Спорт і прищі, прищі через заняття спортом

Часто прищами страждають не тільки підлітки або люди з гормональними порушеннями. Але і люди, які ведуть активний спосіб життя. Часто прищі можуть з’являтися після занять спортом. Як правило, вони легко піддаються профілактиці і лікуванню. Саме цей вид акне ми і розглянемо в сьогоднішній статті.
Найпоширеніша причина появи таких прищів — банальне тертя шкіри об тканину. А також посилене виділення поту під ременями і тісним одягом. Застояне піт створює хороше середовище для розмноження бактерій Propionibacterium acnes, що викликають появу прищів.
«Спортивні» прищі можуть з’являтися в самих незвичайних місцях. У жінок вони можуть з’явитися на грудях через носіння занадто тісного ліфчика. У чоловіків вони можуть з’являтися в паху. Спортивні прищі часто вискакують на плечах і на шиї, а також на підборідді в місці тертя ременів від шоломів і касок. Вони можуть з’являтися навіть на ногах під тісним взуттям або шкарпетками.

Хто більше схильний до утворення спортивних акне?

В першу чергу це звичайно люди з жирною шкірою. Носіння тісного спортивної форми в жарких і вологих умовах може викликати у таких людей поява серйозних вугрів по всьому тілу, і навіть на сідницях і в паху. Люди з азіатським типом шкіри зазвичай чутливі до всякого роду резинкам — відповідно висип з’являється саме там, де різні гумки від одягу контактують зі шкірою.
Ті, хто мають алергію на дині, морепродукти і латекс особливо страждають від спортивних прищів в жарку погоду.
Поява висипань може бути спровоковано також носінням гідрокостюма. Герметичний матеріал, з якого він складається, виключає вентиляцію шкіри і сприяє потообразованія. Крім цього, у деяких людей матеріал гідрокостюмів може викликати алергічну реакцію. Тому ще одна категорія, яка перебуває в зоні ризику — це дайвери.

Що робити для профілактики?

Найбільш очевидний спосіб — це носити більш просторий одяг. Другий важливий нюанс — виключити носіння синтетики. Найкращий матеріал одягу — це бавовна.

Ще один важливий фактор — це особливу увагу гігієні. Після занять спортом необхідно якомога швидше приймати ванну або душ. Можна як профілактичний засіб використовувати саліциловий спирт: протирати змоченою в ньому ваткою шкіру до і після занять спортом.

Чим лікувати?

Для лікування спортивних прищів спочатку найкраще використовувати 2 рази в день спиртову настоянку календули. Вона допомагає в більшості випадків. Якщо ж від неї немає належного ефекту, використовуйте препарати з перекисом бензоїлу (найкраще з концентрацією 10%). Підійде гель Базирон АС або лосьйон Угресол. Ці препарати слід застосовувати тільки точково, і не допускати попадання на рани і порізи.
Однак крім звичайних прищів і вугрів можуть бути висипання, викликані стафілококової інфекцією. Їх ознакою є гній прозорого кольору. В цьому випадку для лікування використовуйте масло чайного дерева.
.

висновки:

  1.  Після занять спортом прищі можуть з’явитися у кожного, не залежно від віку і статі.
  2. Основною причиною появи «спортивних» акне є тертя одягу об шкіру. Якщо ж одяг зроблена з синтетичних тканин, то негативний ефект багаторазово посилюється.
  3. Найперше, що необхідно зробити для запобігання спортивних прищів — відразу ж приймати душ після занять спортом.
  4. Лікувати спортивні прищі потрібно спиртовою настоянкою календули, а якщо не допомагає — перекисом бензоїлу.

Ссылка на основную публикацию