Що потрібно для вінчання в церкві — список до дрібниць

У давні часи, люди, які вирішили пов’язати себе узами шлюбу, в обов’язковому порядку повинні були прийти до церкви і повідомити про свій намір священика. Той, в свою чергу, здійснював обряд вінчання. Зараз цей ритуал не є обов’язковим, але є чимало бажаючих вимовити весільні клятви не тільки перед державою, а й перед Богом. Однак, в цьому випадку не все так просто, як зі звичайною розписом. Краще заздалегідь підготуватися і дізнатися, що потрібно для вінчання в церкві, список необхідних речей ви знайдете в нашій статті.

обов’язкові атрибути

Список того, що потрібно купити або зробити перед церемонією, вельми значний. Перш за все, потрібні тверді наміри бути разом з людиною, з яким готуєшся зробити вінчання. Якщо з цим проблем немає, можна переходити до процесу підготовки. Перше завдання — необхідно скласти список до дрібниць. Почнемо з того, що потрібно взяти до церкви;

 1. Одна ікона Спасителя, інша — Богородиці.
 2. Біле полотно, на якому стоять молодята.
 3. Свічки для вінчання.
 4. Білі хустки для свічок.
 5. Обручки.
 6. Натільні хрестики.
 7. Зручне взуття.
 8. Пляшка Кагору.
 9. Свідоцтво про укладення шлюбу.

До слова про шлюб, церква вінчає тільки після весілля. До весілля пройти обряд не можна. Можна зробити церемонію в день розпису або якщо вже одружені, через якийсь час. Наречений і наречена, якщо вони не розписані, і не хочуть влаштовувати гучних урочистостей можуть прийти в ЗАГС в будній день і стати чоловіком і дружиною без весілля.

вартість обряду

Багатьох цікавить не тільки список того, що потрібно для вінчання в православній церкві, але і скільки це коштує. Розцінки можуть різнитися залежно від храму. Також оплата збільшується, якщо для когось з пари це не перший шлюб. При наявності скромного бюджету є рада — вибирати церкву в сільській місцевості або невеликих провінційних містах, там ціни нижчі. Якщо проводити ритуал в день масового вінчання, то це також дозволить заощадити. Як би там не було, краще заздалегідь відвідати обраний храм і дізнатися всі подробиці.

підготовча стадія

Коли церква обрана, нареченого і наречену починає хвилювати питання — як підготуватися до обряду. Перш за все, налаштуватися духовно: подружжю потрібно читати молитви, пройти обряд сповіді і причастя, а також дотримати пост за три дні до церемонії. Крім цього, за кілька днів до цієї події не можна займатися сексом. Ця заборона стосується як молодят, так і пар з великим стажем сімейного життя.

Заздалегідь варто визначитися з вибором свідків — в цьому випадку їх прийнято називати поручителями. Рекомендується вибирати людей з найближчого оточення. Не можна брати розлучених і закоханих, якщо вони не одружені, але живуть разом. В обов’язки поручителів входить моральне керівництво молодою сім’єю.

У багатьох пар часто виникає питання — чи потрібні свідки, або можна обійтися без них. Якщо з пошуком потенційних наставників виникли складності, то їх відсутність допускається.

Заборони і правила

Не всі бажаючі можуть вступити в релігійний шлюб, є деякі правила і обмеження;

 • Наречений і наречена повинні бути повнолітніми.
 • Подружжя не повинні бути кровними родичами.
 • Церемонію можуть пройти тільки віруючі хрещені християни.
 • Не допускаються представники інших релігій, навіть якщо це тільки один з подружжя.
 • У ритуалі буде відмовлено, якщо за плечима у молодих від трьох і більше шлюбів.
 • Не можна здійснювати обряд людям з психічними захворюваннями.
 • Церемонія не проводиться під час постів, а також по вівторках, четвергах і суботах.
 • У православ’ї дозволено повторювати цю процедуру три рази за життя, якщо попередній вінчаний чоловік помер або розлучення був з релігійних порядків.
 • Не можна проходити обряд при наявності відносин на стороні.

вибір одягу

Є деякі правила щодо одягу молодих і гостей, які потрібно знати перед вінчанням в церкві:

 • На голові нареченої повинна бути фата або косинка.
 • Лінія декольте і плечі необхідно закрити.
 • Макіяж з манікюром повинні бути максимально природні.
 • Весільна сукня повинна доходити хоча б колін.
 • Наречений повинен бути в строгому костюмі.
 • Жінкам необхідно надіти закритий одяг і хустки.
 • Чоловіки одягають стримані класичні костюми, без головних уборів.
 • Молодим, поручителям і гостям необхідно надіти натільні хрестики.

Ось, мабуть, і все, що потрібно для вінчання в церкві. Список збережіть собі і вам більше не доведеться витрачати час на пошуки потрібної інформації.

Ссылка на основную публикацию