Сода і лимон для схуднень: як правильно пити, рецепти, ефективність

Геть дієти і фізичні навантаження! Американські дієтологи довели: сода і лимон — ідеальний засіб для схуднення! Всього стакан смачної шипучки в день — і кілограми тануть на очах! Дізнайтеся чудовий рецепт тільки у нас!

Такими, або подібними, пропозиціями рясніє інтернет. Що ж, бажання схуднути швидко і без зусиль зрозуміло. Питання тільки в тому, до чого воно може призвести. Розбираємося разом.

рецепти

Будь рецепт, в якому використовуються сода і лимон для схуднення можна віднести до однієї з двох груп: або ці компоненти приймаються одночасно, або як основний засіб використовується лимон, а сода повинна нейтралізувати його через якийсь час. Почнемо з першого варіанту.

Шипучка

Вичавити сік з половини лимона, додати половину чайної ложки соди, долити склянкою води по частинах (суміш сильно піниться). Випивати вранці натщесерце, курс 4 дня — 3 тижні.

Це засіб для схуднення приписується деяким американським блогерам, нібито поширили чудовий рецепт по інтернету. Такий напій з соди і лимона повинен:

 • розщепити жири в шлунку;
 • адсорбувати жир;
 • нейтралізувати мікробів і паразитів в кишечнику;
 • вивести шлаки і токсини;
 • відрегулювати рівень холестерину;
 • прискорити метаболізм;
 • позбавити від кишкових газів.

Перед тим, як пити соду з лимоном для схуднення, необхідно проконсультуватися з гастроентерологом.

Лимонний сік і розчин соди

Або сам лимон. Тут теж можуть бути варіанти. Або сік половини лимона доливається водою і випивається натщесерце. Або лимон цілком з’їдається, разом з шкіркою, точно так же, натщесерце. Содовий розчин використовується для полоскання рота, щоб лимонна кислота не пошкодила емаль.

Така, з дозволу сказати, дієта, повинна:

 • спалити жири;
 • за рахунок м’якого діуретичної дії лимона прискорити метаболізм (без коментарів);
 • простимулювати роботу печінки, щоб та ефективніше фільтрувала токсини;
 • пектин, що міститься в лимоні, повинен нормалізувати цукор крові;
 • запобігти раку.

Зрозуміло, щоб схуднення за допомогою соди і лимона відбулося, не можна їсти після 18-00 і виключити солодке-жирне-солоне.

Що відбувається насправді

Щоб зрозуміти, що станеться в організмі, якщо використовувати будь-який наведений рецепт схуднення за допомогою соди і лимона, доведеться згадати фізіологію травлення.

лікнеп

Їжа надходить в рот, і обробляється слиною при жуванні. Разом зі слиною, харчова грудка просочується містяться в ній ферментами, початківцями розщеплення вуглеводів.

Потрапивши в шлунок, їжа піддається впливу шлункового соку. Соляна кислота в його складі не тільки нейтралізує луг слини, а й створює рівень кислотності, необхідний для роботи ферментів, що містяться в шлунковому соку. Тут починають розщеплюватися білки.

Далі харчова грудка надходить в дванадцятипалу кишку, де обробляється жовчю і ферментами підшлункової залози. Жовч перетворює жири їжі в емульсію — суспензія з дрібних крапель (найвідоміша емульсія — майонез), і активує розщеплюють жир ферменти підшлункової залози. Та ж підшлункова залоза виділяє в кишку і ферменти, що розщеплюють білки і вуглеводи.

У тонкому кишечнику недопереваренная їжа обволікає стінки, змішуючись із слизом, що містить ферменти, які остаточно розщеплює її на основні «цеглинки». Білки — до амінокислот, вуглеводи — до простих цукрів, жири — до гліцерину і коротко жирних кислот. Тільки в такому вигляді поживні речовини можуть пройти крізь стінку кишечника в кров, причому не самостійно, а тільки «вчепившись» за спеціальні транспортні білки.

нестиковочка

Отже, озброївшись базовими знаннями про те, як працює система травлення, і згадавши шкільний курс хімії, допитливий читач зверне увагу на такі деталі:

Сода з лимоном взаємно нейтралізуються

Кислота, що міститься в лимонному соці і слабка луг, яку представляє з себе сода, вступають в реакцію нейтралізації. В результаті якої утворюється цитрат натрію, вуглекислий газ і вода. Бажаючі можуть перевірити особисто:

Н3С6Н5О7 + 3NaHCO3 -> Na3C6H5O7 + 3CO2 + 3H2O

До речі, на практиці цю реакцію регулярно використовують домогосподарки, додаючи в тісто для пишності пекарський порошок, який якраз складається з соди і лимонної кислоти.

А якийсь пан Швепс, що став відомий тим, що один з перших в світі почав продавати газовану воду в промислових масштабах, в кінці 18 століття використовував її для фабричного приготування содової води. Тієї самої, якій розбавляють віскі герої американської пригодницької літератури. Правда, робили вони це явно не для схуднення.

Точно так же ніхто досі не чув, щоб проста газована вода розщеплювала жири в шлунку або де б то не було. Або нейтралізувала мікробів і паразитів кишечника. Або позбавляла від надлишків холестерину.

