Соєвий шоколад: користь і шкода, особливості та відмінності від натурального шоколаду

В даний час харчова промисловість не обходиться без використання всіляких добавок. Основна мета додаткових компонентів полягає в тому, що вони допомагають поліпшити ароматичні та смакові якості, продовжити термін зберігання, а також гарантувати привабливий зовнішній вигляд даного виробу. Шоколад не є винятком, так як в його складі є така добавка, як Е322 — лецитин соєвий.

Особливості соєвого ласощі

Що ж таке шоколад з сої? Всім відомо, що соя — це різновид бобової рослини, яке надзвичайно насиченого білком. Його вирощували протягом багатьох тисячоліть на Сході, але європейці змогли познайомитися з соєю тільки по закінченню сімнадцятого століття. В даний час даний використовуваний компонент може зустрічатися у виробництві багатьох продуктів:

 • молоко;
 • м’ясо;
 • солодощі та кондитерські вироби;
 • різна молочна продукція.

У шоколаді також міститься соєвий лецитин. Для виготовлення такого ласощі необхідно змішати порошок какао, соєве борошно і всі інші інгредієнти. Дана суміш, яка містить соєвий лецитин, використовується навіть для приготування коктейлів. Однак подібний витвір проблематично назвати шоколадкою, швидше за солодка плитка, так як є істотні і явні відмінності. Саме тому, виробник повинен вказувати на упаковці те, що в складі є всілякі добавки, в тому числі і Е322.

Шкода і користь даної речовини обгрунтовані. Для початку варто розібратися, для чого використовується соєвий лецитин, чи можна виготовити шоколад без соєвого лецитину. Е322 називається фосфатидилхолін. Що стосується природного лецитину, то дане з’єднання присутня навіть в організмі людини, без нього неможливе повноцінне існування. Наприклад, якщо людський організм є певним будівлею, то лецитин грає роль важливого скріпляє розчину, на якому все тримається. Він надзвичайно важливий для простору міжклітинної, для функціонування клітин, так як постачає їх корисними компонентами. Лецитин важливий для роботи печінки, мозку, ЦНС, присутній в захисних тканинах мозку спинного.

Як розпізнати алергію на шоколад

Для чого використовувати лецитин у виробництві шоколадок і цукерок? Відповідь очевидна, він забезпечує створення однорідної, текучої маси. Це своєрідний антиоксидант, який здатний продовжити життя шоколадним виробам.

Як можна помітити, він досить корисний. Однак не все так добре, як може здатися на перший погляд. В даний час використовується соєвий аналог лецитину, який носить назву емульгатора Е322. Простими словами — це досить дешевий сільськогосподарський продукт, що містить масла сої. У складі переважає генетично модифікована соя, надзвичайно шкідлива і навіть небезпечна для здоров’я людини. У складі сої близько 95% ГМО.

Корисні властивості

Якщо в шоколаді використовується натуральна соя, то він має навіть цінними властивостями.

користь:

 • допомагає знизити артеріальний тиск;
 • в складі є амінокислоти, клітковина, кальцій і багато вітаміну Е;
 • в ньому менше калорій, так як використано набагато менше цукру, жирів;
 • бореться з втомою, підвищує імунітет;
 • покращує діяльність серцево-судинної системи;
 • відмінно підходить для профілактики онкології, раннього старіння.

Необхідно зауважити, що лецитин є природним речовиною, який отримують з рослини. Крім цього, він присутній в печінці і яйцях, сої, горіхах. Його активно використовують в кулінарії в якості гарного антиокислювача.

Крім перерахованої користі, такої шоколад дуже цінний, це обумовлено такими властивостями:

 • перешкоджає старінню, так як стримує вологу в шкірному покриві, що робить його гладким, пружним і еластичним;
 • сприяє швидкому відновленню клітин печінки;
 • забезпечує якісну транспортування вітамінів, мінералів до всіх клітин;
 • запобігає формуванню жовчних каменів;
 • покращує функціонування центральної нервової системи, головного мозку;
 • корисний під час схуднення, так як здатний окислювати і навіть розчиняти жири.

Застереження! Не варто зловживати, так як надмірна кількість лецитину в організмі людини може стати причиною алергічної реакції. Саме тому, варто розумно споживати шоколад і цукерки, щоб отримати максимум користі, а не шкоди.

Соєвий і чорні шоколад — основні відмінності

Якщо ви любитель шоколаду, то вам необхідно ознайомитися з тим, як правильно відрізнити натуральний гіркий шоколад від того, в якому є харчові добавки і Е322. В першу чергу варто врахувати зовнішній вигляд шоколадної плитки, відзначить такі відмінні риси:

 1. Консистенція соєвого ласощі — м’яка, а натурального — тверда.
 2. Поверхня соєвого — матова, у справжнього ж — блискуча і гладка.
 3. У соєвого вельми сальний смак, який можна відчути в процесі дегустації.
 4. Соєвий шоколад — тягучий, а справжній чорний досить крихкий.

Знаючи подібні тонкощі і відмінності, вас неможливо буде обдурити. Завжди звертайте пильну увагу на подібні дрібниці, адже вони грають надзвичайно важливу роль. Підводячи підсумки, слід зазначити, що такий шоколад не заподіє шкоди вашому здоров’ю. Якщо їсти його в обмежених кількостях, він буде навіть корисний. Однак все залежить від того, хто є виробником, тому завжди вивчайте упаковку ласощі.

Ссылка на основную публикацию