Секс до і після овуляції

В менструальному періоді виділяється один день для того, щоб завагітніти, тому і рекомендується секс в день овуляції або в потрібний час до / після неї.

Напевно більшість жінок неодноразово чули про овуляцію. Але ось що це таке? Коли починається, як протікає і яка функція цього часового відрізку? Питань з цим поняттям може виникати дуже багато, особливо у тих, хто зважився на поповнення родини всерйоз. Але, як правило, всі вони зливаються в два загальних — що це таке і як її використовувати в своїх цілях.

1 Поняття та ознаки

З народження в жіночому організмі закладено найцінніший скарб — близько одного мільйона яйцеклітин. Щомісяця для жінки репродуктивного віку є періодом підготовки організму до зародження нового життя, тобто менструація дає одну або кілька яйцеклітин, готових до запліднення. А овуляцією прийнято вважати саме той момент, коли дозріла яйцеклітина виходить з яєчника. Це і є обов’язковою умовою зачаття дитини — без овуляції не буде і дитини. Тому даний період відіграє вирішальну роль при плануванні вагітності. Однак не варто плутати поняття зачаття і овуляції. Спочатку всі зусилля вкладаються в день виходу яйцеклітини, а після овуляції, через приблизно 24 години, може тільки наступити зачаття.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як правильно розрахувати стать дитини по овуляції
 • Як і для чого складається графік базальної температури?
 • Ановуляція — місячні без овуляції
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Під ознаками овуляції маються на увазі виділення, зміни базальної температури і т. П., Що є досить суб’єктивним. Але навіть з урахуванням того, що даний період самостійно визначити складно, деяким жінкам все ж вдається помітити відповідні зміни у власному організмі, які проявляються саме в ці дні.

Отже, до основних ознак овуляції можна віднести наступне:

 1. Коли яйцеклітина дозріла і виходить, багато жінок можуть відчувати збільшене сексуальний потяг. Також неодноразово вчені доводили, що саме в такі періоди жінки в очах чоловіків виглядають більш сексуально привабливими.
 2. У деяких осіб середина циклу характеризується тягнуть больовими відчуттями і поколюванням в нижній області живота. Це може ще супроводжуватися незначними кривавими виділеннями.
 3. Зміна характеру і концентрації вагінальних виділень. Вони стають більш рясними, тягучими і в’язкими. При огляді гінеколог може помітити прозору слиз, яка покриває шийку матки, а після менструації вона знову знаходить звичний характер.

Щоб зробити більш точний аналіз, необхідно систематично спостерігати за менструальним циклом в цілому. Найчастіше регулярний менструальний цикл є доказом наявності щомісячної овуляції. Якщо ж є порушення, то це говорить про те, що овуляції або зовсім немає, або ж яйцеклітина дозріває не кожен місяць. При цьому дані поняття не є законом, оскільки регулярність не може бути гарантією її наявності, як і нерегулярність не є свідченням про точне її відсутності.

2 Як розрахувати, і навіщо це потрібно?

Отже, з поняттям овуляції визначилися — це період, коли можливість завагітніти максимальна. Розрахунок цього дня грунтується на тривалості місячних і інформації, зазначеної в жіночому календарі — першому і останньому дні менструального циклу, моментах і характер зміни виділень, зміни в настрої і самопочутті.

Жінкам, у кого тривалість менструального циклу завжди приблизно однакова і постійна, загальне число досить розділити на 2, щоб отримати день овуляції, можливо, з похибкою в 1-2 дня. Тобто, якщо менструальний цикл складає 28 днів, то овуляція наступить на 14 день цього періоду.

Тим особам, у кого менструальний цикл нестабільний, краще скористатися такою формулою обчислення:

 1. Визначивши найкоротший цикл за рік, слід від нього відняти число 18;
 2. Визначивши найдовший цикл, потрібно від даного показника відняти число 11.

При веденні графіка зміни базальної температури овуляцію можна визначити за отриманими щодня змін. Вона по температурі визначається значним стрибком. Ще обчислити овуляцію можуть допомогти УЗД-дослідження і спеціальні аналізи.

Тривалість овуляції для кожної жінки є визначенням часу життя її статевої клітини в матковій трубі, де вона, відповідно, зможе зустрітися з чоловічої статевої клітиною. Як правило, даний показник дорівнює проміжку 16-48 годин, але як середній показник медичні джерела вважають добу.

До того ж чоловічі сперматозоїди бувають задоволені витривалими, чому виживають в організмі жінки кілька діб в очікуванні яйцеклітини. Саме тому сприятливим вважається для зачаття час за 2 дні як до овуляції, так і після неї.

Розрізняють декілька варіантів періоду, які характеризуються відхиленням термінів овуляції:

 1. Рання овуляція — відбувається найчастіше за 2-3 дні до овуляції припущень.
 2. Відсутність — це період, коли жіноча яйцеклітина не залишає своєї оболонки.
 3. Пізня — відбувається через кілька діб після овуляції передбачуваної.

Всі зазначені варіанти можуть бути як нормальним станом, так і бути сигналом розвитку гінекологічного недуги. До таких відхилень можуть ще привести гормональний збій, стрес, захворювання, шкідливі звички, погане харчування і надмірне фізичне навантаження.

3 Наслідки, що залежать від овуляції

Щоб завагітніти, тобто забезпечити зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною, є 12-24 години. З урахуванням того, що чоловічі статеві клітини в середньому живуть 2-7 днів, часто не більше 4, то, значить, секс повинен бути на другий або третій день до обчисленого дня овуляції.

Самостійно яйцеклітина не рухається, цьому сприяють скорочення маткових труб і їх ворсинки. Через це жіноча клітина в маткову область потрапляє лише на 5-6 день, а зачаття здійснюється вже в зоні гирла фаллопієвих труб. Активні і здорові сперматозоїди здатні максимум за 3 години подолати відстань від піхви до яєчників. Тобто, якщо секс стався під час виходу яйцеклітини з фолікула або протягом декількох годин після цього, то зачаття можливо. Ще можна завагітніти за 2-3 дня (рідше — більше) до овуляції. Справа в тому, що далеко не у всіх чоловіків сперматозоїди здатні так довго зберігати рухливість після статевого акту.

Таким чином, найсприятливішими днями для зачаття є 2-3 дня до або в овуляцію, але якщо попередньо утриматися від сексу на 3 дні.

Важливо відзначити, що уникнути небажаної вагітності, якщо не займатися або переривати статевий акт, не вдасться. Адже сперматозоїди здатні в деяких випадках зберігатися в жіночих органах до тижня, тому навіть після овуляції краще підстрахуватися традиційними контрацептивами.

Перерваний статевий теж не виключає ризик зачаття, особливо якщо регулярно відбуваються перервані статеві акти. Справа в тому, що деякі сперматозоїди можуть затриматися в каналі або під крайньою плоттю, і вже при наступному статевому акті вони можуть досягти яйцеклітини незалежно від того, коли це сталося — до або після овуляції.

Підводячи підсумки, хотілося б ще раз відзначити, що секс під час овуляції не дає гарантії завагітніти. Для даної мети більше підходить пара днів до або перші години після овуляції. Однак хоч це і сприятливий час для зачаття, існує чимало різних чинників, які здатні перешкоджати вагітності. При цьому прорахунки виходу яйцеклітини з метою запобігання небажаній вагітності теж не можуть дати гарантії, тому краще приймати протизаплідні препарати або використовувати презерватив.

Ссылка на основную публикацию