Що дарують на вінчання молодим друзі і родичі

Вінчання — таємничий і прекрасний процес. До нього варто заздалегідь підготуватися. Часто запрошені гості задаються питанням: «Що дарують на вінчання молодим?». Тут важливо підібрати подарунок актуальний і відповідний даного заходу.

Основні поняття

Одна справа, коли молодята вибирають обряд вінчання тільки через те, що це красиво і стало модно останнім часом. Нинішній 2017 рік не стане винятком. Тоді гості дарують будь-яку річ або гроші. Але коли пара глибоко віруюча, потрібно добре продумати спосіб і предмет дарування. Може допомогти відповідь священика, він порадить, що краще вибрати в якості пам’ятного сувеніра.

Церемонія може проходити в той же день, що і офіційний висновок шлюбу в РАГСі. У цьому випадку, як правило, дарують один подарунок, і він може не носити релігійний характер. Буває і таке, що вінчання проходить не в день весілля, а через тиждень-два після неї. Правила хорошого тону не дозволять гостям прийти з порожніми руками. Якщо подарунок на вінчання вибрати важко, гості завжди можуть піднести нареченій квіти. Підійдуть прості польові букети, бажано білого кольору. Альтернативою живим композиціям стане набір з цукерок.

Варіанти подарунків від батьків

Найголовніший подарунок на вінчання молодятам дарують батьки:

 1. Це може бути ікона ангела хранителя або лики святих Петра і Февронії. Вони символізують сімейне щастя і любов. Ікони можуть передаватися з покоління в покоління, а можуть бути виконані для молодої пари на замовлення.
 2. Глибоко віруючі православні молодята будуть раді путівкою по святих місцях. Батькам не обов’язково організовувати тур за кордон, таких пам’яток налічується багато і в Росії.
 3. Вітаються пам’ятні сувеніри з Єрусалиму, просочені духом і символізмом.


Від друзів і свідків

Коли друзі не знають, що подарувати на вінчання вони можуть сміливо вибрати оригінальний спосіб для привітання молодих — піднести їм золоту монету із зображенням святого. Вона стане сімейною реліквією і символом благополуччя. Якщо свідки куплять особливе видання Біблії, вони не помиляться. Віруючою парі такий знак уваги дуже сподобається. Сповнений на замовлення торт із зображенням біблійних мотивів, стане відмінним сюрпризом для молодих. Друзям можна постаратися створити пам’ятний презент з гравіюванням або фотографіями молодих. Це можуть бути тарілки або будь-яка інша посуд.

Від інших гостей

 • В церкви серед гостей можуть бути і хресні молодої пари. Своєю хрещениці вони дарують набір антикварного посуду. Адже саме молода особа є берегинею вогнища та сімейного благополуччя.
 • Що йде під вінець кумам дарують красиві фужери і пляшечку кагору. Такий презент буде цілком доречний.
 • Присутнім на заході дітям можна піднести для закоханої пари сувеніри символічного характеру. Відмінно якщо вийде виконати їх своїм руками, майстер клас таких виробів можна знайти на просторах інтернету. Це можуть бути вишиті хрестиком скатертини або рушник, генерований альбом для сімейних фотографій.
 • Виходить заміж подрузі можна підібрати статуетку на біблійну тему або гарний хрестик з срібла.
 • Якщо у нареченої є хресні син або дочка, їх обов’язково запрошують на одруження. Вони можуть піднести хресної красиві келихи або свічник, виконані під старовину.
 • Що проходить обряд вінчання колезі дарують будь-яку річ, корисну в побуті. Завжди актуальні гроші в конверті. Вони допоможуть молодим в їх починаннях і становленні в новій сімейного життя.
 • Молодим, які є католиками, можна подарувати католицьку ікону. Знайти таку не складно — у спеціальній лавці продаються безліч подібних речей з символічним характером.

приватне

Молоді можуть зробити один одному подарунки в цей знаменний день. Новоспечений чоловік має право подарувати своїй дружині особистий сувенір, який символізує його любов. Наприклад, прикраса з образом святого або колекційну книгу. У відповідь чоловік може отримати набір колекційних монет, християнські чотки або браслети. Відмінним варіантом для приємного здивування стане замовлений у професійного художника портрет.

Дар для пари у віці

Дорослої немолодий парі можна вибрати ланцюжка зі срібла або золота з ликами святих. Відмінним сувеніром на пам’ять стане набір столових предметів в позолоті. Що подарувати на вінчання літнім молодим? Можливо, їм сподобається як дарунок набір постільної білизни, прикрашене мереживом, вишитим гачком. Багато гостей дарують ікони, тому парі знадобиться поличка для них. Її можна придбати в будь-церковній лавці.

Що не варто дарувати на вінчання

Існують негласні заборони на деякі речі, які використовуються в якості презенту на церемонії:

 • побутова техніка;
 • одяг та взуття;
 • атрибути та аксесуари, які беруть участь в обрядах інших релігій;
 • годинник, дзеркала і ножі.

Також не варто дарувати окремі предмети для нареченої і нареченого. Це повинні бути спільні сувеніри, націлені на створення мирної і душевної атмосфери в будинку. Важливо не тільки знати, що дарують на вінчання молодим, але і зуміти піднести цей дар. Використовувати теплі слова, організувати церемонію, яка запам’ятається молодим надовго. Головне — правильний посил і настрій гостя на церемонії вінчання.

Також радимо ознайомитися з нашою статтею: Що потрібно знати перед вінчанням?

Ссылка на основную публикацию