Сон немовляти: як переконатися, що все в порядку?

Індивідуальність кожної людини стає помітною ще з періоду його появи на світло. І справа зовсім не в зовнішніх даних: дитина може відрізнятися від інших дітей особливостями розвитку, характером. Не виняток і необхідність малюка уві сні. Новонароджений здатний спати по 12 годин, викликаючи тим самим тривогу своїх батьків, які нерідко починають сумніватися в тому, що те, що відбувається — норма. Давайте розберемося, чим обумовлена ??тривалість сну дитини і скільки годин малюк повинен спати, щоб рости повноцінним.

Скільки часу на добу спить новонароджений?

Відомо, що сон новонародженого є найбільш тривалим, в порівнянні з подальшими етапами життя людини. У перші дні свого життя дитина може спати і по 16 годин на добу. Період неспання передбачає вивчення навколишнього світу і триває він не менше 6 годин. Немовля на самому початку свого життя поза материнської утроби, не розрізняє день і ніч, тому спить і не спить не в однаковий час і тривалість цього завжди різна. Його єдина потреба — їжа (молоко), тому він прокидається тільки для харчування.

Після четвертого тижня період сну збільшується, але частота сну зменшується. У міру дорослішання дитини, проміжки між його харчуванням збільшуються, і незабаром малюк потребує тільки в одноразовому вигодовуванні в нічний час доби. Іншими словами, він не спить протягом більш тривалого часу. Не потрібно намагатися втручатися в цей режим сну або ускладнити його. Однак, потрібно виробити в дитині звичку спати в післяобідній час.

Справедливим приводом для тривоги батьків служать наступні обставини:

  • дитина прокидається занадто часто, після чого довго не може заснути;
  • скрикує або схлипує уві сні;
  • його денний сон переважає над нічним.

Відбуватиметься це може з різних причин. Але найпоширенішими є:

  1. Недостатня жирність молока матері: в цьому випадку дитина не насичується і, витративши калорії на сон, знову прокидається, щоб за рахунок харчування компенсувати відсутні запаси енергії.
  2. Малюк страждає кишковими захворюваннями: дисбактеріоз, кольки або запор не тільки створюють великі незручності новонародженому, а й стають причиною їх неспокійного поведінки; в першу чергу це відбивається на кратності і тривалості сну.
  3. У крихти підвищилася температура тіла (причин на те може бути безліч).
  4. Приміщення, в якому перебуває дитина, наповнене перегрітою повітрям. У нормі повітря повинен бути свіжим, а оптимальна температура — 18-20 ° C.

Якщо ви запідозрили на поверхні шкіри малюка висипання або почервоніння, при цьому дитина неспокійна, вередує і відмовляється від харчування — проконсультуйтеся з педіатром: можливо, чадо хворіє, а захворювання, як відомо, прямим чином позначається на тривалості сну.

Який тактики батькам потрібно дотримуватися?

Відсутність досвіду позначається на ставленні батьків до режиму сну дитини. Деякі вважають, що заколисування малюка на руках благотворно подіє на їх чадо, маючи в своєму розпорядженні до сну, тому намагаються заколисувати його, щоб не відхилятися від встановленого ними режиму сну. Насправді, це помилкова думка, що дитина повинна дотримуватися певного режиму: розуміння батьками ситуації може не відповідати потребам дитячого організму. Крім того, якщо немовля звикне засинати, тільки будучи на руках у батьків, в подальшому його буде складніше укласти спати.

Для забезпечення комфортних умов своєї дитини, виконуйте двічі в день вологе прибирання приміщення, в якому він знаходиться. Не забувайте провітрювати кімнату, робити освітлення не дуже яскравим. Але і не потрібно штучно затемнювати кімнату, оскільки це не тільки в своєму розпорядженні малюка до сну, але і не дозволяє розрізняти час доби.

Якщо протягом перших 18 місяців немовля буде засипати поруч з матір’ю — це забезпечить його психологічний спокій, вселить у нього почуття безпеки, подарує материнське тепло.

Забезпечте в кімнаті тишу: займаючись домашніми справами, намагайтеся не створювати шуму, оскільки дитина, пробуджений різними обставинами, піддається стресу.

На свіжому повітрі дитина спить краще: його організм насичується киснем — елементом життєвої важливості. Крім того, іноді молоді батьки недооцінюють психологічну атмосферу в сім’ї і списують явища дитячого організму на індивідуальні особливості. Однак, емоційна обстановка в будинку дуже добре вловлюється дитиною, який ще будучи в дитячому віці, здатний розпізнавати негативний і позитивне ставлення до нього і між батьками.

Ссылка на основную публикацию