверхні для кращої стійкості.

Готово! Тепер вам і вашому грилю не страшна ніяка негода!

Ссылка на основную публикацию