Сподумени: фото і опис

Список напівкоштовних каменів набагато ширше, ніж список дорогих мінералів, і це зовсім не дивно. Всі рідкісні речі мають більшу цінність. Чим менше в надрах Землі тих чи інших мінералів, тим вище їх вартість.

Основні відмінності

Рідкість каменів не є єдиним критерієм їх вартості. Чим ще відрізняються дорогоцінні камені від напівкоштовних? Крім поширення, дорогоцінні камені від напівкоштовних, відрізняються такими характеристиками, як твердість, краса після ограновування, розмір, маса. Так, вага дорогоцінних самоцвітів вимірюють в каратах, а масу напівкоштовних і виробних — в грамах.

Для мінералогів важливими є хімічні і фізичні властивості каменів, а для ювелірів — їх краса і легкість обробки. Хоча, поділ на категорії є умовним, нерідко одні й ті ж мінерали, або їх види, відносять і до обох категорій.

Іноді під впливом зовнішніх факторів — сонячний променів, кислот, високої температури, механічних ударів і пошкоджень, камінь втрачає свої первинні властивості і перестає бути дорогоцінними. А в деяких випадках від нього взагалі доводиться відмовлятися.

Буває і так, що після відкриття нових багатих родовищ, камінь, вважався дорогоцінним, переходить в розряд напівкоштовних, хоча якості його залишилися колишніми.

Чи не повна цінність

Велика кількість напівкоштовних каменів дозволяє кожній людині легко підібрати потрібне по знакам Зодіаку, зробити вибір за кольором очей, віком, статтю та стилю одягу.

Напівкоштовні камені, їх назви і короткий опис:

Агат — напівдорогоцінне, камінь сірого, блакитного, білого, червоного або чорного кольору. Характеризується полосчатой ??зональностью відтінків. Йде на виготовлення ювелірних прикрас, сувенірів, декоративних штучок, талісманів і амулетів. У світі існує понад 150 видів агату, які підходять всім знакам Зодіаку.

Авантюрин — різновид кварцу зеленого, червоного або бурого кольорів. У Китаї зелений авантюрин називають імператорським каменем, з нього була виготовлена ??друк правителя країни. За гороскопом мінерал підходить Тельцям, Дівам і Ракам, хоча в залежності від виду і кольору, вдалими можуть виявитися і інші поєднання.

Азурит — тендітна мідна лазур синього кольору зі скляним блиском. Назва походить від арабського azul? — «синява». В основному, мінерал використовують для приготування синьої фарби, для ювелірів він не представляє ніякої цінності через крихкість.

Аквамарин — вид берилу синього, блакитного або синьо-зеленого відтінків. За кольором і інтенсивності забарвлення він мало відрізняється від блакитного топазу, турмаліну, кіаніту. Краса і міцність каменю привертають ювелірів. Найкраще підійде Скорпіонам, Рибам і Ракам.

Аметрін — вид кварцу фіолетового, бузкового кольору з жовтуватим відблиском. Камінь дуже гарний, легко піддається обробці, за що його дуже люблять ювеліри і модниці. Аметрін — подвійну назву, з’єднання аметисту і цитрину, має сильну енергетику, підходить вогненним знакам Зодіаку — Овнам, Стрільцям, Левам.

Берил — менш цінний «родич» аквамарина і смарагду. Може бути блакитного, зеленого, червоного, білого або жовтого кольорів, кожен з видів має власну назву, цінність і призначення. Але в основному, берили використовують для виготовлення прикрас. Берил — камінь Козерогів і Дів.

Бірюза — один з найкрасивіших і популярних каменів виробів небесно блакитного кольору. Чи не прозорий, із слабким блиском і відсутністю світіння камінь, тим не менш, привертає ювелірів своїм красивим кольором. За гороскопом підходить Водоліям, Скорпіонам, Тельцям.

Гагат, або чорний бурштин — камінь. Легко піддається обробці, після шліфування набуває красивого блиску. За гороскопом підходить Скорпіонам, облямовують його тільки в срібло.

Гранат — твердий і міцний камінь червоного кольору. Існує більше 10 видів граната, але у вузькому сенсі до гранат відносять тільки піропи і альмандини червоного кольору. Мінерал красивий, блискучий після шліфування, йде на виготовлення ювелірних прикрас. Це камінь Стрільців, Львів і Скорпіонів.

Гірський кришталь — прозорий вид кварцу. Залежно від забарвлення підрозділяється на кілька різновидів — волосиста, цитрин, аметист, раухтопаз, морион. Це найкращий камінь для Овнів, хоча різноманітність видів залишає можливість їх використання в якості амулетів і іншими знаками Зодіаку.

