Шкода стероїдів: масштаб епідемії

Якщо допінг заборонений і нелегальний, то чому тоді ніхто не говорить про шкоду стероїдів та інших препаратів допінгу, які «покращують» спортивні результати? Якщо їх шкода надуманий, то тоді навіщо їх забороняти? За статистикою пошукових запитів в Яндексі, питання «де купити стероїди» приблизно в 40 разів більше цікавий для інтернет-аудиторії, ніж питання «шкоду стероїдів». Про що це говорить? Про те, що або шкоди дійсно немає, або ті, хто шукає де купити, не інформовані про питання шкоди.

Незважаючи на високу поширеність допінгу, увагу ЗМІ практично завжди зосереджується виключно на одній стороні проблеми: використання цих речовин елітними спортсменами для не зовсім законного досягнення призових місць в спорті .. і практично ніколи на ризик шкоди для здоров’я.

Взагалі в нашому суспільстві поширена думка, що використання допінгу (стероїдів, гормону росту і ін.) Є безпечним і що шкода для здоров’я і побічні ефекти дійсно є, але вони є керованими, тобто що проходять після припинення використання.

Але це не так. Подивіться для прикладу наш розбір наслідків вживання стероїдів, де в довгому списку побічних ефектів деякі позиції займають необоротні ефекти.

Рекомендуємо:

Анаболічні стероїди: наслідки вживання і побічні ефекти | Наукові факти

Ще одним поширеним помилкою є те, що допінг використовують виключно професіонали. І це не так. Сьогодні переважна більшість користувачів «фарми» — не професійні спортсмени, а бодібілдери-любителі, які НЕ в змозі адекватно оцінювати їх потенційну небезпеку для здоров’я.

Переважна більшість користувачів «фарми» — не професійні спортсмени, а бодібілдери-любителі, які не в змозі адекватно оцінювати їх потенційний небезпеку для здоров’я

Проблема в тому, що за статистикою користувачі «фарми» часто вживають дуже високі дози допінгу, комбінують одні препарати з іншими (стероїди з гормонами, наприклад) або ж з іншими класичними стимуляторами (наркотиками), що ще більше збільшує ризик серйозної шкоди стероїдів для здоров’я .

Вживання стероїдів, гормонів та інших видів допінгу пов’язано з підвищеним ризиком смерті і широкого спектру серцево-судинних, психічних, метаболічних, ендокринних, неврологічних захворювань, інфекціями, проблемами з печінкою, нирками та опорно-руховим апаратом. Дивись наше дослідження численних можливих наслідків і побічних ефектів застосування анаболічних стероїдів.

Так як з точки зору етики неможливо змоделювати в науковому експерименті випадки використання анаболічних стероїдів (як і інших препаратів) у великих дозах, а також багато інших чинників, то вчені вивчають проблему в природних умовах, на професійних спортсменів і любителів, добровільно піддають себе ризику.

Одне ясно точно — і деякі вчені вже енергійно б’ють на сполох — необхідно терміново розкривати для суспільства серйозність небезпеки шкоди стероїдів, гормонів та інших препаратів, які творять чудеса як із зовнішністю, так і зі здоров’ям ..

Вчені вважають, що настав час коли потрібно терміново розкривати для суспільства проблему небезпеки для здоров’я використання стероїдів

Шкода стероїдів: масштаб епідемії

В середньому, згідно кільком великим інтернет-опитуваннями користувачів фарми, середній вік, в якому починають приймати стероїди — 22-24 роки. При цьому вік наймолодших з них 15-16 років 7,8.

Незважаючи на те, що стероїди широко поширені в країнах західної Європи, найбільш великим їх споживачем є США. Пояснюється це ймовірно тим, що саме в США стероїди і інша фарма почали поширюватися в маси з професійного спорту (18).

Згідно з науковими даними, в середньому 3 американця з 4-ох використовують або колись використовували стероїди 2.

Згідно з науковими даними, в середньому 3 американця з 4-ох використовують або колись використовували стероїди

важливо
: Найбільшому ризику шкоди від застосування стероїдів піддаються ті, у кого розвивається залежність, а також термін вживання вимірюється роками.

Згідно з оцінкою вчених на підставі аналізу порядку десятка наукових робіт, приблизно у 32% користувачів анаболічних стероїдів розвивається залежність. У масштабі всього населення США — це близько 1 млн чоловічого населення. Відсоток жінок, незначний ~ 0.05% 2. Цифра порівнянна з кількістю інфікованих на СНІД або страждають на діабет 1 типу.

Приблизно у 32% користувачів стероїдів розвивається залежність від них

Епідемія використання стероїдів та інших препаратів не обмежується тільки США. Дуже широке поширення вони отримали в Скандинавських країнах, Бразилії, Британії і континентальній Європі. Країни Азії, такі як Китай, Корея, Японія, залишилися в стороні, перш за все через культурних відмінностей: в культурі цих країн не так розвинений культ чоловічої мускулистості, чоловіки менше на цьому зациклені.

