Скільки днів триває овуляція по часу?

Кожній жінці, яка планує дитину, необхідно знати, скільки триває овуляція, адже саме в цей час можливе зачаття. Як відомо, овуляція у здорової жінки відбувається в кожному менструальному циклі і займає всього кілька днів. Вона являє собою вихід фолікула, який стає готовим до запліднення, тобто до контакту зі сперматозоїдом.

Овуляція можлива лише у тих представниць прекрасної половини людства, які знаходяться в репродуктивному віці, тобто можуть завагітніти. Якщо сім’я планує завести дитину, жінці варто знати, скільки по часу триває овуляція і коли вона починається. Для цього існують особливі розрахунки, але вони далеко не завжди дають точні результати. Подібні тести дають лише приблизну інформацію.

Фахівці можуть підказати жінці найбільш сприятливий час для зачаття. Для цього береться в розрахунок тривалість менструального циклу. Даний період, не виходячи за межі норми, може тривати від 28 до 35 днів. Від цього залежить тривалість овуляції і час її настання. Якщо в жіночому організмі є проблеми з менструальним циклом, визначити найбільш вдалий час для зачаття дитини стає дуже складно.

1 Раннє і пізніше настання овуляції

Під ранньої овуляцією на увазі вихід готової до запліднення яйцеклітини приблизно через тиждень після менструації, тобто на 14 день, з огляду на, що місячні в середньому тривають 5-7 днів. Пізній варіант говорить про те, що яйцеклітина виходить за тиждень до початку критичних днів.

Овуляція у кожної жінки може бути різною. Це суто індивідуальний процес, який залежить від різних факторів. Як рання, так і пізня овуляція не вважається відхиленням. На час виходу яйцеклітини впливають стреси, суворі дієти, хронічні захворювання, інфекційні хвороби, надмірно активне життя, гормональний збій і навіть часті сексуальні контакти. У різні періоди життя може мати місце один або декілька з перерахованих вище пунктів. В результаті овуляція може бути ранньою або пізньої, але це вважається нормальним явищем.

Як правило, питання овуляції цікавить молодих жінок, які планують завести дитину. У представниць прекрасної статі зі здоровим тілом і з репродуктивними функціями без порушень овуляція повинна бути регулярною. Цей природний процес відбувається до тих пір, поки у жінки не настає період клімаксу. Також яйцеклітина тимчасово перестає рости після народження дитини. В цьому випадку овуляція припиняється приблизно на 1-2 роки.

2 Методи визначення

Овуляція не проходить для жінки непомітно. У цьому час в організмі відбувається своєрідний гормональний вибух, який не тільки впливає на рівень гормонів, а й змінює показники базальної температури. Як правило, вона то і допомагає з’ясувати, які дні місяця стають найбільш сприятливими для зачаття малюка.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Як визначити початок овуляції в домашніх умовах
  • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
  • Через скільки днів після менструації настає овуляція?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Щоб визначити час овуляції, варто скористатися графіком, на якому будуть вказані дати і температура. На тому відрізку, де показники базальної температури збільшуються, фолікул буде дозрівати і виходити. Це найбільш сприятливі моменти. Місця на графіку, де показники температури знижуються, відображають періоди до і після овуляції.

При необхідності більш точного визначення овуляції можна звернутися за допомогою до фахівця. Процедура проводиться за допомогою ультразвукового обстеження. Досить трьох відвідувань лікаря, щоб отримати досить точну інформацію. Даний метод відрізняється зручністю, але має істотні мінуси: витрати часу і коштів.

Що стосується періоду відсутності овуляції після народження малюка, то тут ситуація у кожної жінки різна. В основному дозрівання яйцеклітини відбувається приблизно через рік-півтора. Однак не виключені і такі випадки, коли вагітність наступає і через півроку після появи на світ дитини. Особливо часто з цим стикаються жінки, які годують малюка штучною сумішшю. Визначити період, коли овуляція стає можливою, досить легко. Коли з’являються місячні і менструальний цикл відновлюється, можливість нового зачаття вже не виключається.

3 Як часто буває

Якщо організм жінки в повному порядку, то менструальний цикл буде проходити без збоїв. В результаті овуляція відбувається 1 раз на місяць. Подібна стабільність нормальна і каже про здорове тіло і хороших репродуктивних здібностях. У норму входить відсутність дозрілої яйцеклітини не більше двох разів на рік. Варто зауважити, що у молодих дівчат подібних періодів практично не буває, але з віком овуляція може зникати все частіше. У старшому віці в жіночому організмі збільшується можливість появи одночасно двох яйцеклітин.

Скільки днів триває овуляція у жінок, безпосередньо залежить від стану гормонального фону. Крім того, на даний процес впливають спосіб життя, екологічна обстановка, щоденне меню, стреси, нервові напруги і застосування лікарських препаратів.

Якщо розрахувати приблизний час овуляції, то це буде другий тиждень після критичних днів. Це вважається середнім сприятливим періодом для зачаття. Орієнтуватися в даному випадку необхідно по менструального циклу, який може змінюватися після хірургічного втручання, при позаматкової вагітності, після абортів, народження дитини і перед клімаксом.

4 Тривалість періоду

Питаннями щодо тривалості періоду дозрівання і виходу яйцеклітини найбільш часто задаються пари, які планують поповнення в родині. Овуляція є досить непередбачуваним процесом, тому вона може відбуватися в будь-який момент овуляционного періоду. Після того як дозріла яйцеклітина виходить і виявляється в матковій трубі, овуляція знаходиться в самому розпалі. У цей момент готова яйцеклітина буде чекати сперматозоїда, який її запліднити. Після того як чоловіче сім’я зустріне жіночу яйцеклітину, овуляція буде завершена.