Жадеит — зелений мінерал, схожий на нефрит, але твердіший, рідкісний, і тому більш цінний, ніж нефрит. Назва походить від іспанського слова ijada — поперек, камінь називали поперекового і приписували йому здатність лікувати нирки. Застосовують камінь для виготовлення виробів і ювелірних прикрас. Жадеит низької якості застосовують як наповнювач для банних печей. Жадеит — камінь Вагою і Дів, протипоказаний Козерогам, Рибам, Скорпіонам і Ракам.

Змійовик або зміїний — щільна маса, яка не утворює кристалів. Забарвлення однорідний, світлий — жовто-зелених відтінків, з темними плямами, як на шкірі змії. Існує близько 20 різновидів змійовика, що мають різне призначення. Вважається талісманом людей, що ведуть активний спосіб життя, каменем Дев і Скорпіонів.

Кварц — найпоширеніший мінерал, що включає в своє сімейство більше 20 напівкоштовних каменів виробів. Ці камені за знаком Зодіаку підходять усім, в залежності від виду і кольору.

Корали — скам’янілі скелети морських поліпів. Складаються з карбонату кальцію з домішками магнію і заліза, які забезпечують їм різноманітність кольорів. Існує більше 6000 видів цього каменю найрізноманітніших відтінків і кольорів. Використовують корали для виробництва вапна, а так само в ювелірній промисловості. Найбільш цінними у ювелірів є червоні, чорні, білі, рожеві, перламутрові корали. Корали рекомендовані Рибам, Ракам і Скорпіонам, протипоказані Дівам і Козерогам.

Котяче око — жовто-зелений різновид хризоберилу. Особливістю каменю є світлова смуга, яка переміщається при повороті каменя. Це гарний і цінний ювелірний і камінь, який підійде Овнам, Тельцям, Левам, Водоліям, Скорпіонам і Козерогам.

Лазурит — непрозорий камінь синього або блакитного кольорів. Коштовний камінь, який використовують і в ювелірній промисловості. За гороскопом добре поєднується з усіма знаками Зодіаку, не дарма його називають каменем щастя і любові.

Місячний камінь — калієвий польовий шпат. Володіє блакитним світлом і переливами — ефектом «котячих очей». Недорогий ювелірний і камінь. Підходить Терезам, Дівам і Ракам, протипоказаний Левам, Овнам і Стрільцям.

Малахіт — карбонат міді зелених і синьо-зелених тонів з чорним фантазійним малюнком. Йде на виготовлення прикрас, сувенірів, та інших виробів. Великі розміри каменів дають можливість виготовляти з них масивні вази і статуетки. Малахіт — камінь Козерогів, Тельців і Терезів.

Нефрит — мінерал з високою в’язкістю, зеленого, білого або сірого забарвлень. Камінь використовували ще в давнину для зведення культових споруд, статуй богів, предметів побуту і прикрас. Сполучуваність нефриту зі знаками Зодіаку залежить від його квітів — блакитний підходить Водоліям, зелений — Козерогам, білий — Терезам, червоний — Овнам, Стрільцям і Левам, жовтий — Скорпіонам, Рибам і Ракам.

Онікс — волокнистий вид кварцу коричневого, чорного, червоного, жовтого кольорів з різнокольоровими малюнками і прошарками. З давніх-давен онікс використовували для виготовлення найрізноманітніших предметів — прикрас, статуеток, печаток, чіткий, ваз, шкатулок. Онікс вважається біблійним каменем, оскільки згадується в Біблії. Це камінь Водоліїв, Козерогів і Дів.

Родоніт — рубіновий шпат рожевого, малинового або вишневого кольорів. Коштовний камінь з «пейзажним» малюнком. Камінь Терезів і Близнюків.

Сердолік — рожево, оранжево, або жовто-червоний різновид халцедону. Йде на виготовлення ювелірки і всіляких виробів. Вважається каменем Сонця, радості і любові, підходить всім знакам Зодіаку.

Халцедон — напівпрозорий різновид кварцу білого, червоного, зеленого, блакитного, червоно-коричневого або жовтого кольору. Виробний і ювелірний камінь, відомий з давніх часів. Підходить повітряним знакам — Терезам, Водоліям, Близнюкам.

Цитрин — вид кварцу жовтих тонів. Напівдорогоцінне каміння, підходить всім знакам Зодіаку, особливо сприяє Овнам і Левам. Володіє сильною і світлою енергією, здатною вилікувати від самих різних захворювань, викликаних негативними впливами ззовні і власними темними думками.

Яшма — поєднання кварцу і халцедону переважно червоного забарвлення. Різновиди яшми можуть мати інші кольори — червоно-коричневий, сіро-коричневий, темно-зелений, синій, блакитний, вишневий. Коштовний і ювелірний мінерал. Червона яшма стане гарним талісманом для Овнів.

Янтар — застиглі крапельки викопної смоли. Цінний і красивий камінь, придатний для виготовлення всіляких виробів і ювелірних прикрас. Вважається каменем Львів.

Ссылка на основную публикацию