Що таке філери в косметології: класифікація, види, зони корекції

Всього кілька уколів чудодійного препарату і особа, руки, шия чудесним чином молодіють, стають краше, підтягнуті.

Щоки набувають пружність і здоровий колір, у втомлених депресивних губ з’являється спокуслива припухлість.

І все це результат дії філерів. Спробуємо розібратися, що вони собою являють, і так чи безпечні, як про них заявляють виробники.

Загальна інформація

Філлери — це гелеобразний препарат, який вводиться під шкіру. Він усуває незначні і великі зморшки, вирівнює поверхню шкіри, змінює форму особи, губ, скул і носа.

Саму процедуру введення ін’єкції називають контурній пластикою. Філлери можуть бути синтетичними і натуральними. Препарат допоможе:

 • усунути характерні носогубні складки;
 • збільшити губи і вилиці;
 • зробити непомітною Носослізний борозну;
 • скорегувати форму підборіддя, носа і особи;
 • вирівняти зморшки.

Вводиться препарат саме в те місце, яке вимагає коректування.

Класифікація

Філлери бувають синтетичними і натуральними. Кожен з видів має ряд переваг і недоліків.

Сінтентіческіе

Містять полімери, а саме — силікон високого ступеня очищення, яка не розсмоктується з часом.

Вводячи ін’єкції, лікар збільшує обсяг особи, губ, коригує зморшки, розташовані в районі носогубного трикутника. Часто такий препарат відторгається організмом, має багато побічних наслідків, в тому числі алергічних.

Як істотного мінуса можна назвати неможливість самостійного виведення з організму. Видаляти такий філлер в разі невдалої ін’єкції доведеться хірургічними методами.

Позитивна сторона — тривалість ефекту, а відповідно — дешевизна процедури, так як уколи препарату доведеться робити нечасто.

біосумісні

Мають склад, який близький до складу шкіри, і тому після їх введення рідко виникає алергія.

Мінімум через три місяці філлер починає розсмоктуватися, необхідно буде проводити повторний сеанс, під час якого дозування повинна бути збільшена.

Невеликий термін дії препарату можна назвати перевагою і недоліком, так як, якщо клієнта не влаштовує результат процедури, то таку ін’єкцію легко вивести з організму, а якщо влаштовує, то сеанси доведеться повторювати раз в 3-4 місяці.

На основі колагену

Колаген, будучи рідною для людини речовиною, грає важливу роль в оновленні клітин. Завдяки його присутності в складі шкіри, вона виглядає пружною і молодий.

Але з роками, його структура змінюється, шкіра просідає, розтягується.

Введення філерів на основі колагену заповнює його запаси в організмі, і тургор шкірних тканин відновлюється.

аутологічні

Склад натуральний на 100%. Основа ін’єкції — жир людини (ліпофіллер), який викачують з одного місця і вводять в інше.

Ефект найчастіше тривалий і стійкий, побічні дії виключені.

В основі гіалуронова кислота

Діюча речовина — гіалуронат. Застосовується в залежності від ступеня в’язкості для усунення незначних і серйозних зморшок, при необхідності створити обсяг в різних частинах особи, відкоригувати рельєф шкіри і для нівелювання інших естетичних дефектів.

Тривалість ефекту 4-6 місяців. Після, процедуру доведеться повторити.

На основі гідроксиапатиту кальцію

Це важлива складова кісткової тканини людини. Склад філерів подібного типу приблизно такий: 70% — гель, 30% — гідроксиапатит кальцію.

Після того як ін’єкція потрапляє під шкіру, захисні клітини організму людини поглинають гель, а фібропласти синтезують колаген і нову сполучну тканину.

Через 2 місяці утворюється стійка конструкція з людської сполучної тканини і гідроксиапатиту кальцію.

Це з’єднання може існувати близько 2 років, а відповідно стільки часу триває ефект від процедури.

Так як частинки речовини досить великі — від 25 до 45 мікрон, то і міграція ін’єкції під шкірою не відбувається.

На основі ПолиМет-метакрілатових мікросфер

Теж вважаються колагеновими філлерамі, так як колаген складає 80% від усього обсягу препарату.

Діють філери близько 10 років, але можуть з’явитися і алергічні реакції, так як в основі речовини бичачий колаген.

Вводять препарат дуже повільно і маленькими дозами.

види

Розглянемо основні види філерів.

 На основі колагену

Колаген входить в багато тканини організму. Філлери можуть містити людський або тваринний колаген.

З його допомогою збільшують губи і розгладжують зморшки. Ефект нетривалий — усього 2 або 4 місяці. Відрізняється гіпоалергенність.

людського

Деякі компанії довгий час проводили роботи по створенню філерів з м’яких тканин людини. І, врешті-решт, досягли успіху.

