Спред — що це таке на Форекс?

Що таке спред?

Спред (від анг. Spread — розширення, розтягнення) — це різниця між ціною купівлі та ціною продажу валюти. Спред вимірюється в пунктах або піпсах. Для чого потрібен спред на Форекс? Все просто — це плата брокеру, комісія за надані трейдеру посередницькі послуги між ним і фінансовим ринком.

Починаючі трейдери при виборі брокера повинні приділити увагу розміру спреда, який йому пропонується. Чим менше це значення, тим краще для гравця. Комісія — це основна стаття доходів брокера поряд зі свопами, прибутком від платних курсів, стратегій і вебінарів для трейдерів.

Величина спреда залежить від волатильності на ринку і фінансового інструменту. На якихось валютних парах він менше, наприклад, на тому ж євро-доларі, так як цей фінансовий інструмент користується великою популярністю у трейдерів завдяки високій ліквідності. На екзотичних валютних парах, наприклад, на USD / RUB, спред буде вище, так як попит на дану валюту значно менше.

Кожен раз, коли торговець інвестує кошти в торгівлю, брокер заробляє на спреді. При покупці посередник заробляє в момент відкриття угоди, так як угода відкривається за ціною трохи більше ринкової. При продажу — в момент закриття угоди. Новачки часто в подиві — відкрили операцію, а вона вже в мінусі. Це брокер списав з рахунку трейдера величину спреду. Брокер, як компанія-посередник, заробляє в жодному разі — не важливо, отримав трейдер прибуток або збиток.

різновиди спреда

Сучасні брокери пропонують своїм клієнтам кілька видів спреду, які вибираються при відкритті рахунку. Існує всього 3 види комісії:

  • Фіксований спред — як зрозуміло з назви, брокер встановлює для кожного інструменту фіксований розмір комісії, яка буде стягуватися з клієнта при відкритті угод. При фіксованому спреді не потрібно постійно контролювати комісію, це головна перевага. Недолік цього виду спреду в тому, що при короткострокових угодах він «з’їсть» велику частину прибутку. Тому фіксована комісія більше підходить для середньостроковій і довгостроковій торгівлі, де пара пунктів не грають особливого значення;
  • Плаваючий спред — величина комісії постійно змінюється в залежності від ліквідності ринку. При сильних бичачих трендових рухах, довгих експірації в БО розмір плаваючої комісії знижується до мінімальних значень, що дуже вигідно для інвестора. Недолік плаваючого spread’a в тому, що в періоди флет він збільшується до 20-30 пунктів. Це робить торгівлю просто безглуздою, оскільки комісія перекриє прибуток, отриманий за рахунок руху ціни;
  • Комісія з лота — трейдер платить комісію в залежності від обсягу угоди, наприклад, 50 $ c 100 000 $. До комісії з лота додається плаваючий spread, в результаті загальна плата нічим не відрізняється від інших видів комісій.

Як вибрати дилінгового центру з вигідним спредом?

Дилінгові центри (або брокери) заробляють за рахунок спреду, тобто за рахунок маржинальної торгівлі дрібних клієнтів. Якщо трейдер при виборі брокера бачить, що йому пропонуються нульові спреди, то варто докладніше вивчити торгові умови. На фінансових ринках часто зустрічаються компанії, які залучають до себе клієнтів нульовими комісіями. Але в один момент такі компанії закриваються і зникають разом з грошима трейдерів.

Порада: визначальним фактором у виборі брокера повинна бути репутація і відгуки про компанію (і тільки в останню чергу величина спреда).

Деякі компанії дійсно не стягують з інвестора різницю, проте отримують прибуток за рахунок додаткових комісій, на яких при поповненні рахунку увагу не акцентується. Багато брокери знижують різницю до нуля, але при цьому встановлюють певні обмеження на торгівлю. Іншими словами, брокер себе не образить, своє візьме. Завдання трейдера — знайти золоту середину між репутацією компанії та величиною спреду.

Порада: якщо ви ще не визначилися з брокерською компанією, то радимо вибирати великі компанії, такі як Альпарі, InstaForex, добре зарекомендували себе на ринку.

Де подивитися величину спреду?

Більшість трейдерів здійснює торгівлю на Форекс через торговий термінал MetaTrader 4. Визначити величину спреду можна декількома способами:

  1. На вкладці «Огляд ринку» — поруч з назвами валютних пар відображаються дані про ціну ASK і BID, а також величина спреда. Якщо цієї інформації немає, то потрібно натиснути правою кнопкою миші в будь-якому місці вкладки і вибрати пункт Спред.
  2. На вкладці «Новий ордер» — у вікні з даними про новий ордері відображається вся необхідна інформація про фінансовий інструмент, в тому числі і величина спреда.

Індикатори для визначення спреду

Metatrader 4 — досить гнучкий інструмент інвестора, який дозволяє впроваджувати нові технічні індикатори та торгові системи для полегшення аналізу графіка. Програмістами розроблено безліч індикаторів, які самостійно визначають і відображають в зручному вигляді на графіку величину спреду.

Найпопулярніший і зрозумілий у використанні індикатор — Spread. Він має велику кількість вхідних параметрів, які кожен трейдер може налаштувати під себе. Наприклад, звуковий сигнал, якщо розмір спреду перевищує вказане трейдером значення.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Платити комісію повинен кожен трейдер, хоче він цього чи ні. Саме за рахунок спреду існує компанія, виплачуються винагороди за залучення нових клієнтів, оплачуються інші витрати брокера. Крім спреда на ринку Форекс є ще безліч інших тонкощів і нюансів, однак комісія — важливий показник при виборі брокера.

Ссылка на основную публикацию