Сольові ванни для схуднення в домашніх умовах: як приготувати і приймати

Серед безлічі рецептів домашніх спа-процедур, гаряча ванна з сіллю — один з найпопулярніших. Дійсно, дешево і сердито: від півкіло до кілограма солі, 10-20 хвилин часу — і мінус півкіло ваги, а попутно — міцні нігті і волосся, і прискорення обміну речовин. Чи так це? Будемо розбиратися.

Суть процедури і обіцяні результати

Отже, як приймати ванну з сіллю для схуднення:

 1. Прийняти душ, використовувати скраб.
 2. Взяти від 500 до 1000 г солі, розвести в наповненій ванні. Води повинно бути стільки, щоб при зануренні в неї не покривати область серця. Температура води 36-39 градусів. Перебувати у ванні для схуднення від 10 до 20 хвилин, по самопочуттю.
 3. Активно розтертися рушником, що не обполіскуючи, сховатися ковдрою або пледом, відпочити так не менше півгодини.
 4. Заборонено їсти за 2 години до процедури і стільки ж після неї. Пити можна.
 5. Курс 10-15 процедур.

Сіль можна використовувати як морську, так і кам’яну. Більшість джерел застерігає від застосування випарованої солі, в якій, нібито, змінена структура і немає ніяких корисних компонентів. Рецепт може варіюватися. наприклад:

 • ванни з англійською сіллю: 100 г магнію сульфату (власне, англійська сіль) змішати зі звичайною або морською сіллю в пропорції 1 до 5;
 • соляно-содові ванни: 500 г солі + 250-500 г соди (про ефективність содових ванн для схуднення ми писали раніше);
 • ванни з ефірними маслами: додати кілька крапель ефірного масла в сіль до того, як розчиняти її у ванній. Підійде грейпфрутовий, апельсинове або кедрова олія.

Що обіцяють сольові ванни

Які ж обіцяні результати ванни для схуднення в домашніх умовах:

 • 300-500 г одномоментного схуднення;
 • зміцнення нігтів і волосся;
 • виведення токсинів і шлаків;
 • виведення надлишку холестерину;
 • нормалізація гормонального балансу за рахунок «корисних мікроелементів», які повинні «проникнути в організм через шкіру»;
 • зникнення розтяжок і целюліту.

Звучить красиво і багатообіцяюче. Але що відбувається насправді?

Як це працює

Для того щоб зрозуміти, як діють сольові ванни для схуднення доведеться зробити екскурс в хімію.

Ліричний відступ

Якщо два розчину різної концентрації розділити напівпроникною мембраною — тобто такий, крізь яку зможуть проходити тільки молекули розчинника — розчинник рушить у бік того розчину, де концентрація розведеного речовини вище. Це явище називається «осмос», а тиск, що створюється таким чином — осмотическим.

Саме осмотичнийтиск створює пружність тканин у всіх живих організмах, регулює обмін води між кліткою і позаклітинним простором. Мембрана будь-якої клітини, по суті, є напівпроникна мембрана: молекули води проникають через неї шляхом звичайної дифузії, а всі інші речовини — тільки через спеціальні канали за допомогою білків-переносників.

Розчин, осмотичний тиск якого дорівнює осмотичного тиску плазми крові людини називається фізіологічним. Більшої осмолярності — гіпертонічним, меншою — гіпотонічним. Всі розчини для внутрішньовенних інфузій (крапельниць) — ізотонічні, щоб не спровокувати загибель клітин крові через зневоднення, або, навпаки, надмірного надходження води.

Повертаючись до ванн для схуднення

За своїм хімічним складом сіль — це хлорид натрію. І основа розчину у ванні буде саме така: іон натрію і іонхлору, незалежно від того, буде це ванна з кухонною сіллю з найближчого продуктового магазину або з чимось більш екзотичним. Так, натуральна морська сіль буде додатково містити іони йоду (до речі, як і звичайна йодована), магнію, калію, брому та інші домішки. У якийсь — наприклад, з мертвого моря — їх буде побільше. У якийсь — отриманої виправними — кількість домішок виявиться мінімальним.

Після розчинення рекомендованого кількість солі в звичайній ванні, наповненою наполовину, а то і на третину (щоб вода не досягала області серця), в ванні виходить гіпертонічний розчин. Який починає витягати міжклітинну рідину з дбайливо обробленої скрабом (для очищення пір) шкіри.

Сама по собі така втрата води не є небезпечною — якби організм людини так легко піддавався смертельного зневоднення, людство вимерло б після першого ж морського купання. Але і користі ванна з морською сіллю — як і з будь-якої іншої — принесе небагато. По крайней мере, менше, ніж обіцяють.

Підуть набряки?

Так, за рахунок виведення надлишку води, в тому числі і з потом, так як 38 градусів — це вже тепліше, ніж потрібно організму.

Зникне целюліт?

Можливо: скраб перед тим як приймати соляні ванни, видалення затрималася рідини, активний масаж махровим рушником, і так 10-15 разів — відмінний курс антицелюлітних процедур.

Розтяжки?

Чи, зовсім свіжі можуть зменшитися, а застарілі рубці — це, по суті, шрами, для їх видалення потрібні інші методи.

Зміцняться нігті?

Теж можливо, ванночки з міцним сольовим розчином — традиційний засіб при ламкості нігтів, правда, статистику ніхто не збирав. Волосся — однозначно ні.

Виведеться холестерин?

Теж ні, молекула його занадто велика, щоб пройти через шкіру.

Що до токсинів і шлаків — все про них говорять, але ніхто не може сказати конкретно, що саме мається на увазі під цими термінами.

Так само і про ні якому проникненні корисних мікроелементів через пори і мови бути не може, так як це вода буде рухатися з організму, а не солі в організм.

Коли не можна приймати ванни

Як і будь-яка фізіотерапевтична процедура, сольові ванни для схуднення мають протипоказання:

 • рани і садна на шкірі;
 • хронічна серцево-судинна недостатність;
 • суха, чутлива шкіра;
 • лактація — зневоднення може зменшити кількість молока;
 • злоякісні новоутворення;
 • підвищена температура тіла.

Дуже обережно можна використовувати ванни з сіллю при вагітності: знаходження в гарячій воді може спровокувати її переривання. Перебувати у воді комфортної температури при вагітності в принципі не протипоказане.

Те ж саме відноситься до страждаючих гіпертонією або варикозним розширенням вен: їм протипоказаний перегрів, але в цілому водні процедури не заборонені. Розтираючи тіло після ванни, ділянку варикозного розширення потрібно обходити стороною.

Резюмуючи

Так що ж в сухому залишку? Хороше самопочуття після приємною водної процедури. Зняття набряків. Поліпшення стану шкіри. Можливо — зменшення споживання їжі, якщо проводити процедуру перед сном (за дві години до прийняття ванни не можна їсти). Невелике зниження ваги за рахунок зневоднення, яке зникне, ледь нормалізується водно-сольовий обмін. Ось і все результати.

Як допоміжний засіб — розслабитися і трохи підтягнути шкіру при схудненні — ванни використовувати можна. Але розраховувати на щось більше безглуздо.

Читайте також: «Сольове обгортання для схуднення».

Ссылка на основную публикацию