Сода не розщеплюється жир

Вона його емульгує. Саме це дозволяє використовувати соду для миття посуду — вона розбиває жир на дрібні краплі, які потім легко змиваються водою. Приблизно так само діють засоби для миття посуду, мило та інші подібні речовини.

Так, до речі, адсорбувати жир сода теж не здатна.

Лимонний сік не спалює жир

Що б не розумілося під «спалюванням». Лимонний сік теж жир емульгує, як і будь-яка кислота. Чи не вірять можуть вивчити класичну технологію приготування майонезу, в якому емульгатором, крім лецитину жовтків, виступає оцет або лимонний сік.

І не впливає на його перетравлення

Навіть якщо скористатися рецептами з другої групи, в яких сода виступає тільки як засіб нейтралізації впливу кислоти на емаль, лимонний сік ніяк не може вплинути на переварювання жирів. У шлунку рН в нормі такий же, як і рН лимонного соку — близько 2. Причому жири там не перетравлюються. А при вступі до кишечник він благополучно нейтралізується, точно так само як це відбувається і з соляною кислотою шлункового секрету. Нормальний рН кишечника від 5,6 до 7,5.

Пектини не знижують цукор крові

І не зменшують кількість в ній холестерину. Вони взагалі ніяк не проникають в кров, практично не розщеплюючись в кишечнику (не більше 1%). Так, вони здатні уповільнити всмоктування цукрів і холестерину з кишкового вмісту. Не більше того. І, до речі, в яблуках (про їхню користь для схуднення читайте в нашій статті) пектинів куди більше, ніж у лимоні.

Лимонний сік не стимулює роботу печінки

І жовчного міхура теж. Ідея ця пішла від доморощених цілителів, які пропонують «чистку» печінки і жовчного міхура лимонним соком і ніякого відношення до реальності не має. У нормі роботу жовчного міхура стимулює потрапляння в кишечник жирів. При зниженні його скоротливої ??функції в медицині використовується тюбаж — з лужними (!) Мінеральними водами і легкими жовчогінні, такими як сорбіт, карловарская сіль, малі кількості сульфату магнію.

З приводу запобігання раку

Форуми супротивників харчових добавок переповнені повідомленнями про те, що лимонна кислота — Е330 — викликає рак. Пабмед — сервер, де зібрані дослідження, опубліковані в провідних природничо журналах — нічого про це не знає. Є два дослідження, обидва проведені в Китаї, в яких вивчалася дія цитрату натрію і синтетичної лимонної кислоти на клітини культури тканин карциноми стравоходу і раку шлунка. В обох випадках відзначено зменшення росту пухлини. Але робити якісь далекосяжні висновки передчасно.

Так що ж в сухому залишку

Якщо «правильно» пити соду з лимоном, натрію цитрат, що утворюється при взаємодії соди і лимона, всмоктується в шлунково-кишковому тракті. У медицині це речовина використовується як засіб, що знижує згортання крові і ощелачивающее сечу.

Воно може полегшити стан при циститах, зменшивши дизуричніявища (різь і печіння при сечовипусканні). Також він може сприяти розсмоктуванню невеликих каменів в сечовому міхурі — по крайней мере, таке показання для використання лікарського препарату, основою якого є натрію цитрат.

Але неконтрольоване зниження згортання крові може привести до шлунково-кишкових кровотеч при наявності ерозій або виразок у шлунково-кишковому тракті, появі маткових кровотеч. З цієї причини натрію цитрат призначають вагітним з обережністю і тільки при достовірно встановлені порушення згортання крові. Серед інших обмежень до його використання — гіпертонія, діабет, годування грудьми.

Вуглекислий газ подразнює слизову оболонку шлунка, стимулює шлункову секрецію і підвищує кислотність, що може спровокувати печію.

Якщо сода нейтралізується в повному обсязі — а передбачити це, використовуючи таку неточну дозування як «половина чайної ложки» і «половина лимона» не можна — її надлишок починає нейтралізувати кислоту шлункового соку. Це властивість використовувалося раніше для боротьби з печією і підвищеною кислотністю шлунка. Але дія це короткочасно і небезпечно.

По-перше, виділяється при цьому вуглекислий газ, як написано трохи вище, подразнює слизову. По-друге, різке зниження кислотності за механізмом зворотного зв’язку стимулюють додаткову вироблення соляної кислоти, що в довгостроковій перспективі посилює кислотність. Крім того, нормальна робота ферментів шлунка можлива тільки при певному рівні рН, і його підвищення під впливом соди може викликати порушення травлення і виникнення гнильних процесів.

Лимон, з’їдений в чистому вигляді, точніше, що міститься в ньому кислота, викликає мікропошкодження слизової стравоходу (в нормі рН від 6 до 7), що може спровокувати запалення і виразки.

Протипоказання

Сода і лимон для схуднення не повинні використовуватися:

 • вагітним і годуючим;
 • страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту;
 • страждаючими на гіпертонічну хворобу;
 • при зниженій згортання крові;
 • при наявності цукрового діабету.

висновок

Сода і лимон для схуднення — популярне, але неефективне засіб. Жоден з його компонентів ніяк не впливає на жировий обмін. При тривалому безконтрольному застосуванні метод може спровокувати розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту, порушення згортання крові, що супроводжуються кровотечами. Тому краще вже придивіться до содовим ванн або обгортань.

Ссылка на основную публикацию