Сорти меду і їх корисні властивості

Які існують сорти меду і в чому полягають їх корисні властивості. Як правильно вибрати сорт квіткового меду.

Як всім відомо, мед існує різних сортів, в залежності від того, з яких рослин збирали пилок бджоли. Різні сорти меду мають різні смакові якості і цілющі властивості. Вони також відрізняються кольором і ароматом. Розмежовують сорти меду за назвою рослин-медоносів, з яких бджоли виготовляли мед. У наших широтах найбільш популярними сортами меду є: липовий, гречаний, соняшниковий, акацієвий, луговий (edimihudeem.info). Спробуємо розібратися з сортами меду і їх корисними властивостями по-окремо.

Користь гречаного меду для організму

Це один з найпопулярніших сортів меду. Він відрізняється найбільш темним і насиченим кольором. Комахи виробляють його з нектару квіток гречки. Він дуже багатий мікроелементами і амінокислотами. Особливо багато в ньому заліза, завдяки чому його часто призначають при анемії. Також славиться він і своїми протизапальними властивостями. При стоматиті і гінгівіті — це один з кращих засобів. Доведено також властивість цього продукту стабілізувати кислотний баланс в шлунку, тому його також з успіхом застосовують для лікування виразок.

Липовий мед: як визначити

Цей продукт можна назвати легендарним. Він входить в список найкращих сортів меду в усьому світі саме за рахунок своїх унікальних лікувальних якостей. Як неважко здогадатися, отримують його з квіток липи. На відміну від попереднього сорту, він практично безбарвний, а при кристалізації стає майже білим. Цей сорт меду — відмінний потогінний, сечогінний і відхаркувальний засіб. Його застосовують при ангіні, бронхіті, вірусних інфекціях. Він також успішно бореться з безсонням.

Соняшниковий мед: корисні властивості та протипоказання

Це один з найбільш недорогих сортів меду, але при цьому цінних. Він надає величезну користь для травної системи, за рахунок вмісту великої кількості ферментів. Він також здатний покращувати обмін речовин. У ньому багато вітаміну А, другого, після вітаміну Е, речовини, відповідального за красу нашого волосся, нігтів і шкіри. За допомогою розчину цього сорту меду можна стимулювати ріст волосся, для цього рекомендується робити маски 2-3 рази на тиждень.

Чим корисний луговий мед

У цьому сорті зібраний нектар цілого букета квітів. Його колір може варіюватися від практично безбарвного до темно-коричневого, залежно від складу рослин і місця збору. Корисні властивості такого меду також залежать в першу чергу від того, яких медоносів в його складі більше. Наприклад, нектар з ромашки здатний надати меду протизапальні властивості (їмо і худнемо інфо). Чебрецю — сечогінні та потогінні властивості. Мед, в складі якого багато шавлії, допомагає при шкірних захворюваннях. А той, у якому багато чебрецю — відмінний засіб при хворобах травної системи.

Акацієвий мед: лікувальні властивості

Це благородний сорт меду з тонким смаком і запашним ароматом. Він може бути майже білим і жовтим, в залежності від сорту акації (існує біла і жовта різновид цього дерева). За смаковими якостями мед з білої і жовтої акації практично не відрізняється. Однак дехто вважає, що білий володіє більш «тонким» смаком. За допомогою меду акації можна лікувати хвороби нирок, жовчного міхура, знижувати тиск (їмо і худнемо інфо).

Потрібно також відзначити, що крім різних сортів квіткового меду існує і ще зовсім інша його різновид — мед падевий.

Сорти меду та їх корисні властивості можна описувати нескінченно. Звичайно ж, це далеко не всі існуючі сорти. Оскільки в природі їх стільки ж, скільки і рослин-медоносів. І всі вони по-своєму корисні. Головне правило — це вибирати якісний натуральний продукт. Тоді він гарантовано принесе користь вашому здоров’ю.

Ссылка на основную публикацию