Скільки днів йдуть місячні після пологів?

Вагітність і пологи викликають серйозні зміни в організмі жінки. Скільки йдуть місячні після пологів? На відновлення звичного функціонування репродуктивної системи йде кілька місяців.

1 Післяпологова кровотеча

Відразу після народження дитини у жінки починається кровотеча. Післяпологова кровотеча називають лохіями. Незважаючи на зовнішню схожість з менструацією, лохії мають інше походження. Післяпологова кровотеча з’являється внаслідок відділення плаценти від стінок матки. З внутрішньої поверхні органу теж відокремлюється верхній шар, що вистилає його порожнину під час виношування дитини.

Плацента, за допомогою якої дитина отримує всі необхідні речовини з організму матері, зростає протягом всієї вагітності разом з плодом. Перед пологами її діаметр становить 15-18 см.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Нормальна тривалість менструації
  • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
  • Чому під час місячних і перед ними хочеться сексу
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Під час відторгнення плаценти і верхнього шару розриваються численні кровоносні судини, а на стінках матки утворюється велика рана. Кров виливається в матку, потім виходить назовні разом з обривками внутрішньої оболонки матки, згустками крові і тромбами. Виділення мають червоний колір. Скільки днів повинні йти лохії?

На десятий день після пологів відбувається загоєння верхнього шару поверхні матки, крім її плацентарної площі. Великі плацентарно-маткові кровоносні судини звужуються довше. До 10 дня лохії зазвичай стають рідкими, світлими, без домішки крові. На третьому тижні їх інтенсивність істотно знижується. Через скільки днів повністю припиняються післяпологові виділення?

Загоєння плацентарної частини поверхні матки залежить від її скорочувальної здатності і рівня згортання крові жінки. Чим швидше скорочується матка, тим швидше перекриваються кровоносні судини і зупиняється кровотеча. У деяких жінок кров’янисті виділення можуть спостерігатися довше, до 20 днів. Після 5-6 тижні лохії закінчуються. Повне відновлення внутрішньої поверхні матки спостерігається після 6-8 тижні післяпологового періоду.

У перші тижні після пологів в результаті скорочення матки можуть виникати досить сильні болі.

2 Тривожні ознаки

Зменшення виділяється крові і загальної кількості виділень в нормі відбувається поступово. Тривожною ознакою є періодично пропадає кровотеча або його несподіване повне припинення. Зупинка виділення крові може бути викликана закупоркою шийного каналу матки згустками крові. В результаті цього орган не може очиститися. Через скупчуються виділень в матці виникає запальний процес. У таких випадках жінці може бути призначено вишкрібання.

Необхідно обов’язково звернутися до лікаря, якщо кількість виділень з часом не зменшується, крім того, якщо лохії тривають після 8 тижнів. Невідкладно треба відвідати лікаря, коли у породіллі піднімається температура тіла, з’являються сильні болі внизу живота, а виділення набувають смердючий запах і мають гнійні вкраплення.

3 Коли з’являється перша менструація у жінок, що годують

У жінок після пологів різко збільшується рівень гормону пролактину. Він виробляється центральним органом ендокринної системи — гіпофізом. Пролактин відповідає за вироблення молока і сприяє перетворенню першого молока (молозива) в зріле. Підсилюють лактацію гормони щитовидної залози і надниркових залоз, крім того, рефлекторний вплив, що виникає при акті смоктання немовлям грудей.

Подальше зростання або зниження рівня гормону пролактину пропорційно залежить від частоти, тривалості та інтенсивності стимуляції сосків.

У жінок, що годують рівень пролактину продовжує підвищуватися, викликаючи лактаційну аменорею. Висока концентрація пролактину пригнічує діяльність яєчників, і вони продовжують перебувати в «сплячому» режимі ще кілька місяців. У цей період менструації у молодої матері не з’являються, а овуляція не настає.

Відновлення дітородної функції залежить від здоров’я жінки і інтенсивності годування грудьми. Якщо немовля перебуває тільки на грудному вигодовуванні і активно смокче груди не менше 7-8 разів на добу, період лактаційної аменореї може тривати довго.

Сигналом для організму жінки є зниження кількості висмоктуваного немовлям молока. З цього моменту рівень пролактину починає поступово знижуватися, а функція яєчників відновлюється. Уже відразу після введення першого прикорму концентрація пролактину знижується в 2 рази.

