Севастополь: Профілактичні огляди школярів і дошкільнят

Хто повинен турбуватися про шкільні оглядах, батьки або лікарі?

Уряд Севастополя затвердив на посаду нового керівника департаментом охорони здоров’я Ольгу Ємельяненко. На сьогоднішній день вона вже виголосила промову про беспокоящей багатьох проблеми, в якій висловила свою думку про профілактичних оглядах.

Такі огляди дітей шкільного та дошкільного віку повинні бути завданням медичних організацій. Вони повинні бути відповідальними за організацію. Щоб батьки дітей могли на них покластися. Медична організація повинна виділяти бригади, які будуть приїжджати в дитячі установи в певні дні, і проводити профілактичний огляд учнів. Такі умови повинні дотримуватися всі головні лікарі, так як будуть ставитися рейтингові оцінки лікарням.

Також Ємельяненко зазначила, що зв’язок з керівниками медичних установ, повинна бути доступна цілодобово. А номери мобільних телефонів, вказані в інформаційних таблицях.

Громадяни порушували питання і про амбулаторні карти. Ольга каже, що ці документи входять у власність медичного закладу. Свого роду фінансове свідоцтво. Якщо у хворого відсутня лабораторна карта, з нього знімається подушне фінансування. І може виписатися штраф.

«Якщо пацієнт заявить, що у нього є потреба у відвідуванні іншого медичного закладу, працівники зобов’язані доставити амбулаторну карту за місцем призначення. Якщо людина хоче володіти інформацією про стан свого здоров’я, він має право попросити у реєстратурі виписку. Якщо медична організація втратила карту, пацієнту потрібно написати заяву на ім’я головного лікаря, що він хоче відновити медичну картку. І протягом 10-ти робочих днів, вона повинна бути готова », сказала Ольга Ємельяненко.

«Профілактичні огляди школярів і дошкільнят не повинні бути проблемою мами»

Ссылка на основную публикацию