Скільки тривають виділення (лохії) після кесаревого розтину?

Кожну жінку, яка народила дитину штучним шляхом, цікавить, якими мають бути виділення після кесаревого розтину, скільки тривають вони і в яких випадках варто насторожитися. Кесарів розтин є серйозним хірургічним втручанням, тому в післяопераційний період жінці доводиться важко. Відновлювальний період навіть для здорового організму, як правило, займає значно більше часу, ніж якби народження дитини відбувалося природним шляхом. Кесарів розтин вважається складними родами. З цієї причини лікарняний післяпологовий період в даному випадку повинен бути продовжений. При кесаревому розтині він становить 60 днів, а при звичайних пологах — 40.

Варто відзначити, що період відновлення організму, незалежно від того, якими були пологи, не може проходити без маткових виділень. У медицині їх називають лохіями. Вони являють собою відокремився ендометрій, що виходить у вигляді згустків, а також кров, яка з’являється з рани, що утворилася при відділенні плаценти.

Після пологів, які зажадали хірургічного втручання, виділення обов’язково повинні бути. Тут ситуація нічим не відрізняється від природних пологів. Однак після операції на них необхідно звернути більш пильну увагу. Справа в тому, що хірургічне втручання не завжди проходить гладко. Цілком можливо, що у жінки, якій було зроблено кесарів розтин, почнеться запалення або з’явиться інфекція. З огляду на, що у випадку з кесаревим розтином ситуація ускладнюється додатковим джерелом кровотечі, а саме рубцем на матці, післяопераційний період може бути вкрай складним. За характером виділень можна зрозуміти, чи відбуваються в матці патологічні процеси або все в нормі. Тому жінка повинна уважно стежити за собою в післяпологовий період.

1 Нормальні виділення після народження дитини

Перша післяпологова тиждень відрізняється великою кількістю лохий, які виходять зі згустками яскраво-червоного кольору. На другому тижні після хірургічного втручання можна відзначити червоно-коричневі виділення. У цей період їх кількість помітно скорочується в порівнянні з першим післяпологовими днями.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини коричневих виділень в період менструації
  • Якими будуть виділення після овуляції, якщо відбулося зачаття?
  • Якими повинні бути виділення після сексу?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

За весь період після пологів, які пройшли з оперативним втручанням, кількість виділень у жінки в середньому становить 1 л. Якщо лохии після кесаревого розтину виходять в перший час у великому обсязі, то з кожним наступним днем ??їх повинно ставати істотно менше, а потім вони і зовсім зникають.

У жінки спостерігаються і слизові виділення після кесаревого розтину жовтуватого кольору. Після природного народження або після кесаревого розтину це нормальне явище. Як правило, виділення такого типу виникають в останні 10 днів післяпологового періоду.

Величезне значення має запах виділень. По ньому можна визначити розвиток бактерій або інфекції в організмі жінки. У перші 4 дні після народження дитини жінка може відзначати лохії з пряним запахом. З медичної точки зору це цілком нормальне явище. Якщо ж після операції запах виділень став неприємним, з явним відтінком гнилі, це в більшості випадків означає, що в організмі почався запальний процес. Подібний симптом повинен стати сигналом до того, щоб звернутися за допомогою до фахівців.

Жінкам в післяпологовий період не варто турбуватися про те, що у них з’явилися виділення. Багато молодих мам вважають, що наслідки кесаревого розтину закінчуються на тому, що порожнина матки і піхви очищається доктором. Насправді це не так, адже акушер-гінеколог лише допомагає народитися малюку і з’явитися плаценті. Однак вискоблювання матки не відбувається, тому ендометрій не видаляється. Дана процедура не тільки безглузда, але і вкрай травматична, тому буде зайвою для втомленого після народження малюка жіночого організму.

При цьому в тілі молодої мами все влаштовано так, що зайвий епітелій здатний вийти самостійно. Якщо цього не відбудеться, то статева система не зможе нормально функціонувати. З цієї причини не варто панікувати при появі виділень. Якщо їх кількість і тривалість в нормі, турбуватися немає приводу.

2 Червоні виділення — добре чи погано?

Як вже говорилося вище, при будь-яких пологах у жінки з організму в перший час виходять лохії. Нормою вважаються згустки насиченого червоного кольору. Якщо вони в перші дні виділяються в досить великому обсязі і не мають різкого неприємного запаху, значить, в жіночому організмі все в повному порядку.