  1. Якщо жінка починає вводити прикорм через півроку з моменту народження малюка, вже на 7-8 місяці після пологів у неї може з’явитися перша менструація.
  2. Якщо жінка почала підгодовувати грудничка дитячими сумішами або кашами раніше, у неї відновлюється дітородна функція раніше, на 4-5 місяці після пологів.
  3. У випадках, коли малюк з першого дня перебував на змішаному вигодовуванні, перша менструація у його матері може з’явитися на 11-12 тижні після пологів.

Навіть якщо жінка годує свого малюка тільки грудьми, репродуктивна функція іноді відновлюється до досягнення дитиною 6 місяців. Це може статися на тлі хвороби дитини, в результаті якої малюк став менше смоктати. У жарку пору року деякі немовлята з задоволенням п’ють воду, зменшуючи кількість випитого грудного молока. Відновлення репродуктивної функції залежить від індивідуальних особливостей жінки.

4 Поява менструації у годують жінок

Якщо молода мати не годує свою дитину грудьми з самого першого дня після народження, концентрація пролактину в її організмі починає стрімко знижуватися. В такому випадку лактаційний аменорея не настає.

Перша менструація після пологів у негодуючим жінки з’являється після повного відновлення матки, через 8-10 тижнів після народження дитини. Якщо у здорової жінки пологи пройшли легко, місячні можуть з’явитися і раніше.

У випадках, коли пологи пройшли з ускладненнями, відновлення функції яєчників відбувається пізніше. Сильним стресом для організму є кесарів розтин. Під час нього жінці вводяться медикаментозні препарати, вона втрачає в 2 рази більше крові, ніж при пологах. Рана, що з’явилася в результаті хірургічного втручання, погіршує скоротливу здатність матки. Процес реабілітації після таких пологів може тривати довше.

Перша менструація після пологів за допомогою кесаревого розтину або після природних пологів, які пройшли з ускладненнями (наприклад, великою крововтратою), з’являється на кілька тижнів пізніше, ніж після легких пологів.

Менструальний цикл може відновитися пізніше у неодноразово народжували жінок, у породіль старше 35 років і в разі недотримання здорового способу життя в післяпологовому періоді.

Перша менструація найчастіше з’являється після ановуляторного менструального циклу. Під час нього овуляція не настає, а жовте тіло не формується.

Однак в деяких випадках дозрівання яйцеклітини можливо вже в першому менструальному циклі. У такому випадку жінка може не здогадуватися про відновлення своєї дітородної функції, оскільки овуляція відбувається до появи першої менструації. Скільки днів йдуть місячні після пологів?

5 Характер мемесячних в післяпологовому періоді

У багатьох випадках відновлення репродуктивної функції відбувається зі змінами менструального циклу. У жінки змінюється його тривалість і регулярність, а також інтенсивність і тривалість кровотеч.

Після пологів йти місячні можуть довше, 5-6 днів. Кількість виділеної крові зазвичай стає більше. Це відбувається внаслідок природного збільшення матки після виношування дитини. Вона не повертається повністю до дородовим параметрам. Вага матки родили жінки становить 30-50 г. Після пологів вона важить 80-100 г. Щоб очистити збільшилася поверхню стінок матки, потрібно більше крові і часу, тому менструація йде довше.

У післяпологовому періоді менструальний цикл може стати нерегулярним. Відновлення організму жінки не завжди відбувається плавно і непомітно. Воно може супроводжуватися різкими гормональними стрибками. На стан здоров’я впливають перевтоми, фізичні та емоційні перевантаження, викликані відходом за малюком. Тривалість менструального циклу може стати більше або менше.

Однак в деяких випадках відразу встановлюється регулярний менструальний цикл. У жінок, у яких до пологів місячні приходили нерегулярно, в післяпологовому періоді менструації можуть з’являтися в одні і ті ж дні.

Після народження дитини жінки нерідко позбавляються від больових відчуттів під час місячних.

Який час потрібно, щоб менструальний цикл налагодився? Менструальний цикл може встановлюватися протягом 4-6 місяців після появи першої менструації. У цей період невеликі відхилення від норми є цілком природними.

Ознакою розвивається патології є надто короткі кровотечі, що тривають 1-2 дні, а також дуже тривалі — більше 7-10 днів. Обсяг виділеної крові повинен перебувати в межах 50-150 мл. Аномально рясними є кровотечі, при яких прокладку доводиться міняти частіше, ніж раз в 4-5 годин.

Насторожити повинні довго не припиняються мажучі кров’янисті виділення, а також несподівані мізерні кровотечі в середині циклу, перед і після менструації.

Кровотечі, що супроводжуються сильним болем, можуть бути ознакою захворювання. В такому випадку йди до лікаря.

Ссылка на основную публикацию