Шкода жироспалювачів і побічні ефекти: що робить натуральні добавки небезпечними?

Популярність жироспалювачів зростає колосальними темпами, так як дуже привабливою виглядає ідея швидкого схуднення без зусиль: без дієт і фізичних вправ. Однак, дієтологи не рекомендують їх як засоби для схуднення, через реального шкоди жироспалювачів і можливих побічних ефектів, пов’язаних з їх вживанням.

Хтось заперечить: Як таке можливо, адже добавки для схуднення виготовляються з натуральних продуктів?

Так, дійсно, це так.

Найчастіше до складу спортивних жироспалювачів входять кофеїн, ефедрин та екстракт зеленого чаю — натуральні речовини. Наукові дослідження дійсно підтверджують їх ефективність для схуднення, як і те, що дуже часто їх прийом супроводжується неприємними побічними ефектами.

важливо
: Що стосується позитивних ефектів (зниження ваги, заряд енергією), то вони, як правило, нетривалі і зникають у міру звикання організму до активних інгредієнтів.

На сайті найголовнішого контролюючого органу США за ринком продуктів харчування, харчових добавок і лікарських засобів — FDA (Food And Drug Administration — Адміністрації по продуктам харчування і лекарсвам США) говориться:

FDA: «Багато так звані «чудодійні» добавки і продукти для схуднення (включаючи чай і кава) не так ефективні як прийнято вважати. Гірше того, вони можуть завдати серйозної шкоди.«

Агентство FDA має сотнями фактів виявлення зірвати активних інгредієнтів в жиросжигателях: компоненти ліків, що роблять їх ефективними проти певних захворювань; небезпечні інгредієнти, які входили до складу вже вилучених з ринку продуктів; речовини, які погано вивчені.

«Коли продукт містить лікарський засіб або інший інгредієнт в прихованому вигляді, без вказівки на упаковці, для нас це особливий сигнал, щоб ретельно перевірити його на предмет шкоди«, — говорить James P. Smith, представник FDA.

Рекомендуємо:

Найкращі натуральні жіросжігателі і продукти для схуднення

Відомі побічні ефекти жиросжигателей

 Вплив на серцево-судинну систему

Одним з поширених побічних ефектів є вплив на функціонування серцево-судинної системи, що виражається в підвищенні кров’яного тиску і почастішання серцебиття. Зокрема, таку дію має кофеїн і гуарана.

Отруєння і смерть

Особливо небезпечною є передозування активних інгредієнтів жироспалювачів (зокрема, кофеїну), яка може закінчитися інтоксикацією організму і навіть смертельним результатом.

Наприклад, якщо ви любитель енергетичних напоїв перед тренуванням, прокидаєтеся з чашкою кави і нею ж бадьоритеся для виконання нудних робочих обов’язків кілька разів на день, а на додаток до всього вживаєте добавки для пригоди, то можете не сумніватися, що ризикуєте передозувати кофеїн, так як він є активним інгредієнтом всіх описаних вище напоїв і добавок.

Також причиною отруєння і смерті можуть стати приховані небезпечні інгредієнти, про які піде мова нижче.

алергія

Деякі інгредієнти спортивних жироспалювачів можуть викликати алергічні реакції.

залежність

При вживанні протягом довгого часу жіросжігателі можуть призводити до розвитку залежностей, як психологічних, так і фізіологічних.

Психологічна залежність проявляється в тому, що починає здаватися, що якщо припинити пити таблетки для схуднення, які допомогли скинути кілька кілограмів, то вага повернеться в свою «ненормальну» норму.

Фізіологічна залежність — це звикання до ефекту енергетичної стимуляції, тонусу, підвищеної ментальної активності при прийомі кофеїн-містять добавок. Після відмови від вживання виникає бажання повернути колишній стан.

Психічні розлади

Багато жіросжігателі надають стимулюючу дію нервову систему, що може проявлятися в дратівливості, стані марення і гіперактивності, а також безсонні.

Проблеми з травною системою

Регулярне споживання жироспалювачів може викликати шлунково-кишкові побічні ефекти, такі як запор, діарея, відрижка, порушення дефекації, збільшення метеоризму, рідкий стілець.

Також вони можуть перешкоджати засвоєння вітамінів і мінералів (характерно для блокаторів жирів, наприклад хітазана, який перешкоджає поглинанню не тільки жирів, але і корисних речовин), збільшуючи ризик шкоди від дефіциту мікроелементів.

Інші побічні ефекти 

Також поширеними побічними ефектами, якими супроводжується прийом жиросжигателей, є головні болі, біль в животі, сухість у роті і горлі.

Рекомендуємо:

Що думають вчені про користь жиросжигателя Л-карнітину для схуднення?

Найпоширеніші причини шкоди жироспалювачів

Як і всі дієтичні добавки, жіросжігателі можуть мати побічні ефекти і взаємодіяти з іншими ліками. У деяких випадках виробники добавок для схуднення використовують в складі своїх продуктів активні інгредієнти рослинного або іншого походження, які не відомі науці і не досліджені 2. Крім того, дуже часто в складі жироспалювачів містяться кілька інгредієнтів, що не трестованої на сумісність один з одним. Активні речовини можуть вступати в взаємодію з ліками.

