Соняшникова олія для схуднення: як пити і чи дійсно допоможе

Чи можна їсти соняшникову олію при схудненні? Питання на перший погляд звучить дивно, але з урахуванням того, що список «заборонених» продуктів — обов’язкова складова будь-якої дієти, дивно і заплутатися.

А може бути, потрібно приймати соняшникову олію для схуднення? І це питання перестає виглядати таким вже дивним, якщо згадати, що багато систем пропонують пити різні масла як ложками, так і склянками — неодмінно натщесерце.

Пояснення пропонуються найнесподіваніші — наприклад, що ненасичені жирні кислоти — неодмінний компонент будь-якого рослинного масла — розщеплюють жирову тканину. Фізіологічні механізми такого чуда, втім, залишаються осторонь. Так як же впливає соняшникову олію на схуднення?

загальні властивості

Як і будь-які масла, нерафіновану соняшникову олію є чистий жир, калорійність якого 900 ккал в 100 грамах. Здавалося б, на цьому розмова про поєднання цього продукту і зниження ваги можна вважати вичерпаним. Але насправді калорійністю цінність продукту не вичерпується.

Який би суворої не була дієта, в ній має бути присутнім певна кількість жиру. По-перше, саме жирна їжа викликає скорочення жовчного міхура, перешкоджаючи застою його вмісту і утворення каменів. По-друге, жирні кислоти — необхідний елемент клітинних мембран, особливо нервової тканини, і матеріал для синтезу статевих гормонів. Саме тому будь-яка жінка — якщо вона, звичайно, хоче і далі залишатися жінкою — повинна отримувати в день не менше 40 грамів жиру. Причому жиру такого, щоб наявні в ньому жирні кислоти могли використовуватися не тільки як джерело енергії, але і в якості будівельного матеріалу.

Незважаючи на те, що в соняшниковій олії вкрай мало омега-3 поліненасичених жирних кислот (зате їх багато в лляному), благотворно впливають на серце і мозок, воно містить незамінну лінолеву кислоту. Незамінною та називається тому, що людський організм синтезувати ця речовина не здатний, воно надходить тільки з їжею.

При цьому лінолева кислота, поряд з холестерином — основний компонент мембран клітин. Крім того, з неї організм синтезує арахідонову кислоту — один з головних компонентів тканин печінки. Дефіцит лінолевої кислоти може викликати атопічний дерматит, особливо у дітей: порушуються нормальні властивості шкіри, яка не тільки швидше втрачає воду, але і стає проникною для алергенів і мікроорганізмів.

Російські норми вимагають, щоб в день людина вживав 6 г лінолевої кислоти (15 г соняшникової олії), американські норми говорять про 12 г. При цьому соняшникова олія в наших реаліях — найдешевший і доступний її джерело, якщо порівнювати, наприклад, з маслом виноградних кісточок, сафлорова або кедровим.

Так що вживати соняшникову олію при схудненні не тільки можна, а необхідно. Бажано, щоб продукт був нерафінованою, холодного віджиму — в такому всі корисні речовини зберігаються максимально незмінними. А ось чи ефективно воно для схуднення?

На що розраховувати не варто

Є тільки один спосіб зменшити вагу за допомогою цього продукту: змішати кефір з соняшниковою олією і випити натщесерце. Потужний послаблюючий ефект гарантований, відповідно, зниження ваги теж. Можна навіть «розщепити» деяка кількість жиру таким чином: якщо, як радять деякі, три дні харчуватися тільки цією сумішшю.

Правда, жир розщепиться аж ніяк не через чарівних властивостей ненасичених жирних кислот, а завдяки різкому зменшенню калорійності раціону. І велика частина втраченого за ці три дні ваги повернеться, як тільки кишечник наповниться знову — але про це в інтернеті майже не пишуть.

Попутно, сидячи на такій чудо-дієті можна спровокувати загострення жовчнокам’яної хвороби, аж до необхідності екстреної операції, але про це теж ніхто не розповість. Розщепити же жир в підшкірній клітковині не може ні один продукт.

Отже, відповідь на питання «як пити соняшникова олія для схуднення» може бути тільки один: ніяк.

До речі, як проносний соняшникову олію можна використовувати і без кефіру (його краще залиште для дієти на кефірі та яблуках, яка більш результативна), просто випиваючи від чайної до столової ложки натщесерце. Виділилася в порожній кишечник жовч посилить перистальтику, що призведе до спорожнення кишечника. Наскільки м’яким і делікатним буде процес — залежить від індивідуальних особливостей. Ця властивість може бути корисним при жорстких дієтах, коли різко знижений об’єм їжі і кишечнику просто виявляється «ні з чим працювати». Такий метод строго протипоказаний при каменях в жовчному міхурі.

висновки

Соняшникова олія може бути дуже корисним при схудненні. Воно містить незамінні жирні кислоти, вітамін Е (причому зміст його вище ніж в оливковій в 2-12 разів, в залежності від методу обробки), вітаміни А і D. Але саме по собі воно ніяк не впливає на швидкість втрати жиру при скиданні зайвої ваги .

Ссылка на основную публикацию