Скільки днів повинні тривати місячні в нормі?

Скільки тривають місячні і що може вплинути на їх тривалість. Кожну жінку турбує питання щодо тривалості нормального менструального циклу і виділень. Незважаючи на певні норми, організм людини індивідуальний. Тому стандартні параметри, що впливають на те, скільки днів йдуть місячні, не завжди збігаються з особливостями репродуктивної системи жінки і спадковими факторами.

1 Основні фази циклу

Скільки днів тривають місячні і що може вплинути на цей процес? Кожна здорова жінка щомісяця зазнає на собі всі принади чергової менструації. В середньому цикл складає 21-35 днів. На цей процес можуть вплинути зовнішні і внутрішні чинники, в тому числі і спадковість. Після певного періоду в організмі жінки відбувається відторгнення ендометрію. Він виводиться разом з кров’ю з порожнини матки. Тому під час місячних часто фіксуються, так звані, згустки. Це цілком нормальний процес і приводів для занепокоєння бути не повинно. Середня тривалість менструації від 2 до 7 днів. При кровотечі спостерігаються незначні втрати, рівні 40 мл крові. Однак обсяг може варіюватися від 10 до 80 мл. На цей процес може вплинути фермент плазміну, що знаходиться в крові. Час від однієї менструації до іншої називається циклом.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
 • Чи припустимий секс відразу після місячних?
 • Чи можна робити антицелюлітний і інші види масажу при місячних?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Критичні дні повністю припиняються до 58 років, в середньому клімакс настає в 47-50 років. Репродуктивна функція жінки згасає і настає менопауза. На цей процес впливають багато факторів, в тому числі і спадковість.

Менструальний цикл у жінок складається з 3 основних фаз:

 • фолікулярної;
 • овуляторной;
 • лютеїнової.

Фолікулярна фаза. На цьому етапі відбувається дозрівання 5-7 фолікулів. Даний процес відбувається під контролем фолікулостимулюючого гормону. Коли фолікули готові, настає наступна фаза. Завдяки інших гормонів серед них виділяється один домінантний. Решта фолікули просто атрофуються. Дозрівання — процес індивідуальний, зазвичай він становить 14 днів.

Овуляторная фаза. У цей період відбувається синтез естрогену, який стимулює зростання ендометрія. Дозрівання яйцеклітини провокує розвиток лютеїнізуючого гормону. Через деякий час, фолікул досягне своєї зрілості, і з нього виходить найголовніша клітина жіночого організму. У цей період настає овуляція — дуже вдалий час для зачаття. Якщо запліднення не відбувається, яйцеклітина відправляється в матку, де благополучно розчиняється. Нерідко в дні овуляції у жінки спостерігається деяка хворобливість.

Лютеиновая фаза. При відсутності вагітності жовте тіло перестає функціонувати, в результаті чого відбувається відторгнення зовнішнього шару ендометрія, і настає менструація.

2 Норма критичних днів і виділень

Місячні у дівчат — це цілий комплекс регулярних змін, які відбуваються в організмі щомісяця. Як згадувалося вище, нормальний менструальний цикл триває 21-35 днів. При індивідуальні особливості організму цей період може збільшуватися до 40 діб. Тому, як правильно повинні йти місячні, кожна жінка визначає самостійно, відштовхуючись від існуючих норм. Зазвичай цикл ділиться на 2 основні фази і овуляцію, яка настає на 14-16 день. Відлік починається з першої доби менструальної кровотечі. Важливо знати, як правильно розраховувати тривалість всього циклу. На жаль, у багатьох жінок в цьому питанні виникає маса труднощів.

Норма днів при регулярному циклі, в які йдуть місячні, дорівнює 7 діб. Якщо менструація триває довше, необхідно звернутися до фахівця. Можливо, це вказує на наявність збою в організмі. Для уточнення рекомендується проконсультуватися з гінекологом.

За 6 годин не повинно йти більше 2 прокладок, цей показник вважається нормою. Якщо жінка витрачає їх набагато більше, найімовірніше розвинулося кровотеча. У деяких випадках рясне кількість крові обумовлено індивідуальними особливостями жінки. Зазвичай надмірні виділення самостійно проходять через 1-2 дні. Найчастіше рясні кровотечі виникають при нормалізації менструального циклу. Це станеться в залежності від організму через скільки днів. У деяких дівчат менструації мізерні, у інших — надмірні. Все це суто індивідуально. Тому однозначно визначити, скільки йдуть перші місячні не так просто. Фахівці можуть мати у своєму розпорядженні лише узагальненими даними.

