«Сбербанк»: вклад «Зберігай Онлайн», його умови

У вітчизняній банківській системі «Сбербанк» як би стоїть осібно. По суті у нас є «СБ» і всі інші. Це пов’язано не тільки з тим, що він найбільший, найстаріший і має системоутворюючі значення для російської економіки. Мільйони громадян звично бачать в ньому то установа, яке обслуговувало їх десятками років, де вони зберігали свої заощадження, де отримували грошові перекази і брали позики. Спочатку не було альтернативних варіантів, в СРСР діяли тільки ощадні каси. Тепер же у «СБ» настільки широка лінійка фінансових продуктів, що він охоплює практично всі сегменти профільного ринку і категорії клієнтів. У ньому можна взяти споживчий кредит, оформити іпотеку, він приймає вклади під досить вигідні відсотки. Особливо потрібно звернути увагу на історично сформовану стійкість і надійність «СБ» — найбільш важливий критерій при виборі того установи, де відкривати депозит.

Щоб правильно зрозуміти роль і статус «Ощадбанку» в нашій реальності, варто заглянути в середину XIX, в далекий 1841 рік, коли імператор Микола I видав указ про заснування в Росії першої ощадної каси. Саме з цього документа бере свій початок довга і насичена подіями історія «Ощадбанку Росії», де були періоди злетів, величезних досягнень, криз і потрясінь.

Головне, це банківська установа завжди користувалося максимальною підтримкою держави:

 • У царській Росії метою створення мережі ощадних кас було прагнення привчити населення до цивілізованих форм заощадження грошей, а за збереження розміщених в них коштів ручається держава.
 • У радянський період вся система ощадкас зазнала змін, вона була перетворена в мережу установ, де можна було виконати всі необхідні для громадян операції. Тут робили грошові перекази, продавали акції, облігації та інші цінні папери, можна було оформити вклад з метою отримання доходу у вигляді відсотків або позику. Це було єдине в СРСР установа такого типу. І хоча альтернативи не було, її і не шукали майже, адже все це відбувалося під наглядом держави, а вкладення і заощадження були під його надійним захистом.
 • Система кас була реорганізована в «Ощадний банк СРСР», що відбулося в 1987 році. У пострадянський період, після розвалу Союзу, російська республіканська його частина стала власністю РФ. Протягом останніх десятиліть «СБ» працює як універсальний комерційний банк. Його основний акціонер сьогодні (50 + 1 акція) — Центробанк РФ, тобто, можна говорити про серйозну частку державної участі. Саме тому у нього репутація самого надійного і стабільного банку країни, він бере участь практично у всіх соціальних урядових програмах. Крім того, компенсація радянських вкладів в «Ощадбанку» — теж державний проект, гроші на який йдуть з бюджету.

Грунтуючись на цих фактах, можна говорити, що «Сбербанк — найнадійніший з існуючих вітчизняних, і йому варто довірити свої заощадження. Однак є й інші аспекти, які впливають на вибір фінустанови для депозиту.

Високі відсотки і «Сбербанк»

У питанні прибутковості вкладів «Сбербанк» не можна назвати найцікавішим. Його відсотки на різні фінансові продукти знаходяться в середній категорії, він ніколи не пропонує своїм клієнтам той максимум, що іноді дають інші гравці ринку. З чим це пов’язано:

 • «Сбербанк» коштує практично поза конкуренцією і йому не потрібно боротися за вкладника.
 • У нього високий рейтинг серед населення, що дозволяє йому обходитися без створення для клієнтів високозаманчівих пропозицій.
 • Він орієнтується на різні категорії населення, розробляє ті продукти, що будуть цікаві пенсіонерам, людям із середнім і малим достатком.
 • Він чітко дотримується політики Центробанку Росії за рекомендованою процентній ставці.

Про останній момент потрібно знати всім, хто планує оформляти банківський депозит.

Ключова ставка Центробанку і її вплив на відсотки за вкладом

У банківській системі регулятор (у нас ЦБ РФ) встановлює ключову ставку, по якій кредитує комерційні банки або приймає від них кошти на зберігання. Її величина залежить від різних факторів і економічних показників. Сьогодні діє ключова ставка в розмірі 10,5% річних.