Виготовляють препарат з колагену, який отримують з фибропластов біоінженерного шкіри людини. Потім його необхідно чистити.

Такий колаген міститься в Філер «Cosmoderm» і «Cosmoplast». Склад «Cosmoderm»:

 • людський колаген — 35 мг / м3;
 • фосфатний гель;
 • розчин лідокаїну 0,3%.

По складу «Cosmoderm» і «Cosmoplast» не відрізняються, але в другому присутній глутаровий альдегід, завдяки якому препарат не так сильно розщеплюється і ефект триває довше.

Глибокі зморшки косметологи рекомендують коригувати за допомогою «Cosmoplast». Ще препарат застосовується для корекції дефектів червоної облямівки губ, перенісся, в цілях підняття кінчика носа, підтяжки куточків рота.

Препарат використовують разом з Гіалуронат. Спочатку вводиться ін’єкція колагену, який створює об’ємну основу, і потім поверхнево гіалуронатат. «Cosmoderm» краще використовувати для наповнення дрібних зморшок.

«Cosmoderm» і «Cosmoplast» — це речовини білого кольору, які упаковані в міліметрові шприци. Зберігають ін’єкції в холодильнику.

Для клієнток у віці від 20 до 30 років вводити потрібно 1 шприц, у віці 30-40 років — 2 шприца, 40-50 — 3 шприци.

Тривалість ефекту 3-4 місяці. З недоліків можна виділити дорожнечу і нетривалість ефекту.

свинячого

Виготовляється зі свинячих сухожиль. Проводиться за запатентованою технологією:

 1. Вихідний матеріал руйнується до молекул колагену.
 2. Рибоза, цукор сприяє відновленню сильних і тривалих хімічних зв’язків, ідентичних природним.

Отриманою таким чином коллагеновой субстанцією, можна заповнити навіть глибокі зморшки.

Препарат слабовязкій, і тому легко вводиться в шкіру. Реакції алергії не спостерігаються.

Ефект від «Evolenсe» триває цілий рік. Потім препарат повільно розкладається і виходить без наслідків для організму.

В основі гиалурона

Гиалурона — різновид полісахариду, присутній у всіх тканинах людини. Препарати для проведення контурної пластики випускаються у формі гелю. Тривалість дії подібних філерів — від 6 до 12 місяців.

Гіалуронат отримують з бактерій і гребінців півнів. Щоб гіалуронова кислота якомога довше діяла і повільніше розсмоктувалася, виробники її модифікують шляхом подовження її ланцюга.

Чим більше молекул пов’язано в ланцюжки, тим повільніше розсмоктується препарат. Але філери в цьому випадку в’язкі, і для того щоб під шкірою не утворилося грудочок, процедуру слід проводити тільки досвідченому лікарю.

Філлери на основі гіалуронової кислоти є тимчасовими наповнювачами. Найбільш поширені:

 1. «Restylane» — вирівнює неглибокі носогубні складки, хороший препарат для тих, хто тільки починає використовувати філери. Випускається в 5 різних формах. Може використовуватися як для корекції зморшок, так і для додання обсягу вилиць, губ.
 2. «Juvederm» — теж представлений в 5 формах, і має різний ступінь в’язкості. Користується популярністю в Євросоюзі і США. Залежно від виду може боротися як з дрібними, так і з глибокими зморшками.
 3. «Perlane» полягає в лінійці «Рестилайн». Його специфіка — нівелювання глибоких складок в зоні губ і носа, надання обсягу вилиць і підборіддя.

  Склад характеризується великим відсотком з’єднаних один з одним молекул, через що препарат високов’язкий. Тому від лікаря потрібна особлива майстерність, щоб шкіра не стала горбистої.

 4. «Belotero» — англійський препарат, схвалений FDA (авторитетна корпорація, яка оцінює якість медпрепаратів і методик лікування), справляється з глибокими зморшками на лобі, в носогубного трикутника, показаний для збільшення губ.
 5. «Стілаж» добре бореться з гусячими лапками в куточках очей, носогубні складки. З його допомогою деякі косметологи моделюють форму особи.
 6. «Принцес» прекрасно розгладжує зморшки на лобі, в міжбровні ділянці, хороший для корекції підборіддя, складок в куточках губ і збільшення їх обсягу.

  Тримається ефект від півроку до 6 місяців. Але є й інший препарат — «Принцес волюмов», його можна використовувати для корекції підборіддя, збільшення скул. Ефект триває максимум рік.

З гидроксиапатитом кальцію

Цей мінерал присутня в кістковій тканині, в зубах людини, і є природним для організму.

