Сфеноїдит у дорослих: причини, симптоми, лікування

Сфеноїдит є захворюванням запального характеру, яке внутрішню частину клиноподібної пазухи. Розвиток даного захворювання відбувається внаслідок утворення на слизовій мембрані бактерійних форм, вірусів і грибкових інфекцій. Деякі люди навіть не знають, що таке сфеноідіт, симптоми, лікування у дорослих залежить від ступеня вираженості захворювання.

Симптоми і причини сфеноїдити

Захворювання має властивість розвиватися на тлі кількох чинників, які привертають його перебіг.

В першу чергу, сфеноідіт протікає при відсутності або вузькості отворів вивідного характеру пазухи кліновіда.

Також розвитку супроводжує сильна зміна носової перегородки, тобто її викривлення, потрапляння в пазуху сторонніх тіл, в процесі глибоких і різких зітхань.

Бувають випадки, коли Згадане відхилення з’являється при утворенні в області пазухи кістового новоутворення або поліпа. Більш того, провокатором виникнення зазначеного захворювання може стати додаткова перегородка, яка розташовані в пазусі, а також її маленький або вузька форма.

При сфеноїдиті людина починає відчувати сильні і часто повторювані головні болі, які не вщухають навіть після того, як хворий прийме знеболюючі засоби. Також у людини піддалося даному недугу порушується зір, з стінки носоглотки, яка розташована позаду, починає виділятися гнійна або слизова рідина.

Лікування сфеноїдити: медичні препарати

Дуже часто, виникнення хронічної форми захворювання відбувається через те, що було неправильно проведено захворювання в гострій формі. Коли дуже часто виявляються запальні процеси, нерідко, хвороба прогресує, переходячи з гострою в хронічну стадію.

Також причиною розвитку хронічного сфеноїдити може бути деформація пазук. Ця проблема найчастіше виникає в результаті того, що людина страждає на туберкульоз, сифіліс, злоякісним або доброякісним новоутворенням і ін.

Якщо людина страждає на гостру стадією, то йому призначають судинозвужувальні спреї, антибактеріальні препарати і багато інших процедури. Бувають випадки, коли без хірургічного втручання при гострому сфеноїдиті просто не обійтися. Головною метою оперативного лікування є усунення всіх можливих чинників, які спровокували розвиток захворювання.

За допомогою медичних препаратів зменшується активність запального процесу і набряк слизової оболонки. Щоб позбутися від вищенаведених ознак, хворому призначають сектертолітіческіе і секретостімулірующіе препарати.

Відмінним засобом в боротьбі зі сфеноїдити вважається фізіотерапевтична процедура, яка складається з цілого курсу. Проведення даної процедури відбувається в стінах лікарні та спеціалізованим лікарем — отоларингологом. Якщо лікування побудувати грамотно, то захворювання пройде швидко. Хворі йдуть на поправку, а рецидиви виникають в досить рідкісних випадках.

Важливо знати які у захворювання симптоми, лікування у дорослих сфеноїдити має бути збудовано кваліфікованим фахівцем, щоб не допустити розвитку хронічної форми. Тому при перших ознаках хвороби необхідно пройти комплексне обстеження.

Ссылка на основную публикацию