Серединний пілінг особи: відгуки, переваги, особливості

Класифікація пілінгів досить велика, але однією з основних є поділ цієї косметичної процедури по мірі або глибині впливу на епідерміс. Розрізняють поверхневий, глибокий і серединний пілінг особи, відгуки на які відрізняються в залежності від ступеня впливу. Кожен з видів має свої особливості, показання, методи виконання, реабілітаційний період, протипоказання. Який варіант буде оптимальним для вирішення тієї чи іншої проблеми зі шкірою, повинен вирішувати фахівець, так як корекція глибших шарів дерми тягне до різних наслідків.

Якщо поверхневий пілінг допомагає вирішити тільки початківці дефекти на шкірі або стати відмінним варіантом профілактичних заходів, то глибоке очищення вже призначається, коли необхідно кардинально змінити структуру дерми, є дуже серйозною процедурою, що вимагає знеболення, тривалого відновлення. Заходи серединного типу відносяться до універсальних прийомів в косметології, так як дозволяють боротися з безліччю змін на обличчі в зв’язку з віковими факторами і будь-якими іншими впливами, причому, щодо щадними способами, ефективно, за короткий період.

Як допомагає серединний пілінг

Принцип дії серединного пілінгу спрямований на корекцію тканин обличчя, але не глибше базального шару. Суть процедури спрямована усунення старих, ороговілих клітин, які вже не здатні виконувати свої функції в повній мірі.

Разом з ліквідацією частини тканин, починають більш інтенсивно проходити такі реакції, як:

 • Регенерація або утворення нових серединних клітин, що тільки позитивно впливає на структуру і властивості тканин;
 • Збільшення вироблення колагену, еластину та інших з’єднань, які допомагають підтримувати еластичність, здоров’я і молодість шкіри обличчя. Ці речовини утворюються природним шляхом в ході пілінгу за рахунок ресурсів організму, а не за допомогою введення розчинів ззовні. Хоча такий варіант в ряді випадків також є доцільним, так як якісно стимулювати біологічні процеси, особливо при сильно ослабленою шкірі, не завжди виходить;
 • Інтенсивне проходження обмінних процесів в ході серединного впливу, включаючи надходження поживних речовин, поліпшення кровообігу;
 • Очищення забруднень, різного роду мікро відкладень, що допомагає звільнити пори і запобігти різним неприємності з особою, що провокують дерматологічні проблеми.

Перераховані вище реакції є основними, але в залежності від типу або способу проведення серединного типу, можуть доповнюватися і іншими корисними особливостями.

Серединний пілінг може мати спільні завдання, але проводитися за допомогою різних методик, що стало підставою для поділу косметичних маніпуляцій на обличчі на наступні групи:

 1. Апаратний пілінг. Відноситься до сучасних варіантів очищення обличчя, так як для його проведення застосовуються спеціальні пристрої, апаратура. Проводиться пілінг переважно в професійних салонах або

  Фото до і після

  клініках, тому що не кожна приватна компанія може собі дозволити використання інноваційних приладів для серединної обробки, що вимагають певного обслуговування, кваліфікації косметологів. Апаратний пілінг особи відрізняється високою ефективністю, що іноді відбивається і на середній вартості процедур;

 2. Механічний пілінг. Очищення проходить за допомогою абразивних фракцій. Частинки можуть бути виконані з різноманітних матеріалів, відрізнятися за розмірами, структурам, природу виникнення. Зазвичай суміш для серединного механічного пілінгу доповнюється допоміжними компонентами, це полегшує нанесення засобу на обличчя, а також покращує цінність всієї процедури;
 3. Хімічний пілінг. Застосування спеціальних розчинів, частіше це препарати на основі кислот, дозволяє проводити очищення і перетворення шкіри шляхом щадних опіків. Саме такі реакції передбачає серединний хімічний пілінг, який проводиться з нанесенням вже готових засобів або шляхом замішування або розведення розчину в необхідних пропорціях. Процедура безпечна за умови виконання заходів обережності, відрізняється хорошим результатом, але не рекомендована для частого використання.

