Скільки зберігати зціджене грудне молоко без втрати властивостей?

Багато жінок, особливо стали мамами в перший раз, стикається з масою проблем, пов’язаних з тим, що вони не знають, як правильно зціджувати грудне молоко руками, скільки можна зберігати грудне молоко після зціджування, обов’язково потрібно зціджувати молоко після годування. Деякі з них можуть відмовитися від грудного вигодовування, здійснюючи серйозну помилку. Хоч як би розхвалювали виробники замінники жіночого молока, замінити мамине вони не в змозі. При природному вигодовуванні у дитини буде здоровий травний відділ, хороший імунітет, міцне психічне здоров’я. Годування грудьми обов’язково, воно життєво необхідно вашому малюку.

причини зціджування

Пару десятків років тому всіх мам вчили, що зціджувати молоко необхідно після кожного годування. Вважалося, що це призводить до кращої його виробленні. Кожну жінку ще в пологовому будинку вчили, як зціджувати грудне молоко руками або вона опановувала зціджування тонометри. Рекомендувалося годувати дитину строго по годинах, витримуючи тригодинні перерви, і мамі необхідно було мати достатній запас їжі для крихти в грудях, щоб він не залишився голодним. Зараз педіатри впевнені, що дитину потрібно годувати на його вимогу і зціджування молока після кожного годування не потрібно. Малюк підростає, висмоктує за один прийом більше їжі і кількість молока в грудях у мами збільшується. При такому режимі виробляється необхідне його кількість, відбувається природне регулювання молочних запасів.

Але виникають ситуації, коли молоко необхідно зціджувати.

Недоношена дитина У малюків, які народилися раніше покладеного терміну, не розвинений смоктальний рефлекс. Їм життєво необхідно саме материнське молоко, в якому є всі необхідні для росту компоненти, яке захистить їх від інфекцій
Погано розвинений смоктальний рефлекс. Різні відхилення здоров’я у дитини. Це може бути викликано різними патологіями. А є новонароджені, яка просто лінуються смоктати мамині груди. Зберегти природне вигодовування необхідно якомога довше, можна зціджувати молоко і годувати з пляшечки
Недостатня кількість молока Варто спробувати і традиційні методи посилення лактації, в цьому випадку всі засоби хороші, сцеживайте залишки після кожного прикладання до грудей
Перші дні годування, прилив молока Через два-три дні після пологів молоко прибуває в такій кількості, що дитина висмоктати його не в змозі. Зцідити його необхідно, щоб полегшити стан мами, що годує
застійні явища Обов’язково потрібно освоїти правильне зціджування, щоб не залишилося затверділих часткою. Велика небезпека маститу
Прийом мамою лікарських засобів, заборонених для новонародженого Жінці доведеться освоїти ручне зціджування грудного молока. Годувати дитину цим продуктом не можна, але це дозволить годувати малюка грудьми після закінчення курсу лікування. Якщо про лікування відомо заздалегідь, можна заготовити його заздалегідь, якщо знати, скільки зберігається грудне молоко в холодильнику
Плоский або втягнутий сосок Необхідно налагодити зберігання сцеженного молока і годувати з пляшечки
розлука Якщо жінці необхідно відлучитися, рідним доведеться нагодувати карапуза заготовленої заздалегідь їжею
створення запасів Деякі мами намагаються поєднувати роботу і годування грудьми, їм вкрай необхідно правильно зберігати зціджене молоко

Необхідно запам’ятати деякі правила зціджування грудного молока. Бажано перед цим розслабитися, прийняти душ, потримати свою дитину на руках, випити теплий чай, зробити легкий масаж грудей, покласти на молочні залози теплий рушник. Вимийте руки, сядьте зручніше і приготуйте стерильну посуд для молока.

 1. Охопите ареолу грудей, великий палець повинен лежати зверху, інші під грудьми. Там же знаходиться і друга рука.
 2. Великим пальцем руки погладжуйте груди зверху вниз, злегка натискаючи.
 3. Рештою пальцями масажуйте нижню частину грудей.
 4. Якщо зціджування грудного молока руками відбувається правильно, повинні бризнути цівки.
 5. Масажувати і розминати необхідно околососковую область, здавлювати сосок не потрібно.
 6. Не повинно з’являтися хворобливих відчуттів.
 7. Намагайтеся захоплювати всю груди, щоб молоко йшло рівномірно з усіх часток.
 8. На одну молочну залозу досить 5 хвилин, після цього займіться другий. Так по черзі постарайтеся расцедить обидві груди.

