Скипидарні ванни для схуднення: види, як приймати, протипоказання

Чи плануєте вступити в боротьбу із зайвою вагою? Тут дуже важливий комплексний підхід. Добре, коли два ключових методу схуднення — дієта і фізичні навантаження — доповнюються будь-якої допоміжної мірою.

Покращена формула народної медицини

Багато хто вважає скипидарні ванни для схуднення чимось новомодним. На ділі метод розроблений ще на початку минулого століття. Авторство методу точно не встановлено, а ось удосконалення належить російському вченому. Це доктор медицини А. С. Залманов, фізіотерапевт, що віддавали перевагу лікування натуральними засобами.

Зусилля доктора були спрямовані на боротьбу із захворюваннями серця, судин, суглобів. Він вважав основною проблемою цих патологій порушення капілярного кровообігу. Зараз очевидно, що ідеї сторічної давності виявилися вірні і як і раніше актуальні.

Чому саме скипидар? Тому, що це найцінніший продукт перегонки хвойних смол. Сировиною служить живиця — смолиста речовина, що виділяється з «тіла» хвойних дерев при їх пошкодженні. У складі цієї речовини — органічні кислоти і ефіри, надзвичайно корисні для людського здоров’я. Нічого не знаючи про хімічні елементи і слабо уявляючи собі кровообіг, люди з давніх-давен лікувалися соснової хвоєю, живицею і скипидаром.

Доктор Залманов поєднав корисні властивості гарячих ванн (здатність добре розкривати шкірні пори) і живичний скипидару (посилення кровообігу і стимуляція очищення організму). Скипидар надзвичайно погано змішується з водою, але розроблені ним емульсії дозволили цю проблему.

Для інформації. Медичні показання до прийняття ванн за методом Залманова надзвичайно широкі і включають серцево-судинні, легеневі, нервові, шкірні захворювання, проблеми сечостатевої системи і багато інших.

Упереджено ставитеся до скипидару? Спробуйте і перевірте ефективність харчової соди: «Содові ванни для схуднення».

Як скипидар допомагає схуднути?

Досить частий випадок в медицині — розробки, мали одну певну мету, виявляють в собі додаткові позитивні ефекти. Скипидарна ванна — гарний тому приклад. З’ясувалося, що це якісне і надійне допоміжний засіб навіть при ожирінні. Отже, у відносно легких випадках, коли зайва вага невеликий, в користь емульсії на жовчний основі можна не сумніватися.

Що відбувається в організмі під час прийняття скипидарною ванни? Можна зустріти думку, що живиця розчиняє підшкірний ліпідний шар, а також змушує м’язи скорочуватися. Пояснення привабливу, але невірне. Істинне вплив спрямований на кровообіг.

Під дією теплої / гарячої води, ефірних масел і органічних кислот шкірні пори розкриваються, посилюється кровотік, стимулюється рух лімфи. Зменшення застійних явищ допомагає організму ефективніше позбавлятися від продуктів розпаду. Крім того, багато повні люди, самі того не знаючи, страждають від набряків внутрішніх тканин. Скипидарні ванни допомагають вирішити цю проблему, стимулюючи потовиділення.

Важливо! Без корекції раціону і посильних фізичних навантажень помітне схуднення недосяжно.

Якими бувають скипидарні ванни?

Є два види емульсій: жовта і біла. Вони дозволяють організувати водолікування трьох типів — по одному на кожен вид емульсій плюс змішаний.

Для схуднення рекомендуються переважно жовті скипидарні ванни Залманова. У порівнянні з білою емульсією, жовта відрізняється меншим подразнюють шкіру і одночасно — більшу здатність розкривати пори і посилювати кровотік.

Однак емульсії відрізняються не тільки кольором. Є особливість, яку неодмінно потрібно врахувати. Вода з додаванням жовтої емульсії набуває виражену гіпотензивну дію (зниження артеріального тиску). Отже, для гіпотоніків процедура може виявитися несприятливої. В цьому випадку для схуднення необхідно приймати змішані скипидарні ванни.

Щоб влаштувати процедуру змішаного типу, потрібна спеціальна емульсія. Або можна змішати білий і жовтий склади в певних пропорціях. Вони можуть бути різними, потрібну інформацію дасть інструкція із застосування.

Головний плюс в тому, що скипидарні водолікування — відмінний засіб для схуднення в домашніх умовах. Важливо лише розібратися в деяких істотних моментах.

