Серозометра матки в постменопаузі: що це таке, лікування, народні засоби

Період менопаузи характеризується появою різних дисфункцій статевої системи жінки. Одна з них серозометра, що це таке, належить розібратися. Цим поняттям в медицині називають скупчення рідини в порожнині матки або в фаллопієвих трубах, яка має серозний склад і характеристику. Такий процес спостерігається більш ніж у 40% жінок в постменопаузі, коли статева система припиняє репродуктивні процеси. Серозометра не виникає тільки через настання менопаузи. Вона не вважається самостійним захворюванням, це всього лише симптоматика, яка свідчить про більш серйозні порушення в організмі людини. Такий стан викликають несприятливі умови життя і деякі інші фактори.

1 Причини появи

Серозометра може виникати як у жінок середнього і старшого віку, так і в деяких випадках у дівчат. Скупчення серозної рідини з домішкою крові може спостерігатися в порожнині матки, в фаллопієвих трубах або в задній стінці матки. Відбувається в наступних випадках:

 • у жінки настала позаматкова вагітність, яка розвивається в фаллопієвій трубі, тоді рідина утворюється в порожнині матки;
 • порушується гормональний баланс в організмі жінки;
 • відбуваються запальні процеси в матці після пологів і аборту;
 • після хірургічного лікування як ускладнення, а саме після лапароскопії або ендоскопії через видалення внутрішньоматкових захворювань і після лікування патологій на яєчниках;
 • при пухлинних процесах в матці і в заочеревинному просторі;
 • вірусні захворювання сечостатевої системи;
 • жінка хвора на ендометріоз, тоді запальна рідина може розростатися в стінки матки.

Іноді серозне скупчення рідини відбувається в позадиматочном просторі, але це трапляється, як правило, в перші кілька днів овуляції.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Припливи при клімаксі: що це таке, які симптоми і препарати для лікування
 • Які народні засоби застосовуються для лікування клімаксу
 • Як безпечно схуднути жінці в 50 років при клімаксі?
 • Поки варикоз не перетворився на тромбофлебіт і рак потрібно …

Після цього рідина йде. Також при внутрішньочеревна кровотеча утворюється скупчення рідини в порожнині матки або за нею. Серозометра в менопаузі може утворити ускладнення, які проявляються як серозоцервікс. Це запальний процес шийки матки за рахунок деформування її цервікального каналу. При такому процесі відбувається затримка рідини в матці і в її порожнині утворюється серозометра.

Освіта патології в фаллопієвих трубах відбувається, якщо у жінки спостерігається запальний процес порожнини матки і придатків. Тоді рідина може розвиватися не тільки в трубах, а й в яєчниках. Спосіб життя і стан здоров’я теж впливають на жіночий організм. На органи згубно впливають такі шкідливі звички:

 • надмірне і часте вживання алкоголю;
 • тютюнопаління;
 • наркотична залежність.

Ці шкідливі звички сприяють порушенню роботи репродуктивних процесів жінки і припиняють його раніше покладеного терміну. До того ж такі пристрасті сприяють розвитку запальних процесів в організмі людини. Безладне статеве життя провокує утворення хронічного запального процесу придатків і матки, що згодом утворює скупчення запальної рідини в органах малого таза та спричиняє появу серозометри як в матці, так і в фаллопієвих трубах.

2 Етіологія захворювання

Поява серозометри жінка не помітити не може: в її організмі відбуваються небажані зміни, тому що процес утворення рідини викликає запалення в малому тазу. При появі патології спостерігаються такі симптоми:

 1. Збільшення обсягу живота. Відбувається під впливом рідини, яка з часом накопичується все в більшій кількості. При початковій стадії освіти серозометри живіт може не видозмінюватися, але в подальшому часу приймає великі розміри.
 2. Збільшення матки. Якщо скупчення запальної рідини відбувається в матці, тіло органу зростає, як при вагітності, живіт збільшується.
 3. У процесі освіти серозної рідини в органах малого таза з’являються ниючі болі внизу живота періодичного характеру.
 4. Тягнуть болі, важкість внизу живота і водянисті рясні виділення після статевого акту — це теж симптоми появи серозометри у жінки.
 5. Утруднене і хворобливе сечовипускання, здавлює почуття внизу живота в кінці цього процесу.
 6. Збій менструального циклу. Місячні можуть проходити з затримкою або починатися раніше. Їх характер теж відрізняється від звичайних: вони стають надто рідкими, з домішкою густих шматків слизу і крові, протікають болісно.
 7. Виділення з піхви мають сірий або коричневий відтінок, вони рясні і рідкі, можуть мати домішки крові та гною.
 8. Погіршується загальний стан організму: періодично і безпідставно підвищується температура, турбують спонтанні болі внизу живота або він твердне, спостерігається загальна слабкість організму.
 9. При серозоцервіксе проявляється збільшення живота в об’ємі, болючі місячні, серозні виділення з піхви і ерозія шийки матки.

3 Діагностика патології

При появі вищеперелічених симптомів жінка повинна обов’язково звернутися в медичний заклад. Виявити серозометру в органах малого таза можна після огляду у лікаря-гінеколога. За допомогою медичного обладнання, гінекологічного дзеркала і пальпації живота можна визначити новоутворення в порожнини матки. Попередній діагноз серозометра встановлюється в гінекологічному кабінеті. Далі необхідно пройти більш точне обстеження організму на наявність супутніх захворювань і визначення ехо-структури серозометри і її обсягів. Це робиться за допомогою УЗД. Жінка повинна пройти ультразвукову діагностику органів черевної порожнини і малого таза з вагінальним дослідженням.

