Сприятливі дні для пересадки кімнатних рослин

Місяць впливає на всі живі організми на землі, це помітно по припливи і відпливи. Кімнатні квіти і рослини теж залежать від впливу місячних ритмів, так як в них міститься вода. Чи є сприятливі дні для пересадки кімнатних рослин? Розглянемо, в які фази місяця найкраще пересаджувати квіти, а коли не слід тривожити бульби і кореневу систему.

Місяць і квіти

З давніх часів люди помітили вплив планетарних біоритмів на тваринний і рослинний світ. Століттями накопичувалися знання, які можуть допомогти в догляді за нашими улюбленими домашніми квітами і рослинами. Наприклад, в першій половині місяця за місячним календарем (від молодика до повного місяця) життєві соки спрямовуються вгору — до листочками і суцвіттям. Саме цей час найбільш сприятливо для пересадки рослин.

Зверніть увагу! Якщо збирати з рослин плоди, то в першій половині місяця за місячним календарем вони будуть найбільш соковитими і смачними.

Якщо у вашому будинку росте лимонне або інше деревце, плоди збирати потрібно тільки під час збільшення місячного диска. Підгортання і розпушування грунту краще робити в дні повного місяця. У цей час можна додавати грунт до оголилася корінцях, додати добриво.

Міняти землю в вазонах правильніше на зростаючому місяці. Садівники рекомендують проводити цю маніпуляцію в весняний сезон (квітень-травень), літній час (липень-серпень) або восени в сприятливий час. Якщо вам необхідно поміняти землю взимку, це можна зробити в грудні місяці під час зростання місячного диска.

Однак час зростаючого місяця потрібно відрізняти від молодика. Молодиком вважаються два дні з початку місяця за місячним календарем, коли диск не видно на небі. У ці дні життєві соки квітів скупчуються в бульбах і корінцях, тому пересаджувати їх не можна.

Молодик ідеально для формування крони кущів і обрізання гілочок. У молодика і на убильной місяці збирають насіння: в них знаходиться концентрація сили росту. Посадка насіння, зібраних в зазначений час, забезпечить швидкі сходи і бурхливий ріст саджанців.

Місячні затемнення — особливий період часу. Пересадкою квітів і іншими маніпуляціями займатися не можна. Нехай рослина відпочине кілька днів перед затемненням і після нього. Вважається, що вплив затемнень починається за кілька днів до його настання і триває ще якийсь час після.

Подивіться календар маніпуляцій з рослинами на 2017 рік:

Місяць в знаках зодіаку

Місячний диск походить через 12 знаків зодіаку, які роблять свій вплив на біоритми нічного світила. Для садівників важливо знати наступну інформацію:

  • спадна Місяць в Скорпіоні і зростаюча в знаку Козерога — можна пересаджувати бульби і цибулини квітів;
  • спадна Місяць у Раку і зростаюча в повітряних знаках, Скорпіоні і Рибах — можна пересаджувати декоративно-листяні рослини;
  • спадна Місяць у Стрільці і Діві, зростаюча в Близнюках — можна пересаджувати ліани і ампельні види рослин.

Зверніть увагу! Сприятливими знаками зодіаку для роботи з рослинами є Скорпіон, Телець, Рак, Терези, Козеріг і Риби. Несприятливими знаками є Водолій і Лев.

Якщо місяць проходить через сузір’я Овна, рослини не сприймають поживні речовини — підгодівля марна.

Сузір’я Лева теж не сприятливо для внесення добрив, поливання рослин і обробки засобами проти шкідників.

Висаджувати саджанці і сіяти насіння найкраще, коли зростаючий місяць проходить через сузір’я Діви або спадна знаходиться в сузір’ях Рака або Скорпіона.

Обрізку гілочок і прищіпку найкраще робити, коли спадаючий місяць перетинає сузір’я Близнюків або Водолія.

Несприятливі і нейтральні дні

Що можна робити з рослинами в несприятливі місячні дні? Найкраще їх залишити в спокої, тому що будь-яка маніпуляція принесе стрес для наших улюбленців. Особливо несприятливими вважаються дні затемнень — як місячних, так і сонячних. Пересадка квітів в цей час може їх просто погубити.

Що можна робити в нейтральні дні за місячним календарем? У цей час можна підгодувати рослини, обприскати засобами від шкідників, полити і розпушити грунт. Радикальних змін рослина може не пережити. Однак в екстрених випадках можна пересаджувати рослину і в нейтральні дні — якщо розбився вазон або на рослину напали шкідники.

Порада

Рослини завжди радують нас своїм цвітінням і красою листя. Правильний догляд -заставу довгого життя зелених красенів. Пам’ятайте, що пересадка квітів найкраще проходить в теплий сезон року: це час повністю сприятливо для роботи з землею і бульбами.

Якщо вам необхідно пересадити квітку глибокої осені, необхідно неухильно дотримуватися місячні фази і враховувати сприятливі дні. Взимку рослини турбувати не рекомендується, їх життєві процеси знаходяться в спокої.

Якщо здійснити пересадку рослини з урахуванням зміни місячних фаз, це не принесе бульб і гілочках стрес. Квіти швидше приживаються до нового вазону і не втрачають своєї привабливості.

Якщо пересаджувати рослину без урахування впливу місячних фаз, воно може захворіти і зів’янути. Тому завжди звіряйте свій план дій з місячним календарем і порадами фахівців-астрологів. Тоді ваші квіти завжди будуть радувати буйним цвітінням і здоровим виглядом.

Ссылка на основную публикацию