Слиз під час овуляції: як виглядають виділення, якими бувають?

Що виділяється з піхви слиз під час овуляції — це специфічна рідина, яка виробляється для підтримки життєздатності сперматозоїдів, що потрапляють в жіночі статеві шляхи. Цей слиз називається цервікальної і, в залежності від часу менструального циклу, може бути різною по текстурі і кольору, що обумовлено впливом і рівнем гормонів — естрогену і прогестерону. Знання особливостей і ознак овуляції важливо при плануванні вагітності, а також дасть можливість адекватно оцінювати зміни вагінальних виділень.

1 Овуляція і характеристика слизу

Коли жінка знає фази свого менструального циклу і може підрахувати дні, сприятливі для зачаття, планування вагітності теж допоможе інформація про те, як відбувається овуляція і які процеси сприяють зачаттю.

 1. У початковій фазі циклу виділення майже відсутні, так як цервікальна слиз в цей час густа і виробляється для своєрідного захисту матки від хвороботворних мікробів.
 2. Слиз перед дозріванням яйцеклітини, тобто за кілька діб до овуляції, розріджується, з’являється з піхви і виглядає як клейка липка рідина і може бути трохи каламутною або білуватою. Така слиз цілком придатна для рухливості сперматозоїдів.
 3. Слиз при овуляції стає тягучою і прозорою, на зразок яєчного білка. Слиз такої консистенції має лужну природу, забезпечує сперматозоїдам рухливість і дозволяє зберегти їх життєздатність протягом декількох днів (до 5-6), що в звичайній кислої мікрофлорі піхви неможливо. Занадто мізерне виділення такої слизу при овуляції створює проблематичність для просування сперматозоїдів до яйцеклітини. Під час виходу яйцеклітини з’являєтьсяспецифічна рідина, і після овуляції можуть спостерігатися виділення світло-коричневого або рожевого кольору. Вони в нормі відрізняються мізерністю, не мають запаху і не викликають роздратування або свербіння. Після виходу яйцеклітини в фаллопієву трубу вона зберігає здатність бути заплідненої приблизно 1-2 діб.
 4. Після овуляції теж присутні мізерні і непрозорі білуваті виділення, липкі і густі по структурі. Але рівень гормонів вже знижується і їх активність послаблюється. Приблизно через 4-5 днів після виходу яйцеклітини виділень практично немає, секс в наступні дні не призведе до зачаття, тобто запліднення не відбудеться.
 5. Перед черговими критичними днями можуть спостерігатися виділення рідкої консистенції.

Овуляція найбільш близька або ж тільки сталася, якщо присутній прозорий слиз, що має слизьку і тягучу структуру яєчного білка. У цей короткий період можна помітити поліпшення настрою і підвищення лібідо. У цьому «винні» естрогени, що виділяються яєчниками. Вважається, що овуляція відбувається за 14 днів до початку менструації, тобто в середині 28 денного циклу. Але у більшості жінок тривалість менструального циклу різна, до того ж в силу будь-яких причин овуляція може відбутися раніше, пізніше або її іноді може не бути навіть при наявності слизу — таке спостерігається майже у кожної жінки репродуктивного віку. Причиною того, що відсутня овуляція, може стати звичайний стрес або гормональний збій.

2 Відхилення від норми

Може бути так, що після овуляції, а точніше після передбачуваної овуляції, виділення рясні (прокладка промокає) і тривають довше 5-6 днів, змінюють колір. Це може говорити про відсутність дозрівання яйцеклітини, внаслідок чого синтез гормону естрогену, розріджує слиз, триває, а порушення в роботі жіночих статевих органів виявляють себе далі в вигляді кров’яних і неприємних виділень. Якщо до цих симптомів приєднуються збої менструального циклу, специфічний запах, дискомфорт, біль або свербіж, необхідно звернення до гінеколога. Якщо слиз під час овуляції змінює колір або текстуру, це теж говорить про наявну патології в органах жінки:

 1. Водянисті виділення після овуляції в поєднанні з сверблячкою або болем — тривожний симптом запального процесу.
 2. Жовта рясна слиз може говорити про гострий сальпінгіт.
 3. Жовтувата слиз після овуляції і до неї разом з частим сечовипусканням і неприємними відчуттями — ознака аднексита.
 4. Темна слиз перед овуляцією говорить про інфекції або запальних процесах.
 5. Сірий або жовто-зелений відтінок виділень із запахом (гарднерельоз).
 6. Рясні слизові або гнійні виділення, що мають неприємний запах (цервіцит).

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини виникнення і лікування болючою овуляції
 • Яка базальна температура після овуляції і ознаки запліднення
 • Проблеми з гінекології: чому не виходить завагітніти в овуляцію?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Білі виділення сирної консистенції з характерним кислим запахом відрізняються багатством безпосередньо до і після дозрівання яйцеклітини, супроводжуються нестерпним свербежем (хронічний вагінальний кандидоз).

3 Кров’янисті виділення

При овуляції допустимо лише невелика в обсязі виділення кров’янистої слизу коричневого або рожевого відтінку і мізерного характеру, що триває 1-2 дні. В середині циклу поява рясних кров’яних виділень і їх регулярність повинні викликати тривогу і стати приводом до негайного звернення до лікаря-гінеколога. Можливими причинами такого відхилення можуть стати:

 • ерозія шийки матки;
 • новоутворення (фіброми, поліпи, кісти та інші);
 • позаматкова вагітність;
 • установка внутрішньоматкової спіралі;
 • прийом гормональних або інших лікарських препаратів;
 • гормональні порушення (недостатнє вироблення прогестерону або порушення роботи щитовидної залози).

4 Висновки

Не варто ігнорувати навіть незначні зміни вагінальних виділень. Адже вони першими сигналізують про те, що в організмі, а зокрема, в жіночих статевих органах починаються патологічні процеси або йде збій роботи репродуктивної системи. Запущені запальні процеси можуть призвести до таких наслідків, як перитоніт, безпліддя і пухлини жіночих органів. Самопочуття жінки і загальний стан здоров’я тісно пов’язані з її репродуктивною системою, від правильної роботи якої залежить також можливість жінки відчути радість материнства. Слід пам’ятати, що самолікування в разі можливих відхилень неприпустимо, так як тільки лікар зможе точно і правильно оцінити стан організму і призначити при необхідності саме таке лікування, яке буде максимально ефективним і не завдасть шкоди жінці.

Ссылка на основную публикацию