Кожен з типів пілінгу має свої особливості, може застосовуватися для різноманітних рішень проблем зі шкірою. Щоб розуміти, що собою являє кожна група серединної очищення обличчя і що очікувати від сеансу, необхідно, хоча б, орієнтовно представляти суть процедури.

Апаратний серединний пілінг

Використання спеціальних пристроїв, що генерують ті чи інші дії, активно застосовується не тільки в медицині, але і косметології. З найбільш затребуваних видів апаратного серединного пілінгу можна виділити обробку особи лазером, ультразвуком, а також вплив спеціальної лазерної насадкою. У кожному разі проходить не тільки вплив, спрямований на усунення застарілих тканин, а й на стимулювання біологічних процесів. Відбувається на обличчя серединне вплив за рахунок спрямування енергетичних потоків, хвиль, як в разі ультразвуку, а також за допомогою видалення ороговілих клітин, як при використанні лазерних насадок.

Особливостями апаратного пілінгу є безболісність процедури, результат на лице вже після першого сеансу і комплексний підхід до існуючої проблеми. Іноді вистачає одного відвідування косметолога, а для вирішення глобальних проблем фахівець може порекомендувати курс, з певною періодичністю.

Щодо показань до апаратного серединному пілінгу можна виділити:

 • Вікові зміни, що включають утворення зморшок невеликої та середньої глибини;
 • Втрата еластичності, пружності шкіри;
 • Пігментація різної локалізації та причин виникнення;
 • Ослаблення, відвисання шкіри;
 • Рубці, шрами.

Якщо умовно об’єднати показання до апаратного пілінгу для обличчя серединного типу, то за допомогою таких маніпуляцій можна впоратися з практично будь-якими проблемними ділянками на шкірі.

Незважаючи на високу результативність інноваційних пристроїв, є деякі протипоказання, які обов’язково потрібно виключити перед застосуванням того чи іншого апаратного впливу. Для кожного підвиду апаратного серединного пілінгу існує свій перелік обмежень. З основних протипоказань виділяють інфекційний і вірусні захворювання, що протікають в організмі і навіть не мають прояви на шкірі обличчя і тіла, вагітність, серйозні хронічні захворювання, цукровий діабет, відкриті рани. Кваліфікований фахівець ще при консультації і перед серединної процедурою упевнитися у відсутності протипоказань і тільки тоді приступить до подальших маніпуляцій.

механічний пілінг

Очищення механічним шляхом є одним із старовинних способів обробки особи. Проходить він за допомогою твердих частинок, які можуть бути природного або штучного походження. Різновидів таких пілінгів багато, одним з популярних є кораловий, заснований на алмазної крихти, або скатка.

Принцип заснований на нанесенні серединного складу, що містить тверді абразивні фракції, які спеціальними масажними рухами втираються в обличчя. Відбуваються мікротравми тканин, що і провокує подальші реакції регенерації, відновлення тканин. Одночасно в складі для пілінгу можуть бути присутні й інші інгредієнти, які допомагають запобігти запальні процеси, поліпшити харчування, зволожити клітини епідермісу.

Показаннями до механічного серединному пілінгу відносять:

 • Лущення шкіри;
 • Ознаки старіння з усіма типовими проявами (зморшки, в’ялість, втрата еластичності і так далі);
 • Акне і сліди після них;
 • пігментація;
 • Шрами помірних розмірів;
 • Жирність, розширені пори.

Очищення обличчя механічним шляхом рекомендовано при багатьох симптоматика ослаблення шкіри, але обов’язково потрібно враховувати протипоказання, вік пацієнта. Самостійно краще не проводити подібні серединні процедури, так як важливо не перестаратися, а вибрати правильну консистенцію розчину, здійснювати акуратне масування і обов’язково дотримуватися умов реабілітаційного відновлення.

Протипоказання для механічного пілінгу ідентичні іншим маніпуляціям серединного типу. Про повному списку зазвичай обізнаний косметолог, який проводить очищення. Якщо планується пілінг обличчя в домашніх умовах, то скоріш за все, він буде тільки поверхневим, а в разі використання складів глибшого дії, необхідно детально вивчити наявні обмеження.

