Скільки триває клімакс у жінок

Кожну представницю жіночої статі в зрілому віці цікавить питання про те, як і скільки триває клімакс. Всі жінки повинні бути інформовані про те, що при наближенні віку до матюками 45 років доводиться випробувати деякі метаморфози в своєму організмі. Уникнути клімакс неможливо, можна лише злегка відтягнути його наближення. З віком жінку починають турбувати питання, з’являється страх і консультація фахівця тут необхідна, щоб підготувати жінку до моменту виникнення клімаксу.

Термін «клімакс» є грецьким, і переклад його означає «сходи ступені», характеризує досить тривалий процес, що складається з декількох фаз. Кожна фаза, в свою чергу, має свої особливості перебігу. Клімакс є бар’єром віку між зрілістю і старістю. Його виникнення говорить про те, що організм готується зупинити свою дітородну функцію.

Статистичні дані говорять про те, що велика частина жінок зауважує виникнення пременопаузи в період від 47 до 54-55 років.

Початкова стадія клімаксу у жінок триває в середньому від року до півтора років. Ті жінки, що відвідують лікаря-гінеколога регулярно, обізнані про свій стан і фізіологічні зміни в організмі, налаштовані позитивно і спокійні.

Провісниками пременопаузи вважається раптово виникла головний біль і запаморочення, відзначається пітливість. Жінки при цьому відчувають дискомфорт, емоційна лабільність, дратівливі.

1 Стадії клімактеричного процесу

Перша стадія цього періоду — пременопауза. У цей час відзначається зміною фізіології менструацій, частота їх помітно скорочується і кількість крові, що втрачається зменшується. Початок змін відбувається після 40 років, для кожної жінки цей період індивідуальний. Як довго триватиме пременопауза, залежить від організму. Виникнення пов’язане з починаються гормональними перебудовами, які відбуваються на протязі від 2 до 10 років і більше, провідними до повного зникнення менструальних виділень. Розрізняють такі зміни в менструальному циклі:

 1. Гіпоменструація — даним типом переважає близько 60 відсотків жінок. Характерно зменшення кількості менструальної крові і тривають вони менше, виникають рідше.
 2. У 35 відсотків жіночої половини людства відзначаються, навпаки, тривалі менструації, дуже рясні.
 3. Що залишилися 5 відсотків жінок не спостерігають ніяких симптомів виникнення пременопаузи. У них просто раптово цикл припиняється.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як впоратися з приливами при клімаксі: лікування без гормонів народними засобами
 • Симптоми і лікування вікового клімаксу у жінок
 • Перші ознаки менопаузи у жінок
 • Поки варикоз не перетворився на тромбофлебіт і рак потрібно …

Наступна стадія — менопауза. Тривалість триває в середньому близько року. Початком її вважається завершення останнього менструального циклу. Спостерігається ослаблення в роботі яєчників, можливе утворення мастопатії, кісткова тканина починає втрачати свою щільність і підвищується ризик розвитку остеопорозу. Цей період виникає у жінок на рубежі 50-55 років. Як визначають точну дату: відраховується рік від останніх менструацій, ця дата є завершенням менопаузи.

Після завершення менопаузи наступає інша стадія — стадія постменопаузи. Це остання стадія клімаксу, є його завершенням, і тривалість її триває до кінця життєвого шляху жінки. Тут гормональні перебудови закінчені, клінічні прояви клімаксу перестають турбувати жінку. Яєчники зменшуються до 4 грамів і зморщуються, сполучна тканина розростається. Після закінчення приблизно 5 років можна виявити тільки поодинокі фолікулярні клітини. В цей час ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи зростає, починається остеопороз, імунітет слабшає.

2 Клінічні ознаки настання періоду

До перших симптомів клімаксу відносяться:

 • головний біль і пітливість;
 • раптово з’являються почервоніння і відчуття жару в області голови — так звані припливи, що тривають кілька хвилин;
 • почуття прискореного серцебиття;
 • скачки артеріального тиску;
 • виникнення безсоння;
 • запаморочення і зміни температури тіла.

Зовнішні прояви клімаксу: швидка стомлюваність, знижується лібідо, з’являється дратівливість, емоційна лабільність, зміна настрою. Через зниження вироблення гормонів шкіра стає сухою, втрачає свою еластичність, що веде до появи зморшок. Волосся починають посилено випадати, зростання їх помітно сповільнюється, вони стають ламкими і тонкою.

Через 2-3 роки після початку клімактеричного періоду з’являється свербіж і сухість, відчуття печіння в області статевих органів жінки. М’язи сечового міхура слабшають, і виникає нетримання сечі.

У пізні стадії клімаксу порушується обмін речовин, збільшується шар жирової тканини, остеопороз прогресує, спостерігається атеросклеротичні зміни в судинах.

3 Способи відстрочки змін

За допомогою лабораторного аналізу можна відстежити час настання клімаксу, перевіряють кров на вміст фолікулостимулюючого гормону. Його підвищення говорить про наближення даного періоду. Проводять тест регулярно, і в разі коли позитивну відповідь виходить 2-3 рази, то починається гормональна перебудова організму. У цей період жінка повинна обстежитися у мамолога та гінеколога.

Для відстрочки настання періоду в сучасному світі є безліч способів і лікарських засобів. Один з них — корекція гормональними препаратами прогестерону і естрогену дефіциту статевих гормонів. Лікар індивідуально підбирає дозування і схему прийому ліків для кожного окремого випадку. Прийоми лікарських препаратів тривають до тих пір, поки не виникнуть незворотні процеси згасання дітородної функції.

Крім ліків, слід дотримуватися правильного харчування: приблизно після 40 років більше вживати зелень, горіхи та злакові, в них міститься вітамін Е; вживати продукти, що містять клітковину, наприклад, висівковий хліб, каші, фрукти; зменшити прийом солі, вуглеводів і копчених виробів. Вести здоровий спосіб життя, займатися спортом і пішими прогулянками.

Ссылка на основную публикацию