Кров’яні виділення після кесаревого розтину можуть посилюватися, якщо жінка буде годувати дитину грудьми. Справа в тому, що в цей період починає виділятися окситоцин. Даний гормон здатний спровокувати скорочення матки. Це стає причиною болю в даній області і, відповідно, посиленого кровотечі. Більш того, при годуванні груддю дитину відбувається значне збільшення фізичного навантаження, так як мамі потрібно встати і взяти немовля на руки. Через це лохії стають рясними.

Приблизно через тиждень після кесаревого розтину виділення стають дуже мізерними. Після того як практично весь ендометрій вийде з матки, лохии стане густим, а потім і зовсім зникнуть.

Молодій мамі не варто переживати, якщо тривалість виділень складе до декількох тижнів. При цьому на те, скільки йдуть виділення після кесаревого розтину, впливає те, чи буде жінка годувати малюка сумішшю. У першому випадку виділення повинні повністю зникнути на другий післяпологовий тижня.

Приблизно через місяць після народження дитини виділення повинні стати світлими і прозорими. Спостерігається якась подоба слизу без кров’яних домішок. Далі у здорової жінки післяпологові виділення перетворюються в стандартні білі.

Якщо у молодої мами виділення після кесаревого розтину відсутні, це не може бути приводом для радості. Більш того, це явний сигнал до того, що без допомоги фахівця не обійтися.

Після пологів матка зобов’язана очиститися, щоб продовжити нормально функціонувати. Якщо цього не відбувається, причина може бути в загині матки або спазму шийки. Крім того, матка могла повністю закритися, що теж погано, так як всередині органу починає накопичуватися кров.

Якщо виділення після кесаревого розтину кров’янисті, дуже рясні і при цьому спостерігаються надмірно довго, це теж привід звернутися до лікаря. Подібні тривожні симптоми свідчать про те, що матка не хоче скорочуватися. Приводом для занепокоєння є і виділення з зеленими або жовтими згустками, неприємним гнилим запахом.

Якщо на тлі підозрілих виділень у жінки відзначаються такі симптоми, як сильне серцебиття і висока температура тіла, це говорить про те, що в організмі прогресує запальний процес. Таке може відбуватися при проблемах з операційним швом і через недбалість лікарів, які могли забути в тілі жінки будь-якої чужорідний предмет.

3 Відновлення виділень

У медичній практиці зустрічаються і такі випадки, коли в перші післяпологові дні у жінки зовсім немає виділень. Однак на 7-10 день вони раптово з’являються. Це привід сходити на УЗД і досліджувати органи малого тазу.

Справа в тому, що у молодої мами плацента може застрягти в матці. Залишки плаценти починають гнити, ніж ускладнюють вихід ендометрія. В результаті можуть відзначатися висока температура тіла, ненормальні виділення і сильний біль внизу живота. Ця проблема вирішується хірургічної чищенням або вискоблюванням матки. Медикаментозне лікування в даному випадку приносить лише тимчасовий результат.

На другому тижні після кесаревого розтину колір і консистенція виділень змінюється, вони повинні стати світлими з жовтуватим відтінком.

Жовтий колір дають лейкоцити, яких досить багато в рідини. Ці виділення після кесаревого розтину теж вважаються нормальними. Таким чином організм захищається від інфекцій, які можуть проникнути з зовнішнього середовища.

Після кесаревого розтину у молодих мам нерідко з’являється молочниця. Подібна патологія супроводжується свербінням в піхву і палінням в цій області.

4 Місячні після кесаревого

Нормальним вважається, коли у жінки післяпологові виділення тривають два місяці. Не виключено, що після цього з піхви знову піде кров. В даному випадку не варто турбуватися, так як це частина відновного періоду для організму. Кров’яні виділення через два місяці після пологів говорять про те, що у жінки почалися місячні.

У тих мам, які годують малюків сумішшю, місячні починаються значно раніше, ніж у жінок, які вирішили годувати своїх дітей грудьми. В останньому випадку місячні можуть початися і через півроку після пологів.

5 Корисні поради

Як вже говорилося вище, виділення в післяпологовий період є нормою. У цей період жінка повинна користуватися спеціальними гігієнічними засобами.

У пологовому будинку рекомендується використовувати спеціальні пелюшки. Вони дуже зручні в тих випадках, коли виділень багато. Крім того, на прокладках буває складно визначити характер виділень, а значить, виявити можливий розвиток захворювання.

Що стосується тампонів, то ними користуватися в післяпологовий період категорично заборонено. Більш того, багато гінекологів наполягають на тому, щоб жінка в перші дні після пологів зовсім відмовилася від носіння нижньої білизни.

Ссылка на основную публикацию