3 Інтенсивність процесу

Як правильно повинні йти місячні, і що може вплинути на цей процес? Період протікання менструації суто індивідуальний процес, ця інформація неодноразово згадувалася вище. Незважаючи на це, є певні схеми (стандарти), що описують нормальні місячні.

У багатьох дівчат в перший і другий день спостерігаються рясні виділення, що супроводжуються згустками. Це вказує на активне позбавлення організму від яйцеклітини і зовнішнього шару ендометрія. Поступово обсяг починає зменшуватися, і до 5-7 діб виділення повністю зникають. Менструація може початися зі скромною мазні, яка поступово стає багатою. Однак і в цьому випадку все проходить до 4-5 діб. Щомісяця інтенсивність виділень може змінюватися. Наприклад, на початку встановлення циклу, менструації рясні, а згодом стають менш інтенсивними.

Все вище представлені дані є приблизними. Відштовхуватися необхідно від власних відчуттів. Скільки тривають місячні, визначає кожна жінка в індивідуальному порядку, відстежуючи календар їх протікання.

Норму виділень можна розрахувати самостійно. На цей процес впливає, скільки йдуть місячні і їх інтенсивність. Для цього необхідно відстежувати кількість використаних прокладок. У перші дні жінка витрачає близько 6-7 штук засобів особистої гігієни, поступово їх кількість зменшується. Якщо прокладки закінчуються набагато швидше, є привід для звернення до лікаря.

4 Що може викликати збій

Якщо менструація повинна піти, але спостерігається значна затримка, є ймовірність настання вагітності. У разі відсутності незахищених статевих актів така обставина може вказувати на наявність патологічних процесів в організмі.

На кількість виділень можуть впливати:

 • новоутворення в матці;
 • вік жінки;
 • гормональні порушення;
 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом.

Новоутворення в матці. Якщо менструація почалася завчасно, є ймовірність розвитку доброякісних або злоякісних пухлин. Зазвичай цей процес провокує міома.

Вік жінки. Скільки днів йдуть місячні, в молодому віці? Зазвичай збої фіксуються у дівчаток в 12-15 років, в цей період менструації можуть бути як рясними, так і мізерними. Згодом цикл встановлюється. Природні відхилення можуть фіксуватися у віці 45-55 років. Це цілком нормально і приводів для занепокоєння бути не повинно. При наявності сумнівів рекомендується відвідати гінеколога.

Порушення гормонального фону. Скільки повинні тривати виділення в цьому випадку, і що впливає на їх характер? Багато що залежить від рівня гормонів, якщо він знижений, менструації може не бути тривалий час. При високому показнику зберігається ймовірність настання тривалих місячних, аж до кровотеч. Тому за гормональним фоном необхідно спостерігати.

Надмірні навантаження можуть привести до того, що час, протягом якого повинні тривати місячні, значно збільшується. Найчастіше це виникає внаслідок тренувань, що проводяться в дні місячних. Вплинути на характер виділень здатні ендокринні порушення.

Захворювання, що передаються статевим шляхом, призводять до того, що тривалість менструації значно збільшується або, навпаки, скорочується. Скільки днів повинні йти місячні в цьому випадку, сказати складно. Все залежить від самого захворювання і його впливу на організм.

5 Фактори, що впливають на цикл

Скільки тривають місячні — залежить від супутніх факторів. Нерідко стрес, простудні захворювання і акліматизація, вносять свої поправки в цей процес.

Стресові ситуації негативно впливають на весь організм. При постійних нервових перенапруженнях менструації тривати можуть набагато довше або зовсім відсутні. Будь-які психологічні потрясіння негативно вплинуть на весь організм. Центральна нервова система дає збої або навпаки, провокує розвиток спазмів і розширення кровоносних судин. Під цим впливом виділення спостерігаються раніше на кілька днів, тривають місячні набагато довше. Під стресом розуміється не тільки нервове перенапруження, а й дієта. Відсутність якісного харчування змушує організм робити запаси і витрачати власні сили. Екстремальні втрати ваги часто вносять коректування в менструальний цикл.

Застуда здатна привести до збою.

Після серйозного захворювання менструація може бути багатою і болючою.

Скільки йдуть місячні в цьому випадку, залежить від ступеня негативного впливу на організм.

Нарешті, акліматизація. Відвідування нової країни з іншими кліматичними умовами може вплинути на весь організм в цілому. У міру звикання спостерігається нормалізація стану.

Менструальний цикл — один з найсерйозніших і затребуваних процесів в організмі жінки. Щоб уникнути розвитку серйозних відхилень за ним необхідно спостерігати.

Ссылка на основную публикацию