УЗД-діагностика дозволяє точно визначити наявність захворювань органів малого таза і черевної порожнини, побачити новоутворення в розмірах і визначити його відлуння-структуру.

Крім ультразвукового дослідження, в обов’язковому порядку здаються наступні аналізи:

 • загальний аналіз крові;
 • аналіз сечі;
 • аналіз крові СА-125 — онкомаркер;
 • інші аналізи на розсуд лікуючого лікаря.

І тільки після повного обстеження і встановлення вірного діагнозу визначаються шляхи лікування серозометри.

4 Лікувальні заходи

Серозометра в постменопаузі і менопаузі має кілька методів лікування: медикаментозне, гормональна терапія і хірургічне втручання. Лікування серозометри медикаментами проводиться для зняття запального процесу в порожнині матки. Це, як правило, антибіотики, препарати, які сприяють розсмоктуванню рідини і відновленню мікрофлори порожнини матки. Це внутрішньом’язові уколи, внутрішньовенні ін’єкції і крапельниці.

Гормональна терапія при серозометре проводиться лише на початковій стадії розвитку захворювання, коли можливо запобігти дисфункцію яєчників, полегшити період менопаузи, стабілізувавши гормональний фон. Цей метод не лікує серозометру, а лише полегшує перебіг менопаузи для жінки.

Хірургічне втручання — це основний метод лікування серозометри, тому що видаляється вона тільки оперативним шляхом. Дуже ефективний прийом проведення порожнинної операції з видалення патологічної рідини. Цим шляхом хірурги повністю оглядають органи малого тазу жінки, і якщо там спостерігаються супутні новоутворення або розростання серозометри в стінки матки або в фаллопієві труби, вони повністю їх видаляють. Але після хірургічного лікування спостерігається тривала протизапальна терапія і реабілітаційний період.

Лапароскопічна або ендоскопічна операція з видалення серозометри є більш щадить для організму. При такому способі наноситься всього кілька розрізів, через які вводяться спеціальні зонди, з чиєю допомогою видаляються новоутворення. Лапароскопія має позитивні відгуки з боку загального стану організму, але після проведення даної операції часто виникають ускладнення. Це відбувається тому, що серозометра може мати розростання не тільки в порожнині матки, а й в її стінки і навіть в придатки. Після лапароскопії проводиться протизапальна і антибиотиковой терапія, процес відновлення настає швидше, ніж після порожнинних операції.

Після будь-якого виду хірургічного лікування захворювання необхідний тривалий період реабілітації і спостереження медичних експертів, тому що в деяких випадках серозометра розростається знову в порожнині матки. Це відбувається найчастіше в період менопаузи або при супутніх захворюваннях органів малого таза. У постменопаузі лікування має більш ефективні результати.

5 Терапія народними засобами

Лікування серозометри в постменопаузі народними засобами можливо лише в тому випадку, якщо причина хвороби не пов’язана з іншими більш серйозними захворюваннями. Для терапії недуги в нетрадиційній медицині використовують настої і відвари трав, якими виконують спринцювання, приймають ванни, а також вживають всередину. Для спринцювання при серозометре використовують відвари наступних протизапальних трав:

 • ромашка;
 • шавлія;
 • кора дуба;
 • мальва;
 • чистотіл;
 • звіробій.

Трави заливають окропом в емальованому посуді і накривають кришкою, отриманий відвар проціджують і використовують в якості розчину для спринцювання. Дані трави знімають запальний процес в органах малого таза, який і викликає скупчення рідини. Спринцювання травами проводиться 1 раз на добу протягом 12-24 днів. Перед початком процедур краще проконсультуватися з лікарем.

Хороші результати в лікуванні серозометри у жінок в період менопаузи і після неї дають парові і водяні ванни з ялівцю. Плоди чагарнику заливаються водою в пропорції 1: 2, де 1 частина становить ялівець і 2 частини води. У відварі паряться, вода повинна мати температуру не вище 40 ° С, щоб не розпарювати тіло, тому що запальний процес під впливом високої температури сильно прогресує.

Ванночки з гірчичного порошку знімають запалення в органах малого таза, відновлюють кровотік і обмінні процеси в організмі. Щоб приготувати таку ванночку, необхідно 15 г гірчичного порошку на кожен літр води. Гірчицю розчиняють в теплій воді при температурі не вище 40 ° С. Приймають ванночку не більше 15 хвилин. Якщо під час процедури захотілося зробити сечовипускання, це роблять прямо в цю воду, розчин зайде всередину і ефект від такого лікування буде набагато краще. Теплу воду в розчин додають у міру його охолодження, щоб він не був холодним.

За допомогою молока, меду і кашки з листя квітки алое можна вилікувати серозометру на початковій стадії і зменшити її утворення в розмірах при більш складної ступеня протікання.

Для приготування цілющого настою необхідно взяти 20-50 г листя алое, подрібнити і перетворити в кашку, а потім змішати з 3 ст. л. меду. 10 г лікувальної суміші розводять у склянці теплого молока, перемішують і випивають. В добу 1-2 прийоми, курс лікування становить 10-14 днів.

Відвар калини лікує серозометру. 100 г ягід залити 1 л окропу і дати настоятися 30-40 хвилин. Відвар приймають по півсклянки 3 рази на день, тривалість прийому становить 2 тижні. Можна пити сік калини в чистому вигляді, що не заварюючи ягоди в воді. Тим же ефектом володіє і сік селери.

Ссылка на основную публикацию