Вчені відзначають, що якщо будь-які інгредієнти не мають переконливих доказів ефективності, то «навіть незначні доведений шкоду робить невиправданим їх вживання» 1.

Причини потенційної шкоди жироспалювачів:

1 Відсутність доказів безпеки і контролю над ринком жироспалювачів

Більшість добавок для схуднення не тестуються в клінічних випробуваннях. Більш того, виробників ніхто не зобов’язує проводити ретельні дослідження нових інгредієнтів перед випуском на ринок і навіть вказувати можливі побічні ефекти на етикетці продукту. Пам’ятайте, що ви ніколи не можете бути впевнені в тому, що ковтаєте з кожної таблеткою жиросжигателя.

У США добавки для схуднення, як і всі спортивне харчування, перед запуском продажів не вимагають схвалення з боку контролюючого органу в особі FDA (Адімінстраціі по продуктах харчування і лікарських засобів).

Компанія-виробляти несе відповідальність за відсутність шкоди своїх продуктів і за правдивість будь-яких заяв про ефективність своїх продуктів.

Що це означає для нас з вами, покупців?

«Факт присутності будь-якого продукту для схуднення на полиці магазину, на сторінці інтернет-сайту, навіть самого популярного, зовсім не означає, що він безпечний«, — говорить представник FDA 16.

У FDA постійно надходять скарги про різні побічні ефекти жиросжигателей, включаючи підвищення кров’яного тиску, почастішання серцебиття, інсульти, напади і смерті.

важливо
: Тільки тоді, коли численні факти свідчать про шкоду певного товару для схуднення, FDA має розслідувати випадок і, якщо необхідно, покарати виробника і прибрати відповідний продукт з ринку.

У 2014 році FDA зробила більше 30 публічних заяв і вилучень з продажів 7 жироспалювачів з прихованими небезпечними інгредієнтами в складі. Агентство також порушило кримінальні справи проти осіб, відповідальних за поширення шкідливих продуктів для схуднення.

Жироспалювачі не проходять перевірку якості і безпеки в державних установах перед випуском в масовий продаж. Тільки при наявності численних фактів шкоди вони відправляються на експертизу

Чи корисний Протеїн для схуднення?

2 Брехня з боку виробників і небезпечні для здоров’я приховані інгредієнти в складі

Департамент по продуктах харчування і лікарських засобів США попереджає від того, щоб не бути наївним і не піддаватися гучних заяв, які часто виробники-шахраї таблеток для схуднення використовують на упаковках своїх товарів: «чарівна таблетка для схуднення!», «Розплавить ваш жир миттєво! «І» худніть без дієт або фізичних вправ! «. Як правило, вони звучать дуже добре і заманливо, щоб бути правдою. У кращому випадку такі продукти не дадуть заявленого результату, в гіршому — ви дійсно схуднете швидко і сильно, але заподієте серйозної шкоди здоров’ю 7,8.

Існує величезна кількість випадків виявлення забруднювачів в складі жироспалювачів (пестицидів, токсичних металів, бактерій), а також заборонених інгредієнтів, що представляють серйозну небезпеку для здоров’я.

Часто склад жироспалювачів недобросовісні виробники навмисно додають заборонені речовини або неперевірені / невивчені фармацевтичні активні інгредієнти, які дають швидкий ефект в схудненні, але небезпечні для життя 9.

Наведемо приклад.

У період з січня 2004 року по грудень 2012 року 237 харчових добавок були відкликані з продажу з ініціативи FDA, що однозначно свідчить про їх серйозну шкоду для здоров’я 17.

27% з цих визнаних небезпечними продуктів були — жіросжігателелі 10. У більшості випадків заборона на поширення був викликаний вмістом в них прихованих інгредієнтів, що не перераховані на упаковці.

У 2013 FDA 30 раз публічно попереджала споживачів про небезпеку придбання і вживання конкретних добавок для схуднення, так як вони містять прихований інгредієнт — сибутрамін (sibutramine) 9. Цей інгредієнт раніше був схвалений FDA в якості лікарського засобу, але надалі вилучено з ринку в жовтні 2010 року, так як його вживання призводило до серцевих нападів і інсультів.

Зовсім недавно FDA знайшла ряд продуктів, що продаються у вигляді жироспалювачів, які містили флуоксетин (fluoxetine) — активний інгредієнт, що входить до складу ліків Prozac, що відпускаються за рецептом, призначення якого — лікування депресії та інших захворювань.

 В іншому випадку, таблетки для схуднення містили триамтерен (triamterene) — потужне сечогінний засіб (іноді зване «водними таблетками»), яке може мати серйозні побічні ефекти і має використовуватися тільки під наглядом лікаря.

Відомі також випадки знаходження в складі добавок для схуднення амфетаміну (BMPEA). Небезпечну речовину було виявлено в складі рослинного препарату Acacia rigidula — входить до складу багатьох жироспалювачів 15.