Точно визначити, скільки триває овуляція, неможливо. Цей період залежить від того, скільки часу проживе яйцеклітина. Приблизний час можна обчислити по тестах на овуляцію. При скупченні в організмі гормону (ЛГ) відбувається розрив фолікула. Робота аптечних тестів заснована на ЛГ, рівень якого перед овуляцією значно зростає. Подібні дослідження може провести будь-яка жінка в домашніх умовах. Дозрівання яйцеклітини відбувається на основі тестування крові або сечі.

Скільки днів триває овуляція? Прийнято вважати, що в середньому її тривалість становить близько доби. У цей проміжок часу сперматозоїд повинен дістатися до готової яйцеклітини і запліднити її, щоб настала вагітність. Велика частина медичної літератури стверджує, що овуляція триває рівно добу. Однак якщо мова йде про те, скільки годин йде овуляція, то тут не варто забувати про індивідуальність людського організму. Відхилення можуть скласти 10-12 годин.

Крім тривалості самої овуляції потрібно взяти до уваги і той факт, що чоловічі сперматозоїди дуже живучі. Іноді вони чекають яйцеклітину десятки годин. З цієї причини сприятливий час для зачаття може бути розширено на добу до і після овуляції.

Овуляція для жінки є ознакою нормального функціонування організму. При тривалій відсутності дозрілої яйцеклітини варто звернутися до фахівця. Це ненормально і може бути ознакою розвитку захворювання. Доктор проведе обстеження і призначить необхідне лікування.

5 Менструальний цикл

Овуляція є частиною менструального циклу, який, в залежності від особливостей організму і зовнішніх чинників, триває від 28 до 35 днів. Менструальний цикл умовно ділиться на кілька періодів. За початок нового циклу беруться першу добу критичних днів. В цей час фолікул починає своє дозрівання. Через тиждень після припинення кров’яних виділень починається овуляторная фаза, коли готовий фолікул виходить, а яйцеклітина починає дозрівати. Ще через 7 днів овуляція починається. У цей період оболонка фолікула рветься, в маткову трубу проходить яйцеклітина. Близько доби вона чекає сперматозоїда, а після настає запліднення.

Деякі жінки використовують найбільш простий спосіб визначення овуляції. Як правило, найкращі дні для зачаття випадають на середину менструального циклу. Виходячи з цих даних, багато просто ділять кількість днів на 2 і отримують приблизний результат. Наприклад, якщо цикл триває 28 днів, то овуляція повинна початися на 14-й день після першого дня місячних. При 32-денному циклі дозрівання яйцеклітини відбувається приблизно на 16-й день.

Це далеко не найточніший спосіб визначення найбільш підходящого періоду для зачаття малюка. З цієї причини жінки часто використовують інші методи, наприклад, тести на овуляцію.

6 Визначення по тестах

У наш час для визначення періоду овуляції існує чимало ефективних засобів. Найточнішим вважається ультразвукове дослідження, але воно обходиться дорого, та й часу на походи в кабінет доктора піде чимало.

З цієї причини не дуже популярна користуються тести для визначення найбільш підходящого дня для зачаття. Вони продаються в будь-якій аптеці. Вибір подібних засобів дуже широкий. Вони розрізняються як за способом застосування, так і по чутливості (точності визначення сприятливого для зачаття часу). Крім того, тести на овуляцію різняться і за вартістю.

Потрібно вміти правильно застосовувати засоби для визначення овуляционного періоду. Немає сенсу починати їх використовувати в першу добу після закінчення критичних днів. У цей період овуляція практично неможлива.

З огляду на, що дозрівання яйцеклітини безпосередньо залежить від менструального циклу, коштує приблизно вирахувати момент настання овуляції, а після підтвердити або спростувати свої здогади результатами тесту. Наприклад, при 28-денному циклі яйцеклітина повинна вийти на 14-й день після першого дня місячних. У цьому випадку тест можна використовувати за пару днів до цієї дати, тобто за 16 днів до настання наступної менструації. При стабільному циклі в 28 днів тестування доцільно на 12-й день після появи перших кров’яних виділень в поточному місяці.

7 Фізіологічні відчуття

Варто зауважити, що чутливість жіночого організму може бути різною. Далеко не кожна представниця прекрасної половини людства здатна відчувати будь-які зміни в даний період. Однак ряд жінок спокійно визначає момент дозрівання яйцеклітини навіть без тестів.

Варто прислухатися до свого тіла, і воно все підкаже. Визначити овуляцію можна за такою ознакою, як збільшення кількості вагінальних виділень, які можуть ставати дещо іншими, більш в’язкими і тягнуться. Крім того, в цей період не виключені відчутні болі в нижній частині живота і посилення сексуального потягу.

Якщо визначення овуляції для жінки має сенс, варто використовувати спеціальні тести. Вони більш зручні та надійні, ніж вираховування потрібного моменту на графіку. Цей спосіб дає більш точний результат незалежно від стану здоров’я і фізіологічних особливостей жіночого організму. Як правило, жінки добре знають своє тіло і можуть визначити відбуваються в ньому зміни, але додаткове підтвердження не завадить, тим більше що овуляція триває зовсім недовго.

Ссылка на основную публикацию