Чому ніхто не говорить про шкоду стероїдів?

Факт полягає в тому, що стероїди і інша спортивна фармакологія набуває все більшого поширення, так як дуже велика спокуса швидкої і легкої трансформації.

Виникає питання: «Якщо вона заборонена і небезпечна, то чому б не розібратися в питанні шкоди стероїдів, гормонів, діуретиків і т.д., на професійному рівні, залучити вчених і лікарів, забезпечити їх фінансами, але домогтися однозначного розуміння питання і попередити спортсменів (перш за все любителів) про небезпеку? «

Декілька факторів пояснюють здається мовчання вчених і лікарів:

1Дезінформація: а хто сказав, що стероїди шкідливі?

Увага суспільства сконцентровано практично виключно на використанні стероїдів і гормонів професійними спортсменами. При цьому наголос робиться на тому, як останні досягнення Фармація допомагають здобувати перемоги і що в наш час без них перемагати неможливо. Але практично ніхто не говорить про проблеми використання «фарми» значно більш чисельною групою любителів, часто готової на будь-які експерименти для досягнення швидкого ефекту.

важливо
: Запам’ятайте: у професійному спорті попереднє тестування препаратів є обов’язковою практикою, тому що великий ризик втратити профі; в інших сферах — це занадто дорого.

2Етіческіе міркування забороняють проведення експериментів зі з’ясування шкоди стероїдів для здоров’я

Вчені-дослідники в принципі не можуть провести експерименти з вивчення довготривалих побічних ефектів застосування стероїдів і гормонів з етичних міркувань.

Тому велика частина висновків вчених про шкоду стероїдів та інших препаратів грунтується на вивченні фактів їх реального використання спортсменами, а також результати експериментів над мишами і щурами.

Немає сенсу пояснювати обмеженість подібних висновків: вчені невільні вибирати піддослідний матеріал, доводиться задовольнятися тим, що є. До чого це призводить?

  • можна зробити висновок про шкоду / нешкідливості того чи іншого препарату, але на ділі виявиться, що просто ті спорсмени, у яких спостерігався той чи інший ефект просто більш схильні до прояву побічних ефектів
  • спортсмени дуже наближено можуть відновити історію використання препаратів, неможливо перевірити якість всього того, що вони кололи або ковтали протягом багатьох років
  • найчастіше спортсмени вживають величезну кількість добавок, як легальних, так і нелегальних, і тому неможливо точно встановити причину прояви того чи іншого побічного ефекту (окремий препарат, їх спільна дія або щось ще)

3Степень шкоди стероїдів стане зрозуміла в міру старіння першого покоління «бодібілдерів на стероїдах» 

Так як в маси стероїди і гормони прийшли тільки після 1990-х років, то більшість їх клієнтів ще не досягли віку 50 років 1.

Про що це говорить?

Вони ще не досягли віку хвороб старіння, таких, наприклад, як серцево-судинні. Може бути саме це пояснює тільки окремі поодинокі випадки гострих медичних і смертей, пов’язаних з використанням стимуляторів (гормонів і стероїдів). Тобто, можливо, що самі неприємні факти шкоди стероїдів почнуть проявлятися тільки зараз, в наш час, у міру старіння допінг-покоління і в найближчі два-три десятиліття, а сучасна медицина поки не здатна оцінити масштабу наслідків.

4Спортсмени «на стероїдах» приховують факт їх використання

Зазвичай спортсмени не афішують використання заборонених препаратів. Тому дуже непросто оцінити масштаб проблеми.

Крім того, за спостереженнями вчених, любителі менш схильні розкривати факт використання стероїдів і інших препаратів, ніж навіть наркотиків, можливо тому, що тоді всім стане відомо, що їх зовнішній вигляд є наслідком не майстерності в спорті, а вживання хімії 3,4.

5Спортсмени «на стероїдах» не довіряють лікарям

Спортсмени-стероіднікі найчастіше не довіряють лікарям.

За результатами одного з опитувань, 56% користувачів стероїдів і гормонів не розповідають цього лікарям 4. Тобто найчастіше лікарі не мають уявлення про масштаби поширення допінгу серед спортсменів 5 і не можуть достовірно встановити причину звернення до них.

6Факт використання стероїдів неможливо встановити

Використання допінгу рідко призводить до необхідності госпіталізації, так як передозування навіть самого популярного і «сильного» стероїду, не призводить до таких же наслідків як передозування алкоголю і героїну. Тобто навіть працівники медичної швидкої допомоги не можуть фіксувати факти вживання стероїдів спортсменами 6.

В цілому, перераховані вище фактори пояснюють чому спортсмени-любителі випадають з поля зору, а проблема шкоди стероїдів і гормонів не очевидна для більшості.

Ссылка на основную публикацию