Увага! Прагнення заощадити часом штовхає людей на вкрай необдумані вчинки. Виникла ідея купити скипидар для ванни в господарському магазині? Робити цього не можна: мова йде про технічному засобі, яке має низький ступінь очищення і надзвичайно дратує шкіру. Крім того, в промисловості все частіше використовується не натуральний скипидар, а синтетичний. Лакофарбові матеріали від цього в якості не втрачають, а ось для організму це отрута.

Приступаємо до справи

Як би не хотілося скоріше випробувати таке цікаве засіб, ванни для схуднення зі скипидаром не можуть починатися з вибору і покупки емульсії. Процедурі повинна передувати обов’язкова консультація лікаря. Особливо якщо є будь-які хронічні захворювання.

Так само будинку повинен бути водний термометр і тонометр. Контроль температури води і власного кров’яного тиску — це важливі моменти кожної процедури.

«Добро» від лікаря отримано, для процедури все готово? Прийшов час розібратися, як робити скипидарні ванни в домашніх умовах:

 1. Спочатку підготуйте ємність об’ємом 2-3 літри і наповніть її гарячою (50-60 ° С) водою.
 2. Відміряйте рекомендовану кількість емульсії і вилийте її в підготовлену ємність, ретельно розмішайте.
 3. Потім наберіть у ванну воду з температурою 36-37 ° С.
 4. Приготований раніше розчин вилийте в ванну і знову все перемішайте.

Навіщо настільки ретельне перемішування? Все просто: концентрована емульсія дратівливо діє на шкіру, аж до опіку. Перераховані вище заходи дозволять уникнути настільки неприємного ефекту.

Чи є якісь особливі рецепти скипидарні ванн? В цілому все вже враховано в складі емульсій. Якщо лікар схвалить, в воду можна додати трав’яні відвари — ромашки, череди, календули.

Вода підготовлена, можна «пірнати». А чи впевнені ви, що знаєте, як правильно приймати скипидарні ванни для схуднення? Перевірте себе.

 • перший метод

Занурившись у воду, швидко доведіть температуру води до 45 ° С. Полежіть у воді не більше чотирьох — п’яти хвилин. Цей метод називається гіпертермічним.

 • другий метод

Побудьте в теплій воді (37 ° С) 12-15 хвилин. Потім пустите цівку з гарячого крана, щоб температура води піднялася до 40-42 градусів. У такому режимі рекомендується пробути п’ять хвилин.

Незалежно від режиму після закінчення прийому ванни рекомендується злегка обсушити шкіру і загорнутися в ковдру. Потіти доведеться 45 хвилин, після чого потрібно встати, швидко обтерти тіло насухо, одягнутися в сухе білизна, відкласти вологі ковдри і знову лягти, в ідеалі — не менш, ніж на дві години.

Кількість ванн і інтервал між ними можуть бути різними. Рекомендований мінімум — 10 процедур, по одній щотижня. Але таке водолікування може бути більш частим і тривалим (до двох місяців).

Скільки буде скинуто кілограмів, «піде» сантиметрів, як швидко і як надовго? На ці питання заздалегідь відповісти неможливо. Все залежить від вихідних надлишків маси тіла, регулярності і числа процедур, сприйнятливості організму до дії жовчний емульсії.

А ви знали? Існує крем на жовчний основі під назвою «Капілар». Його ще називають «сухий ванній по Залманову». Засіб призначається для зняття болю, набряків і втоми, наприклад, в ступнях після довгої ходьби або в суглобах після навантажень.

Протипоказання

Ось перелік захворювань / станів, при яких скипидарні ванни робити не можна:

 • виражена артеріальна гіпертензія (III ступінь);
 • ішемія серця;
 • захворювання, пов’язані з порушеннями кровообігу;
 • туберкульоз легенів у відкритій формі;
 • наявність новоутворень — злоякісних або невизначених;
 • гіпертермія, лихоманка;
 • загострення будь-якого хронічного захворювання, особливо — нирок, статевих та сечовивідних органів;
 • шкірні недуги;
 • індивідуальні реакції на компоненти емульсій.

Як домогтися, щоб скипидарні ванни допомогли схудненню? Необхідний вірний підхід і правильне виконання — і результату довго чекати не доведеться.

Читайте також: «Водний масаж для схуднення».

Ссылка на основную публикацию