ЦБ РФ вже кілька разів за останні два роки «грав» на пониження, якщо в 2014 році вона була в розмірі 17%, то вже в 2015 — 11%. Цей показник — своєрідний індикатор, який визначає всі процентні ставки за вкладами в банках Санкт-Петербурга, Москви, Владивостока і інших російських міст. Вони не можуть бути вище.

Також регулятор застосовує і інший інструмент, який не дозволяє банкам істотно завищувати відсоток. Це середня максимальна ставка, яка базується на відсотках по депозитах, що пропонують населенню гравці з ТОПу (10 найбільших банків Росії, що залучають заощадження населення, куди входить і «СБ»). Якщо перевищення по якомусь з фінансових продуктів досягає 2-3%, то організація виплачує в ФСВ (Фонд страхування вкладів) більший розмір внеску. З початку 2016 року його коливається в межах 7,94-8,96%, також трохи відрізняється і в залежності від регіону.

Тобто якщо банк пропонує своїм клієнтам завищені відсоткові ставки по депозитах, це може свідчити про те, що він веде ризиковану політику. Майте на увазі цей аспект, коли буде підшукувати кращі вклади в рублях в Москві або в регіонах.

Порада: деякі фінустанови середнього і малого розміру використовують такі прийоми для залучення клієнтів, йдучи на явне зменшення власного прибутку і пропонуючи дуже вигідні відсотки по депозитах. Тут потрібно розглядати всю ситуацію в цілому і уважно вивчати інформацію, що стосується вас цікавить установи, що знаходиться на сайті Центробанку. Там можна дізнатися, наскільки «незадоволений» регулятор поведінкою будь-якого банку, чи загрожують тому санкції у вигляді відкликання ліцензії, що не знижений чи його рейтинг надійності і подібне.

«СБ» в плані відсотків за вкладами максимально обережний, тому і прибутковість по його продуктам знаходиться в середній категорії. Однак, з іншого боку, цим він ще раз підтверджує свою надійність. У ризикованих операціях він не бере.

Вклади для фізичних осіб від «Ощадбанку»

Найбільший вітчизняний банк не стоїть на місці, він постійно розвивається, розробляє і пропонує населенню різні фінансові продукти, починаючи від споживчих кредитів та іпотеки, закінчуючи пластиковими картами і депозитами.

У числі останніх є як класичні вклади, розраховані на людей, які бажають спілкуватися з банком в традиційній формі, відвідуючи відділення, так і засновані на впровадження нових технологій віддаленого доступу.

Базові продукти у «СБ» три — «Керуй», «Поповнюй» і «Зберігай». Всі вони відносяться до різних типів строкових депозитів:

 • в форматі «Керуй» можна проводити операції обох видів — як прибуткові, так і витратні;
 • у версії «Поповнюй» можливі додаткові внески;
 • «Зберігай» відноситься до депозитів ощадного типу. Тут нараховуються максимальні відсотки з потенційних. Але гроші вносяться до фінустанови на чітко визначений термін і ніяких додаткових операцій з внеском виробляти не можна.

Порада: якщо ви припускаєте, що найближчим часом вам знадобиться скористатися певною сумою грошей, але все ж хочете отримати дохід у вигляді банківських відсотків, то пошукайте короткострокові депозити. Наприклад, деякі вклади в «Совкомбанк» на сьогодні припускають терміни в 91 день і виплати в розмірі 8,8-9,8% річних.

Як отримати найвищі відсотки за депозитом «Зберігай»?

У «СБ» є дві версії вкладу «Зберігай — традиційна і онлайнова. У другій цікавіші відсотки. В порівнянні:

 1. від 5,15 до 6,91% в руб., від 0,01 до 1,38% в доларах США, від 0,01 до 0,30% в євро;
 2. від 5,35 до 7,28% в руб., від 0,01 до 1,64% в доларах США, від 0,01 до 0,40% в євро.

У всьому іншому ці два депозиту практично ідентичні:

 • термін встановлюється індивідуально з точністю до одного дня, можливі періоди — від 1 міс. до 3 років включно;
 • мінімальна сума — 1,0 тис. рублів, 100 доларів США, 100 Євро;
 • відсотки нараховуються щомісяця, є капіталізація, а також і можливість перерахувати їх на рахунок / карту;
 • зняття частини суми без втрати планованого доходу не передбачено;
 • внесення додаткових платежів для збільшення тіла вкладу немає;
 • дострокове розірвання договору можливе, при цьому розмір відсотків, які виплатять власникові депозиту, залежить від того, протягом якого періоду основного терміну відбувається востребование засобів.