Хімічний пілінг обличчя

Пілінг хімічного типу проводиться за допомогою кислотосодержащих розчинів. Залежно від виду кислот, прийнято розділяти такі пілінги на фруктові, саліцилові, трихлороцтові (ТСА), аскорбінову, ретинолової і так далі. Деякі виробники косметики пропонують лінійки продукції, призначеної для серединного хімічного пілінгу. У професійних салонах і клініках можуть подібні засоби для особи готуватися самостійно. Концентрація кислот залежить від бажаного ефекту, чим глибше необхідно впливати на шари шкіри, тим вищий вміст активних речовин.

Показання до хімічного пілінгу різноманітні, наприклад:

 • Ослаблення шкіри, передчасне в’янення;
 • Ознаки, супутні старінню;
 • пігментація;
 • Вугрі на обличчі;
 • Зменшення пружності, формування шкірних відвисання;
 • Сліди від прищів, шрами середньої вираженості.

Хімічний пілінг має трохи більше протипоказань, ніж механічний або апаратний, так як в серединному процесі беруть участь сполуки, на які може бути алергічна реакція на обличчі, загострення деяких порушень в організмі. При обліку протипоказань особливих ризиків в застосуванні такого способу немає, головне — все робити згідно з технологією, що зручніше робити за допомогою фахівця-косметолога. Однозначними обмеженнями є пошкодження шкіри невідомої етіології, алергії, розвивається в організмі інфекція, вірус, серйозні хронічні дисфункції, включаючи серцеві порушення.

Проведення серединного пілінгу

Необхідність проведення саме серединного пілінгу на обличчі повинна обговорюватися з досвідченим косметологом, так як дії будуть проходити вже на більш глибоких шарах епідермісу. Тип маніпуляцій вибирається не тільки від індивідуальних переваг, бажаного ефекту, а й від структурних змін шкіри, обов’язково протипоказань. Зробити правильний вибір простіше в тих установах, де є можливість підібрати оптимальний варіант догляду та підтримки краси відразу з декількох варіантів, проаналізувавши плюси і мінуси процедури.

Для тих, хто вперше збирається робити пілінг, потрібно розуміти, що хоча цей косметичний захід, воно вимагає чіткого дотримання технології.

Умовно серединний процес для особи можна розділити:

 1. Підготовчий етап. На початковій стадії проходить поверхневе очищення обличчя, при необхідності нанесення складів, що поліпшують ефект. Наприклад, для апаратного пілінгу це може бути гель, що сприяє більш глибокому проходженню хвиль, для хімічного — кошти, що розкривають пори для ефективного впливу активних розчинів і так далі;
 2. Основний обробіток проблемних ділянок. Етап може не займати багато часу, але від якості його проведення залежить майбутній результат. Для кожного з типів серединного пілінгу є свої нюанси. Для хімічної методики важливо витримати певний час на обличчі і не перевищити концентрацію, для механічної — не перестаратися з інтенсивністю масування. Є ряд і інших особливостей, виконання яких гарантовано при зверненні тільки до професіоналів косметичній галузі;
 3. Реабілітація. Так як пілінг передбачає певне травмування шкіри, але тільки різними способами і ступенем глибини, то від того, як буде проходити відновлення, повністю залежить результат. Для серединного очищення цей період може варіювати від 5-14 днів. У цей час потрібно використовувати спеціальні відновлюють кошти, берегти обличчя від зовнішніх впливів і проводити правильний реабілітаційний догляд після пілінгу, про який проінформує косметолог.

Вибираючи, яким чином буде зберігатися молодість і краса шкіри, не потрібно нехтувати й іншими не менш важливими критеріями — здоров’я, безпеку. Якісна і результативна косметична процедура, проведена згідно з технологією, із застосуванням сучасного обладнання або перевірених безпечних препаратів, має відповідну вартість і це потрібно розуміти. Особливо це стосується при виборі методу омолодження шкіри або її підтримки.

Ссылка на основную публикацию