Скільки волосся на голові у людини?

Люди мають різними типами шевелюри. У кого-то волосся росте прямі, у кого-то кучеряві, бувають товсті і тонкі, темні і світлі. Більшість мріє про одне: щоб вони були густими. Тому виникло питання, скільки волосся на голові.

кількість

Кількість волосся абсолютно індивідуально. Якщо говорити про середньому показнику, вчені з’ясували, що 1 кв. см містить від 30 до 310 волосяних цибулин. Більшість знаходиться в стадії росту.

Шляхом математичних обчислень, що беруть за основу площа голови і кількість, що міститься в 1 її см, були зроблені висновки, що в середньому волосяний покрив включає від ста до ста п’ятдесяти тисяч волосків.


Будь-який бажаючий може з’ясувати приблизний кількісний склад своєї шевелюри. Для цього необхідно звернутися до лікаря трихолога. Він за допомогою спеціальних методів встановить орієнтовна кількість волосків, які ростуть на 1 кв. см голови у конкретного пацієнта.

Назвати норму або виявити будь-якої стандарт неможливо. Зробити цього не дозволяє величезну кількість чинників, що впливають на цей показник.

визначальні фактори

Можна виділити величезну кількість чинників, що визначають, скільки волосся на голові, починаючи від того, наскільки правильно здійснюється їх миття, і закінчуючи генетичною схильністю і расовою приналежністю. Найчастіше розглядають колір волосся, стать і вік.

колір

Колір шевелюри визначається формою гранули пігменту і кількістю повітря, що міститься в волосі. Виділяють п’ять основних типів: блондини, русяве, руді, шатени і брюнети. Сиве волосся не можна назвати окремим кольором, так як це просто втрата ними пігменту.

Найбільшу щільність волосяного покриву на 1 см мають блондини і русяве. На їх голові росте понад 150 тисяч волосків. Далі в порядку спадання йдуть брюнети: у них близько 110 тисяч, у шатен — 90 тисяч. Найменше волосся у володарів рудої шевелюри — близько 70 тисяч.

Подібний розбіг обумовлений різною товщиною волосся. У рудих вона максимальна: перетин становить майже 0,08 мм. У брюнетів цей показник не перевищує 0,05 мм. У блондинів і русявих перетин волосся мінімально — не більше 0,04 мм.

вік

Волосся у людини ростуть вже до моменту його появи на світло, починають формуватися на третьому місяці внутрішньоутробного розвитку. 1 см шкірного покриву голови у новонароджених містить близько 600 фолікулів. Поступово цей показник знижується в зв’язку з ростом товщини волосся. До віку 1 року на кожен квадратний сантиметр припадає не більше 400 волосяних цибулин, до 12 років їх стає 320. У віці 13 років у людини найбільш густа шевелюра, до 30 років вона вже рідшає приблизно на 15%.

Підлога

Кількість волосків на голові визначається підлогою людини. Природа жінки така, що вона має більш тонку шкіру. Тому у слабкої статі майже на 10% більше кількісний склад зачіски. У чоловіків при цьому щоденні втрати волосся вище майже на 30%. У побуті, а також при митті це менш помітно в зв’язку з різницею довжини шевелюри.

Зріст

Структура волосся людини унікальна. Жива їх частина захована під верхнім шаром шкіри — епідермісом. На поверхні можна побачити тільки частину, що складається з омертвілої тканини.

Існує три основні стадії росту. На першому етапі волосся росте найбільш активно. На другому — зростання припиняється, однак харчування триває. На останньому етапі зростання повністю припиняється. В результаті старий волосся випадає, витісняється новим, і цикл повторюється. Генетичний код запрограмований на його повторення близько 25 разів протягом життя людини.


Вчені визначили, що перший етап триває до 4 років, другий — не більше 15 днів, третій — приблизно 3-4 місяці. Деякі волосся доживають до 7 років. У процентному співвідношенні більше 90% волосяної частини голови перебуває в першій стадії, 1% — у другій і близько 6-7% в третьому. Найбільш активно шевелюри ростуть в молодому віці — з 15 до 25 років.

На швидкість росту впливає безліч факторів: навесні і влітку вона вище, короткі волосся росте швидше. Правильні догляд, миття голови з дотриманням правил допомагають посилити зростання. Вчені встановили, що під час сну довжина зачіски змінюється більш активно. У нормі волосся відростає приблизно на 1 см щомісяця.

Як зменшити випадання?

Щодня людина втрачає близько сотні волосків, що складають його шевелюру. Така ситуація вважається нормою. Під впливом безлічі причин кількість втрачаються волосків здатне збільшуватися.

При сильних хворобах і стресах може загрожувати повне облисіння. У чоловіків волосся можуть випадати під впливом чоловічого гормону. У жінок шевелюра рідшає з віком. До п’ятдесяти років вони можуть втратити 20% зачіски в порівнянні з юним віком.

Тому дівчата часто задаються питанням, як домогтися густоти волосся, збільшити їх кількість на 1 см площі голови. Хвилює ця проблема і чоловіків.

Нерідко облисіння людини пов’язують з порушенням кровообігу шкіри голови. Тому значного результату можна досягти за допомогою масажу. Робити його можна при митті голови, а також в будь-який вільний час. Використовуються для цих цілей руки, рушник, спеціальні масажери. Звичайне розчісування волосся також може бути віднесено до масування шкіри голови.

Має проводитися правильне миття, а також догляд за зачіскою. Не можна занадто туго заплітати або збирати волосся, не варто користуватися невідповідними шампунями і бальзамами. Для чоловіків і жінок, які мріють зберегти густу шевелюру, важливо дотримуватися здоровий спосіб життя.

Для уповільнення втрати волосся можуть бути використані різноманітні домашні засоби. З незрозумілих причин більшість чоловіків нехтує подібними методами, не дивлячись на те, що у них облисіння спостерігається набагато частіше.

Ефективно втирати в шкіру голови відвари лопуха та інших трав, різні масла. Можна приготувати маску з соку цибулі і касторки, взятих в однаковій пропорції. Втирання її в волосяну частину дозволяє значно посилити кровообіг, знищити грибок.

Важливо вживати спеціальні вітаміни. Корисно приймати риб’ячий жир і розтерту яєчну шкаралупу. Такі методи допомагають забезпечити волосся корисними поживними речовинами і мінералами.

Незалежно від статі і віку слід намагатися зберегти обсяг шевелюри, даний природою. Займатися цим стоїть з молодості. Тоді шанс того, що в старості людина не облисіє, значно збільшується.

Ссылка на основную публикацию