Переваги вкладу «Зберігай Онлайн»

Тут ми не порівнюємо продукти різних банків, наприклад, вклади ВТБ24 для фізичних осіб, і аналізуємо вигідність різних депозитів від «Ощадбанку». Йдеться тільки про плюси, що дає оформлення через віддалений доступ.

Якщо ви прийдете в відділення «СБ» і відкриєте вклад «Зберігай», то вам запропонують нижчі відсотки.

Щоб отримати підвищену ставку, слід скористатися інтернет-банкінгом або виконати всі операції за допомогою банкомату. Крім того, в перевагах онлайнових інструментів є наступне:

 • вам не знадобиться відвідувати відділення банку і витрачати свій час на стояння в чергах;
 • інтернет-сервіс доступний з різних пристроїв, в числі яких персональний комп’ютер, планшет або смартфон, інформаційно-платіжний термінал або банкомат;
 • всі з’єднання захищені, і при будь-яких діях, якщо ви проявляєте розумну обережність, ваші кошти не будуть викрадені;
 • всі онлайн-сервіси від «Ощадбанку» гранично зрозумілі, ними можна користуватися навіть при невисокому рівні комп’ютерної грамотності;
 • при виникненні будь-якої проблеми ви завжди зможете звернутися на «гарячу лінію», де вам нададуть максимально повну консультаційну підтримку.

Як відкрити вклад «Зберігай Онлайн»?

На відміну від різних інших фінансових продуктів, наприклад, від депозитів «Россельхозбанка» для пенсіонерів, де можна прийти до відділення і відразу відкрити вклад, щоб скористатися можливістю оформити його через віддалений доступ в «СБ», вже потрібно бути його клієнтом. Тобто для людини «з вулиці» цей сервіс недоступний. Тому, якщо ви хочете отримати підвищені відсотки за вкладом «Зберігай Онлайн», вам слід спочатку відвідати відділення «Ощадбанку» і оформити карту моментальної видачі.

Далі, все гранично просто:

 • Вам потрібно буде пройти реєстрацію в системі «Сбербанк Онлайн». Тут можна скористатися офіційним сайтом «СБ РФ» або одним з пристроїв мережі, терміналом або банкоматом.
 • Для реєстрації вам знадобиться карта «СБ» і мобільний телефон, на який надійде смс-повідомлення з паролем для входу. На ньому вже має бути встановлена ??послуга «Мобільний банкінг».
 • Дотримуючись інструкцій, що будуть вам запропоновані (на сайті, в терміналі або банкоматі), ви зможете пройти реєстрацію і почати роботу.

Порада: якщо ви є труднощі і вам потрібна допомога в підключенні онлайн-банкінгу, то ви можете це зробити у відділенні «СБ». Таким способом зазвичай користуються люди похилого віку, які не звикли до нових технологій. Але при підключенні сервісу таким чином і в разі подальших самостійних дій по оформленню вкладу, підвищені відсотки вам також гарантовані.

 • По завершенні реєстрації вам відкриється можливість проводити різні операції, в тому числі і відкривати вклади в особистому кабінеті.
 • Вхід в особистий кабінет проводиться за допомогою пароля, який вам приходить на мобільний телефон, і ідентифікатора (логіну), що видається при реєстрації. Останній ви можете поміняти в формі кабінету і вписати більш звичний для вас.
 • Всі дії по відкриттю депозиту і подальшої з ним роботи потрібно проводити в спеціальній вкладці «Вклади і рахунки». Тут потрібно повністю заповнити всі графи і отримати підтвердження про те, що він успішно почав функціонувати.
 • Всі рухи за вкладом, нарахування відсотків, пролонгації та подібне ви зможете також відстежувати в особистому кабінеті на своєму комп’ютері або в банкоматі без відвідування відділення.

«Зберігай Онлайн» — доступний, інтуїтивно зрозумілий продукт з вигідними відсотками. Відкриваючи його, ви не тільки отримаєте пасивний дохід, який буде трохи вище, ніж при зверненні в банк для оформлення аналогічного продукту, але і істотно заощадите свій час і зусилля.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Вибираючи для своїх заощаджень депозит від «Ощадбанку», ви тим самим віддаєте перевагу самому надійному фінансовій установі нашої країни, великому, з максимальною державною підтримкою і з хорошою репутацією.

Ссылка на основную публикацию