Сприятливі дні для зачаття

Багато молодих пар займаються плануванням сім’ї і вагітності. І це найправильніший підхід до цього серйозного і відповідального справі. Але як взагалі можна запланувати цю подію і чи можна? Від чого це залежить? Як підходити до питання запобігання і зачаття дітей, і як ці два процеси взаємопов’язані?

Варто почати з останнього питання. Як пов’язано засіб контрацепції і зачаття. Якщо ви і ваш статевий партнер, наприклад, охороняєтеся за допомогою протизаплідних таблеток, то вам в принципі стабільно потрібно один раз на рік робити, перерва на місяць, щоб у вас взагалі була можливість зачати дитину. У цей місяць рекомендується оберігатися презервативами, без ароматизаторів і додаткових засобів контрацепції, щоб організм отримав необхідний відпочинок

Які фактори є сприятливими для зачаття.

Все дуже просто. Потрібно вести активне статеве життя в певні дні, тобто синхронізувати процес зачаття з днями овуляції у жінки. Що таке овуляція і як зрозуміти, коли вона настає? У чоловічому організмі сперматозоїди утворюються і зріють постійно, на відміну від жіночого. І запліднення відбудеться з більшою ймовірністю, коли у партнерки яйцеклітина дозріла.

Зародкова клітина (яйцеклітина) у жінки дозріває раз на місяць (під час менструації клітина виходить). Овуляція — процес виходу клітини з яєчника в маткову трубу. Він відбувається орієнтовно в середині циклу. Нормою прийнято вважати, що вихід яйцеклітини відбувається на 14 день циклу (при середньому циклі в 28 днів, але відхилення зустрічаються нерідко і теж є своєрідною нормою, адже тривалість циклу взагалі процес індивідуальний) В результаті планування полягає в тому, що ви намагаєтеся зачати дитини в певні дні, а саме в дні дозрівання яйцеклітини у жінки. Овуляція триває близько 5 днів (два дні до дозрівання, плюс день-два після). Трохи інформації про менструальний цикл. Першим днем ??циклу є перший день місячних, останнім днем ??циклу — останній день перед початком наступних критичних днів.

Невелика рекомендація: зачаття сприятливо саме незадовго ДО початку овуляції. Відповідно, щоб статевий акт був плідним в плані зачаття потрібно грамотно і максимально точно визначити овуляцію.

Як точно визначити день овуляції.

Існують домашні способи, щоб визначити овуляцію точно, але похибка має місце бути і, якщо у вас не виходить зачаття тривалий час, і при цьому ви все робите правильно, визначити овуляцію максимально точно допоможе тільки УЗД. Пару слів про дозрілої клітці. Час її життя після виходу з фолікула — 24 години, для порівняння, активність сперматозоїда — 3 дні. Для зачаття важливо, щоб два ці події співпали. Тепер про те, як визначити овуляцію в домашніх умовах.

Перший шлях — вимір температури в прямій кишці. Базальна температура змінюється протягом усього менструального циклу, тоді, коли температура максимально висока (відмінність, буквально, в декількох десятих градуса) відбувається овуляція. Для того, щоб коректно заміряти температуру, необхідно завести невеликий щоденник і вранці (о 6:30 — 7 ранку), не встаючи з ліжка, навіть не опускаючи з неї ніг, скористатися ртутним термометром ректально. (Вводити градусник слід в анальний отвір на 5 см і тримати близько 10 хвилин). Показання скрупульозно записуйте в щоденник. Повернемося до менструального циклу. Він ділиться на фази. Першу фазу фахівці називають фолікулярної, тому що вона триває весь час дозрівання домінантного фолікула (або декількох). Після цієї фази відбувається довгоочікувана овуляція. Слідом, друга фаза — це фаза називається — лютеиновая. Триває вона приблизно 12-16 днів. Тепер повернемося до показань термометра. У першій половині (з 10-16 день) температура тримається в межах 36,2-36,9 градусів, після чого, в один з цих днів відбувається невелике падіння температури, а потім стрімкий стрибок до 37,0 і навіть вище. Це і є овуляція. У другій частині циклу (лютеїнової) температура тримається трохи вище 37,0 градусів. За два, за три дні до початку критичних днів або в перший день, температура знижується. Різниця температур між початком і кінцем циклу повинна становити близько 0,3-0,4 градусів. Якщо змін не відбувається — це привід звернутися до фахівців.

Другий спосіб — це календарний. Підходить він для тих, у кого цикл регулярний. Це спосіб простіший, відповідно і похибка тут можлива велика.

Відзначаємо в календарі дату і тривалість останніх менструацій. І віднімаємо із загальної тривалості циклу 14. Наприклад, ваш цикл 24 дні, віднімаємо 14, залишається 10, відповідно, на овуляцію доводиться, орієнтовно, 10-ий день циклу. Вираховуємо за календарем і відзначаємо. В цей день слід вести активне статеве життя.

Пам’ятайте, що все-таки найнадійніший спосіб визначення — це УЗД. Завжди і з усіх питань, які викликають сумніви консультуйтеся з лікарем.

Ссылка на основную публикацию