Щоб використовувати речовину для заповнення зморшок, його розводять в гелеобразном розчині. Являє філери подібного типу — «Radiesse».

Крім того, що йому під силу впоратися з будь-якими зморшками, рубцями і шрамами, він сприяє тому, що через два тижні після процедури запускається процес утворення нових волокон колагену.

Тривалість ефекту від року до півтора років. Але його не рекомендують використовувати для збільшення губ через великий в’язкості.

На основі полі-L-молочної кислоти

Полі-L-молочна кислота — це біосовметімий полімер. Часто використовується у виробництві саморассасивающіеся ниток.

Ін’єкції подібного типу потрібно проводити кілька разів. Тривалість ефекту 2 роки. Яскравий представник — філлер «Sculptra».

Ін’єкції вводяться в зону носогубного трикутника. За допомогою препарату можна збільшити вилиці, підборіддя, вилікувати шрами.

Речовина сприяє тому, що організм людини сам починає виробляти колаген. Триває ефект 2 роки. Не підходить для поверхневих ін’єкцій.

На основі ПолиМет-метакрілатових мікросфер

ПолиМет-метакрілатових мікросфери — штучно створений полімер, абсолютно сумісний з організмом людини.

Його додають при виготовленні синтетичного кісткового цементу та штучного кришталика. Гладкі і крихітні частинки погано засвоюються організмом людини.

Частинки ПММА суспензії в гель, що вже має в складі бичачий колаген. Популярний філлер цієї категорії — «ArteFill».

З його допомогою проводять збільшення губ, підняття їх куточків, корекцію носогубних складок. «ArteFill» — модифікована форма філлера «Artekoll».

Показання. зони корекції

Показано введення філерів, якщо спостерігається:

 • ослаблена пружність і еластичність шкіри,
 • мішки під очима;
 • глибокі носогубні складки, зморшки;
 • депресивні куточки губ;
 • при необхідності змінити форму носа, губ, підборіддя, обличчя;
 • в’яла шкіра на руках, шиї, в зоні декольте.

Ін’єктування препаратом проводять навколо очей, на лобі і переніссі, щоках, в районі носогубой складки, на підборідді, грудях, шиї, руках.

Протипоказання

Не можна проводити процедуру контурної пластики під час очікування дитини або його годування грудним молоком, людям, що страждають ментальними розладами, в тому числі епілептичними припадками.

Лікарі виділяють наступний ряд протипоказань:

 • алергія на компоненти ін’єкції, в тому числі на лідокаїн;
 • погана згортання крові;
 • вік до 18 років.

Ін’єкції не вводяться на запалені шкірні ділянки, і протипоказані до проведення спільно з пілінгом.

переваги

Філлери міцно завоювали позиції на ринку краси, все більше жінок віддають перевагу їм, а не пластичної хірургії. І достоїнств у цього методу повернення молодості досить:

 • нетравматичность процедури, з її допомогою легко позбутися від зморшок, вирівняти тон і поверхню шкіри;
 • безболісність;
 • відсутність алергічних реакцій при використанні якісних препаратів;
 • благотворний вплив на організм і стимуляція вироблення власних клітин краси.

Недоліки та можливі ускладнення

Ускладнення і побічні реакції теж мають місце після процедури. Велика частина їх проходить через 10-14 днів.

Можна виділити наступні:

 • гіперемія, свербіж, синці на місці введення препарату;
 • поява щільних ділянок і вузликів на шкірі;
 • шкіра може змінити колір або, навпаки, збліднути;
 • омертвіння тканин;
 • філлер може мігрувати, з того місця куди його ввели.

Щоб подібного роду неприємності не виникали, лікар не тільки повинен розповісти про препарат, який буде вводитися, але і знати про стан здоров’я пацієнтки, наявність і характер протікають хронічних захворювань.

З відео ви дізнаєтеся в чому різниця між ботоксом і Філер, і чим другий препарат краще.

ціни

препарат Ціна в рублях за 1 мл.
Cosmoderm, Cosmoplast

16 900 і вище

ArteFill, Artekoll

Від 56 000

Belotero

13 00

Evolenсe

Від 28 000

Perlane

22 000

Juvederm

Від 18 000

Sculptra

30 000

Radiesse

Від 16 000

принцес

13 000

Стілаж

14 000

Restyline

17 000

Відгуки

Філлери здатні повернути час назад. Жінки повертають з їх допомогою собі свою молодість, свою пружну і красиву шкіру, приховують недоліки і перетворюють їх на переваги.

Ринок косметології пропонує найрізноманітніші ін’єкції краси. Розкажіть, якими з них ви скористалися, які б порадили, а від використання яких краще відмовитися. Діліться в коментарях своїм досвідом і корисними рекомендаціями.

Ссылка на основную публикацию