Якщо ваша техніка зціджування грудного молока вірна, з грудей будуть з’являтися рідкісні краплі.

Багато хто віддає перевагу зціджувати грудне молоко тонометри. До його допомоги зазвичай вдаються матусі, які не знають, як правильно зціджувати груди руками.

Однак ручне зціджування краще, якщо на сосках є тріщини. У продажу ви знайдете різні види Біологічно активні добавки, підберіть найзручніший для вас.

типи Біологічно активні добавки

 1. З гумовою грушею, зціджує молоко при натисканні. Він недорогий, але не дуже зручний в експлуатації, може викликати тріщини.
 2. Скляний вакуумний в порівнянні з попереднім зручний тільки тим, що можна користуватися однією рукою, і то необхідно докласти певну силу.
 3. Шанцевого типу — він найбільш популярний, зручний у використанні, легко миється. У деяких його різновидах можна регулювати тиск, підбираючи найбільш зручне для жінки.
 4. На батарейках. Потужність у них менше ніж електричних, але можна взяти з собою в дорогу.
 5. Електричні. Ці типи найбільш потужні і ефективні, легкі в застосуванні, до недоліків відноситься досить висока ціна. Вони дуже достовірно відтворюють смоктальні рухи малюка.

При використанні молокоотсоса стежте, щоб сосок розташовувався точно в центрі, краю воронки щільно прилягали до шкіри. Коли груди наповнена сильно, молоко молокоотсос працює більш ефективно. Чи є сенс спочатку скористатися ним, а потім закінчити зціджування вручну.

Для успішного зціджування грудного молока молокоотсосом необхідно дотримуватися деяких правил.

 1. Перед першим використанням всі деталі необхідно простерилізувати.
 2. Ретельно промивайте всі дрібні деталі після кожного використання, гарненько слухайте.
 3. Обов’язково вивчіть інструкцію і суворо дотримуйтеся її, від цього багато в чому залежить успішний результат процесу.

Пляшки можна придбати в аптеках, вони пройшли всі перевірки, стерильні і герметичні. Скляний посуд краще для зберігання, але вона може тріскатися при різких перепадах температур. Пластикові пляшки більш практичні і стійкі.

Широко застосовуються контейнери для зберігання і заморозки. Це баночка з пластика з герметичною кришкою. Вони має градуювання.

Пакети виготовляються з пластика, мають застібку, місце для запису дати заморозки, градуювання для визначення кількості молока. Вони зручні тим, що займають менше місця, безпосередньо приєднуються до молоковідсмоктувача.

Зціджене молоко необхідно розфасувати по 130-160 мл, щоб дитина могла з’їсти порцію за один раз. Не забувайте кожного разу вказувати дату. Дуже важливо враховувати, скільки зберігається зціджене молоко в різних умовах, при різних температурах.

Умови зберігання Термін зберігання
При кімнатній температурі 25 градусів 5:00
При кімнатній температурі 15 градусів 12:00
В холодильнику Не більше доби
У морозильній камері із загальною з холодильником дверцятами 14 діб
У морозильній камері з окремими дверцятами при температурі 12 градусів До чотирьох місяців
У морозильній камері з окремими дверцятами при температурі 18 градусів До шести місяців

Намагайтеся тримати молоко якомога глибше в морозильній камері, подалі від дверей. Це дозволить уникнути перепаду температур. Кожен раз, перш ніж дати його дитині, понюхайте, перевірте, чи не зіпсувалася воно.

Педіатри вважають за можливе заморожування грудного материнського молока, в ньому зберігаються всі корисні властивості протягом тривалого часу. Головне знати, як зберігати зціджене грудне молоко, який у нього термін придатності, як правильно приготувати його потім. Щоб розморозити його, можна кілька годин витримати його в холодильнику, воно розморозиться. Якщо часу на тривалий процес немає, помістіть його на водяну баню в теплу воду, в гарячій воді всі корисні властивості продукту зникнуть.

Не варто використовувати для цього мікрохвильовку, в ній важко витримати необхідний режим. Заморожувати молоко повторно не можна.

Материнське молоко — життєво необхідний продукт для грудничка, і ніякі суміші з ним не зрівняються. І треба використовувати всі можливості, щоб зберегти його для годування якомога довше. У ньому містяться всі необхідні для немовляти речовини, вітаміни і ферменти. Воно чудово перетравлюється і засвоюється. Постарайтеся годувати малюка грудьми стільки, скільки це необхідно.

Ссылка на основную публикацию