Сонцезахисний крем для обличчя: вибираємо правильно SPF рівень

Багато хто вважає, що сонцезахисний крем для обличчя потрібен тільки людям з чутливою шкірою, миттєво обгорає під прямими променями ультрафіолету. Це помилка може коштувати вам не тільки молодості шкіри обличчя, а й здоров’я організму в цілому! Правильно підібраний захисний крем захистить шкіру від передчасного появи зморшок, а також від виникнення небезпечних онкологічних захворювань, тому будьте уважними до інформації, викладеної в цій статті!

Що означає абревіатура SPF

Правильно підібраний захисний крем захистить шкіру

На кожній тубі або баночці сонцезахисного крему ви побачите напис SPF і поруч стоїть двозначну цифру. Напис SPF позначає сонцезахисний фактор, а цифра, розташована поруч з ним визначає рівень цього захисту або простіше кажучи тривалість часу, при якому ваша шкіра гарантовано не отримає сонячного опіку під прямими променями ультрафіолету.

Косметологи користуються ще таким терміном, як мінімальна еритемна доза, проте не всі знають що вона означає. Насправді все просто. Це доза ультрафіолетового опромінювання, що викликає мінімальне почервоніння шкірної поверхні за певний часовий проміжок. Така доза безпосередньо залежить від індивідуального фототипу шкіри.

існуючі фототипи

Всього в світі існує 6 основних фототипів, проте в нашій країні зустрічаються тільки 4, тому опишемо саме їх.

 1. До 1 відносять людей з дуже білою шкірою, волоссям і кольором очей, які практично миттєво обгорають протягом перших 10 хвилин перебування під сонячними променями. Для них рекомендовані захисні креми з найвищим ступенем захисту — SPF 40 — 45 — 50.
 2. Другий фототип об’єднує людей зі світлою шкірою, карими або блакитними очима і наявністю веснянок. Вони швидко обгорають на сонці, але їх шкіру можна привчити до безпечного загару, якщо в перші сонячні дні використовувати крем з SPF 30, а потім з 15 або 20.
 3. Володарі 3 фототипу відрізняються темним кольором очей і волосся. Їх шкіра має приємний золотистий відтінок, легко переносить дію спрямованих сонячних променів, швидко загоряє, які не червоніє, практично не схильна до отримання опіків. Однак захищати такий тип шкіри теж необхідно. Для нього найкраще підійдуть засоби з SPF 15 (в перші дні), а в подальшому з 8 або 10.
 4. До 4 фототипу відносять всіх володарів чорного волосся, темних газ і смаглявої шкіри. Засмага до них буквально «прилипає» з перших сонячних днів і тримається дуже довго. Вони ніколи не обгорають, але все одно потребують захисту від шкідливих ультрафіолетових променів. Їм рекомендується найнижчий фактор захисту — SPF 6 — 8.

Основні групи засобів за ступенем їх захисту

Умовна класифікація сонцезахисних факторів (за відсотком поглинання УФ-випромінювань) виглядає так:

SPF-фактор Поглинання УФ в%
2 — 4 50 — 75
4 10 85
10 — 20 95
20 -30 97
50 99,5

Засоби захисту з заявленим SPF фактором вище 50 є маркетинговим прийомом і офіційно не відповідають прийнятим міжнародним стандартам. Якщо ви побачите крем з SPF 100, знайте, що він насправді дорівнює 50. Ви просто переплатите гроші за цей хитрий рекламний трюк, свідомо вводить покупця в оману.

Що включають до складу таких кремів

В якості спеціальних речовин — фільтрів, необхідних для створення на шкірі захисного шару від агресивного УФ впливу найчастіше застосовують фізичні типи фільтрів — діоксид титану і оксид цинку, а також хімічні — бензофенон і авобензон.

Необхідно розуміти, що вибирати коштує не максимальний, а оптимальний конкретно для вас фактор такого захисту, щоб не нашкодити своїй шкірі, оскільки хімічні фільтри, використовуваний в великих кількостях здатні провокувати алергічні реакції, а фізичні викликати загострення вугрової висипки.

