Спальня по фен шуй — колір і розташування ліжка

Спальня по фен шуй — це місце, де зосереджена енергія любові. Тому дуже важливо придумати дизайн, витриманий в правильній колірній гамі, доповнити інтер’єр східними любовними талісманами і грамотно організувати простір для вільного перебігу енергії.

Розташування

Від того, де знаходиться спальня в будинку, буде залежати, наскільки правильно і вільно циркулює по приміщеннях енергія «Ци». Дуже добре, якщо планування вашої квартири відповідає фен-шуй, але якщо це не так, ви завжди можете поліпшити ситуацію за допомогою правильної організації простору.

Варіанти розташування спальні в будинку:

 1. Північ. Сприятливий варіант. У такій спальні людина буде спокійно спати, без нічних кошмарів і безсоння. Енергія буде спрямована на те, щоб ви могли повноцінно відпочити, зняти напругу після важкого трудового дня, заспокоїтися від побутових негараздів, вивільнити негативні емоції. Поганий цей варіант тільки для активних людей, тому що їх життєва енергія стане «пригальмовувати».
 2. Північний схід. Найбільш невдалий варіант для розташування спальні. Енергія північно-східній частині будинку спрямована на те, щоб мотивувати людину до активних дій, тому можуть виникнути проблеми зі сном і навіть здоров’ям. Особливо небезпечно спати в такій кімнаті дітям: вони будуть ставати надто активними.
 3. Північний Захід. Хороший варіант для облаштування спального місця сімейних пар, які разом вже давно. В такому місці протікає енергія рівноваги, балансу, гармонії і стабільності.
 4. Схід. Ідеальне місце для спальні молодих і активних людей, які шукають своє місце в житті, прагнуть ставити глобальні цілі і досягати їх. Енергія східного простору допоможе знайти своє покликання, розширити кругозір і активувати розумові здібності.
 5. Південний схід — прекрасна спальня для бізнесменів і кар’єристів. Енергія спрямована на розвиток творчого потенціалу, тому людина буде легко знаходити нестандартні рішення найскладніших проблем. Він зможе побудувати грамотні відносини з партнерами і клієнтами.
 6. Південь — місце з найсприятливішою атмосферою для любові. Це прекрасний варіант для молодят і пристрасних пар, в яких партнери темпераментні і надають великого значення сексуальній сфері відносин.
 7. Захід. Енергія цього місця допоможе влаштувати особисте життя і внести частку романтики в буденні речі. Але ускладнює просування по кар’єрних сходах і блокує грошові потоки, тому спальня в західній частині квартири не для людей, яким важлива фінансова складова життя.
 8. Південний захід — місце зосередження буйної, активної енергії. Якщо спати в такому просторі, з часом можна стати неврівноваженим, втратити впевненість у собі. У такій кімнаті потрібно особливо ретельно підійти до організації простору, щоб нейтралізувати негативний енергетичний вплив.

Небажано, щоб спальня знаходилася поблизу від кухні або санвузла. Також кімната не повинна бути прохідною — в такому просторі неможливо розслабитися і повноцінно відпочити.

Розташування ліжка

Якщо ваша спальня розташована в несприятливому секторі квартири, грамотна розстановка меблів допоможе нейтралізувати негативну енергію і вирішити проблему. А найважливіший предмет інтер’єру в даному випадку — це ліжко.

Правила розміщення ліжка:

 • Чи не повинна знаходитися напроти входу в кімнату. Якщо ви спите ногами до дверей, за теорією фен-шуй, накликаєте на себе смертельні хвороби. Не дарма небіжчиків виносять ногами вперед;
 • Бажано, щоб лежачи на ліжку, чоловік бачив всю кімнату цілком. Огляд не можна закривати, щоб не ускладнювати просування позитивної енергії по спальні;
 • Якщо неможливо поставити ліжко так, щоб вона не дивилася на двері, поставте в ногах тумбочку, пуф або іншу велику деталь інтер’єру. Вона перекриє потоки негативної енергії і забезпечить вас спокійним сном;
 • Узголів’я не повинно розташовуватися поруч з вікном або під ним. Спати в такому ліжку — значить, забезпечити себе дратівливістю, гнівом, нестійким емоційним станом. В крайньому випадку закривайте віконні прорізи щільними важкими шторами перед сном;
 • Якщо на ліжку сплять дві людини, навколо них має бути достатньо вільного простору. В ідеалі взагалі спати окремо, але ця ідея мало кому подобається. Тому купуйте просторі спальні місця;
 • Біля стіни ставити ліжко теж не рекомендується, тому що так ви обмежуєте вільне переміщення енергії по кімнаті;
 • Диван або ліжко на коліщатках символізують лікарняне каталку. Якщо спати на них, заробите собі хронічні болячки.

Подивіться відео про те, як розставити меблі в спальні по фен-шуй:

колір спальні

Колірна гамма також впливає на енергетичну обстановку приміщення, в якому ви проводите значну частину життя.

Поради та рекомендації щодо вибору кольору обстановки і інтер’єру:

 • Червоний колір — символ активної енергії. Вона стимулює розумову діяльність, розвиває інтелектуальні здібності. Але може спровокувати агресію і загострити негативні емоції;
 • Жовті сонячні відтінки привертають любов, гармонію і достаток. Краще вибирати золотисті, м’які тони — вони символізують багатство, процвітання і матеріальне благополуччя;
 • Синій колір — символ водної та повітряної стихій. Теплі його відтінки вважаються хорошим вибором для оформлення спальні. Холодні використовувати небажано — вони провокують тривожні стани, викликають занепокоєння;
 • Помаранчевий колір сприяє духовному розвитку. У той же час він зміцнює родинні зв’язки між членами сім’ї, підсилює любов і відданість, усуває відчуття самотності;
 • Зелений колір провокує людини на активні дії, а ось для розслаблення і відпочинку не годиться, тому в оформленні спальні його використовувати небажано.

Черних, білих квітів краще уникати — вони перетворюють позитивну енергію в негативну, не дозволяючи розслабитися і відпочити душею і тілом.

Ссылка на основную публикацию