Якщо ж ви вирішите приймати натуральні безпечні жіросжігателі, такі як пилок бджоли або Гарцинія камбоджійська, то майте на увазі, що FDA виявила зміст прихованих активних інгредієнтів шкідливих для людини і в цих натуральних речовинах.

Поширена причиною шкоди жироспалювачів є зміст в їх складі важких металів, пестицидів, бактерій, а також навмисного додаванням виробниками небезпечних інгредієнтів, що дають швидкий ефект в схудненні

На думку того представника FDA James P. Smith: «Єдиний і найкращий спосіб схуднути — спалювати більше калорій, ніж ви приймаєте». Це означає поєднання здорового харчування і фізичної активності. Дивись наші матеріали про це:

Що потрібно їсти, щоб схуднути?

Як схуднути без шкоди для здоров’я? Найголовніші принципи

3 Взаємодія з ліками або іншими харчовими добавками

Ще один ризик, пов’язаний c вживанням жироспалювачів — найчастіше їх приймають самостійно без консультації з лікарем. Активні інгредієнти жироспалювачів можуть взаємодіяти з іншими лікарським препаратами і харчовими добавками, які приймає людина.

Наступні приклади взяті з сайту Національного Інституту здоров’я США (National Institute of Health) 17.

 • Глюкоманнан і гуарова смола можуть зменшити поглинання багатьох ліків, що приймаються орально 5,6.
 • Повідомляється, що глюкоманнан знижує рівень глюкози в крові 4 і, отже, може взаємодіяти з ліками від діабету 5.
 • Хтозна може посилювати антикоагуляционное дію варфарину (warfarin) 11.
 • Зелений чай може взаємодіяти з препаратами для хіміотерапії 12,13.
 • Гарцинія камбоджійська асоціюється з токсичністю серотоніну 14.
 • Інші інгредієнти, такі як кофеїн і гіркий апельсин, можуть мати адитивний ефект, якщо приймати їх разом з іншими стимуляторами.
 • Було також показано, що гіркий апельсин пригнічує активність певного ферменту, що призводить до підвищення рівня певних ліків в крові, таких як циклоспорин (cyclosporine) і саквінавір (saquinavir) 3.

Це всього лише деякі приклади взаємодії між інгредієнтами жироспалювачів і ліками. Якщо ви приймаєте (або збираєтеся приймати) будь-які ліки та жіросжігателі постійно, то обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Часто причиною шкоди жироспалювачів стає взаємодія їх активних інгредієнтів з ліками, що приймаються разом з ними. Це проявляється в блокуванні або, навпаки, посилення їх дії

4 Передозування кофеїну або інших стимуляторів

Кофеїн є найпопулярнішим інгредієнтом більшості жироспалювачів; він входить до складу не тільки каву і зеленого чаю, але і чаю мате і гуарани; зміст декількох таких інгредієнтів в таблетці жиросжигателя, а також присутність в раціоні інших кофеїн-містять продуктів (кава, енергетики) може привести до передозування кофеїну.

Ефективність кофеїну для схуднення доведена, він пригнічує апетит, збільшує енергію і внутрішній метаболізм. Однак передозування кофеїну може призвести до побічних ефектів: нервозності, головного болю, безсоння, занепокоєння, прискорене серцебиття, діареї, отруєння і навіть смерті.

Популярність кофеїну як активної складової багатьох продуктів спортивного харчування (енергетиків, Жироспалювачі) і не тільки (кава, чай) збільшує ризик побічних ефектів жироспалювачів на його основі через передозування

Рекомендуємо:

Кофеїн для схуднення: шкода і користь

5 ознак «прихованого» шкоди в Жироспалювачі, який вас хочуть продати

Представники FDA дають наступні рекомендації як розпізнати потенційно небезпечні для здоров’я добавки для схуднення:

 • обіцянку швидкого результату, наприклад, «5 кг в тиждень»;
 • використання слів «гарантовано», «передова наукова розробка»;
 • маркування на незнайомому для вас мовою;
 • продажу через масові спамові e-mail розсилки;
 • продукт рекламується як рослинний аналог «чогось, що схвалено FDA» (або іншим компетентним органом) або має ефекти такої ж, як у певних ліків, що випускається за рецептом лікаря

Як купити безпечний жиросжигатель: інструкція

Якщо ви все-таки (не дивлячись на наші натяки про їх марності;)) збираєтеся придбати жиросжигатель, то візьміть до уваги наступні рекомендації все тієї ж FDA:

 • спочатку проконсультуйтеся з лікарем щодо того, що він думає про вашу затію і про конкретну добавці для схуднення яка у вас на думці;
 • задайте собі питання: «чи не звучить те, що вам пропонує продавець занадто добре, щоб бути правдою?»;
 • насторожитеся, якщо заяви явно перебільшені і не реалістичні;
 • зверніть увагу, чи є в рекламі продукту фрази типу «швидко і ефективно», «абсолютно безпечно для здоров’я», «без дієт і фізичних вправ»;
 • ставитеся скептично до підозрілих відгуками про неймовірну ефективності та переваги певного продукту: пам’ятайте, що 90% відгуків в інтернеті пишуть професійні копірайтери, а не реальні користувачі.
Ссылка на основную публикацию