У складі якісних кремів від сонячної захисту обов’язково повинні бути присутніми наступні компоненти: антиоксиданти (наприклад, токофероли); омолоджуючий коензим Q-10; комплекси поліненасичених кислот (Омега 3 -6); натуральні масла; вітаміни С, F, А, Н, В 2, К, пантенол; мікроелементи (цинк, кальцій, магній, марганець, кобальт, калій, натрій).

Склад сонцезахисного крему

Коли застосовують крем з високим сонцезахисним фактором

Необхідною вважають застосування таких засобів при:

 • проходження курсу відбілюючих або процедур пілінгу в зимовий період;
 • віковому діапазоні старше 40 — 45 років, починаючи з весняного пори року;
 • пляжному, курортному відпочинку в літній період;
 • фототип шкіри, який проводить більшу частину дня на вулиці (з літнього по зимовий період);
 • гіперпігментації, великих виступаючих родимках і особливо чутливої, білій шкірі (круглий рік).

Засіб з високим фактором захисту від УФ ефективно захищає від фотостаріння, появи зморшок, сухості, гіперпігментації, попереджає розвиток раку шкіри!

Що потрібно враховувати при виборі такого крему

При покупці задумайтеся, як часто ви будете перебувати на сонці

Головними чинниками, що визначають вибір конкретного фактора захисту, є:
віковий діапазон, спосіб життя, стан шкірного покриву, країна проживання.

Універсального рецепту підбору такого засобу захисту не існує. При покупці задумайтеся, як часто ви будете перебувати на сонці, до якого фототипу і віковою діапазону ви ставитеся, а також визначте ступінь активності сонця в вашому регіоні (при тривалих зимових і холодних весняних умовах високий фактор захисту буде не тільки не раціональним, а й шкідливим ). Тільки з урахуванням усіх перерахованих факторів слід вибирати індивідуальний сонцезахисний крем, який підходить саме вам.

Найпоширеніші помилки застосування

Багато хто купує якісні засоби для захисту від УФ, проте в підсумку отримують серйозні опіки. Це відбувається через наступних помилок в застосуванні.

Подібні засоби захисту необхідно наносити за 20 хвилин до виходу на вулицю (так фільтри вже почнуть діяти). Не слід це робити на пляжі або після півгодинного перебування під відкритим сонцем.

Чи не виставляйте тюбик з кремом під прямі промені УФ, оскільки в цьому випадку відбувається швидке руйнування складу захисного фільтра, який згодом стане марним.

Якщо ви, купаючись, упірнаєте, то обов’язково наносите повторний шар крему відразу після кожного виходу з води, або кожні 2 години постійного перебування під прямими сонячними променями. В іншому випадку ваша шкіра отримає опіки, так як захисні фільтри втратять ефективність.

Перед початком використання зробіть пробний тест будинку, щоб побачити реакцію шкіри на склад крему до того, як вона піддасться додатковому агресивного впливу сонця. Ця рада допоможе уникнути сильної алергічної реакції, яка зустрічається на подібні засоби досить часто.

На підставі опитування користувачів кращими визнані наступні засоби:

 1. Крем Авьен 50+ білого кольору, без запаху, збагачений мінеральним «екраном», термальною водою, вітамінами, швидко і добре всмоктується, без хімічних фільтрів, що дає шкірі дихати. Підходить навіть для захисту гіперчутливій дитячої, а також шкіри зі свіжими рубцями, шрамами, після хірургічних і дерматологічних процедур.
 2. Антивіковий, зволожуючий і тонуючий крем Medium Holy Land Age Defense CC Cream SPF50, економічний, легко всмоктується, збагачений натуральними компонентами і значним вітамінним складом, що не залишає жирного блиску, що володіє високим рівнем захисту від УФ променів.

Відео: Який сонцезахисний крем вибрати?


Обов’язково захищайте своє обличчя від негативного впливу сонця, щоб уникнути такого небезпечного і підступного захворювання, як рак шкіри!

Ссылка на основную публикацию