Слизові як соплі виділення у жінок після пологів

Жінці необхідно стежити за характером виділень після пологів, щоб вчасно запідозрити патологічний процес і уникнути наслідків.

Виділення після пологів носять назву — лохії. Спочатку вони представляють собою багату менструацію. Припиняються лохії приблизно через один — два місяці (4 — 8 тижнів). Всі суто індивідуально. Протягом післяпологового періоду лохии неодноразово змінюють колір і консистенцію. Дуже часто в них через тиждень після пологів з’являється слиз.

Слизові, як соплі, виділення у жінок в межах норми після пологів свідчать:

 1. Про те, що матка скоротилася і повноцінно відновилася. Ранові поверхні зажили;
 2. Про фазі циклу. У момент овуляції характерно відходження слизу.

Найкраще завчасно подбати про вибір найбільш підходящої контрацепції, попередньо проконсультувавшись з гінекологом. Не варто думати, що відсутність менструації є гарантованим методом запобігання. Грудне вигодовування лікарі методом контрацепції взагалі не вважають.

1 Фізіологічна етіологія

Так звані «білі» лохії починаються на 7-10 день після пологів. Вони прозорі або білого кольору, що тягнуться. Також багато жінок порівнюють їх з соплями. Ніякого неприємного запаху і тим більше високої температури в нормі бути не повинно!

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Головною причиною слизових виділень є рідина, яка проходить через кровоносні судини і лімфатичні вузли:

 • Клітини матки здатні виділяти транссудат;
 • Під час овуляції відходить слиз із цервікального каналу;
 • Шийка матки має здатність до секреції.

Відзначено, що клітини особливо проявляють активність у другій фазі менструального циклу, в момент овуляції і за кілька днів до неї. Відбувається це під дією гормонів. Так забезпечується найкраща мастило і середу в піхву стає менш агресивною для сперматозоїдів. Слиз, яка закупорювала цервікальний канал і шийку матки в першій половині циклу, починає відходити і виділяється. Все це необхідні умови, передбачені природою, для запліднення.

Цілком можливо, що слиз, яка з’явилася в виділеннях, може як залишитися в них, так і зникнути, коли післяпологовий період закінчиться. Процеси, що відбуваються в організмі кожної жінки індивідуальні.

Також виявлена ??залежність характеру виділень від того, чи годує жінка народженого малюка грудьми. Грудне вигодовування (без прикорму) гальмує процеси в головному мозку, що відповідають за регуляцію менструального циклу. Тому важко передбачити чи припиняться слизові виділення, чи почнуться менструації.

2 Патологічні причини

Гінекологи стверджують, що при запальних змінах шийка матки здатна продукувати слиз. Тоді слизові виділення порівнюють з білком сирого яйця, в них присутні прожилки білуватого кольору.

Також за кольором вони можуть бути білими. Такий характер говорить про ерозію шийки матки або запаленні її каналу.

Як визначити: овуляція або запальний процес в порожнині матки? Тим не менш, деякі жінки відзначають підвищену температуру тіла в межах 37-37,5 градусів. Це може свідчити про овуляцію. При цьому можливі і болі внизу живота в момент виходу яйцеклітини. В такому випадку менструального кровотеча повинно початися через пару тижнів.

Як би не хотілося обійтися без звернення за допомогою до лікаря, цього ніяк не уникнути. Чекати початку менструації при підвищеній температурі тіла небезпечно.

3 Коли потрібно звертатися до лікаря?

Зазвичай слизові виділення (вони досить густі і тягнуться, прозорі або злегка світло-молочного відтінку) прийнято вважати варіантом норми, адже у жінки вони в залежності від фази менструального циклу можуть набувати різного характеру.

Якщо залишити без уваги цей симптом і не звернутися вчасно за консультацією до фахівця, то можна пропустити початок розвитку будь-якої патології:

 • Ерозії шийки матки;
 • Інфекцій, що передаються статевим шляхом;
 • Онкології шийки матки;
 • Запалення придатків (маткових труб, яєчників);
 • Безпліддя або труднощі із зачаттям.

Всіх ускладнень можна уникнути, якщо вчасно звернутися за допомогою. Відвідування гінеколога не варто відкладати. Якщо розвивається ерозія шийки матки або з’явилися статеві інфекції, то обстежитися необхідно якомога раніше. Тільки в разі своєчасного виявлення захворювання можливе ефективне лікування.

У післяпологовому періоді дуже важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Відкрита ранева поверхня матки, а в деяких випадках шви на шийці матки або промежини — це відмінна живильне середовище для життєдіяльності різних мікроорганізмів, там волого і тепло. Запальні процеси в матці або піхві розвиваються дуже швидко. Саме тому жінкам так важливо утримувати зовнішні статеві органи в чистоті.

Ссылка на основную публикацию