Сбербанк «Скарбничка» — що це таке? Як підключити і відключити «Скарбничку» в «Сбербанк Онлайн»?

Автоматизована система «Сбербанк Онлайн» відкриває перед клієнтами фінансової установи масу нових можливостей. Для дистанційного керування своїми рахунками користувачеві знадобиться тільки доступ до Мережі та реєстрація в інтернет-банкінгу. Однією з найбільш зручних функцій «Ощадбанку Онлайн» багато хто вважає можливість підключення сервісу «Скарбничка».

«Скарбничка» від Ощадбанку — що це?

«Скарбничка» — це спеціальна послуга від Ощадбанку, яку можна підключити в системі інтернет-банкінгу. Сервіс працює автоматично і дає можливість із заданою періодичністю переказувати грошові кошти з дебетової картки на ощадний рахунок, таким чином накопичуючи їх. Користуватися «скарбничку» зручно, безпечно і результативно (кошти переводяться регулярно). Користувач самостійно вибирає алгоритм накопичення, величину відрахувань і формат послуги. Контролювати роботу сервісу можна за допомогою системи «Сбербанк Онлайн», СМС-повідомлень від банку, що оповіщають про переклади на ощадний рахунок або вклад.

«Скарбничка» від Ощадбанку — умови

Щоб користуватися сервісом «Скарбничка» від Ощадбанку, клієнт фінансової установи повинен виконати кілька умов. Дотримуватися їх просто, вони не вимагають великих витрат часу або спеціальних знань:

 1. Наявність активної дебетової картки та ощадного рахунку для накопичення грошових коштів (клієнт може сам вибрати валюту — рубль, євро, долар, але обидва рахунки повинні бути відкриті в одній і тій же грошовій системі).
 2. Рахунки повинні бути відкриті в одному і тому ж територіальному банку.
 3. Клієнт банку може оформити будь-яку кількість «скриньок», якщо не допускати оформлення послуги на один і той же рахунок карти списання або ощадний рахунок.
 4. Дебетова карта і ощадний рахунок можуть бути відкриті тільки на одну людину, переводити гроші на чужій внесок не вийде.

На офіційному сайті Ощадбанку клієнт може ознайомитися з повним описом умов надання послуги (вибираємо «Приватним клієнтам» — «Чи вигідно для вас» — «Сервіс скарбничка» — «Умови надання послуги»). Ми пропонуємо зробити акцент на базових положеннях:

 • в певних випадках переказ грошей може не здійснюватися (наприклад, через блокування карти, закриття ощадного рахунку і т.д.);
 • при підключенні послуги «Мобільний банк» клієнт буде отримувати СМС-повідомлення про неможливість перекладу із зазначенням причини (наприклад, в разі перевищення ліміту);
 • після перевипуску карти послуга залишається активною, від клієнта додаткових дій не потрібно, але в разі зміни прізвища, імені, по батькові вона буде припинена, буде потрібно повторне підключення;
 • фінансова установа не несе відповідальності за неподання послуги з причини, що не залежить від нього;
 • якщо змінюються умови функціонування сервісу, інформація про це розміщується на офіційному сайті і в територіальних підрозділах банку не пізніше ніж за 15 днів до вступу нових правил в силу;
 • поміняти настройки сервісу, призупинити його роботу або відключити можна декількома способами — через Контактний центр, у відділенні банку (знадобиться підготувати собі посвідчення особи державного або карту з пін-кодом), через «Сбербанк Онлайн».

Важливо: до деяких видів дебетових карт підключити «Скарбничку» не вийде, а саме — «Сбербанк-Maestro», «Сбербанк-Maestro« Соціальна »Поволзької і Північно-Західного банків Ощадбанку, випущених до 1 жовтня 2013 року.

Види «скриньок» від Ощадбанку

В рамках програми «Скарбничка» Сбербанк розробив кілька форматів накопичення грошових коштів. Клієнт може вибрати зручний для себе варіант, а також змінити його в будь-який момент:

 1. «Скарбничка на фіксовану суму» (людина вибирає автоматичний переклад фіксованої суми з рахунку карти на ощадний рахунок в певний день і з індивідуально зазначеної періодичністю, наприклад, 50 рублів кожне 10-е число місяця).
 2. «Скарбничка від зарахувань» (перекладається певний відсоток від зарахованої суми, при цьому враховуються всі безготівкові зарахування, крім тих, що надійшли з інших рахунків користувача, від клієнтів фінансової установи, завдяки відсоткам за рахунками, за операціями повернення, технологіям MasterCard MoneySend / Visa Money Transfer). Клієнт має право сам встановити максимальну суму переказу.
 3. «Скарбничка від витрат» (переклад відображений у вигляді відсотка від суми списання не пізніше дня, який слідує після транзакції, не беруть до уваги операції переказів між особистими рахунками, відкритими в Ощадбанку, повернень, погашення кредитів, комісійні збори).

Як підключити «Скарбничку» в «Сбербанк Онлайн»?

Для активації послуги клієнту банку знадобиться тільки Інтернет, наявність активної карти, пін-код або мобільний пристрій (для відправки СМС-повідомлення та отримання повідомлення з даними для запуску сервісу). Щоб підключити скарбничку в «Сбербанк Онлайн», необхідно зайти в «Особистий кабінет» і в меню карти, з якої будуть списуватися гроші, вибрати вкладку «Операції» — «Підключити скарбничку».

На наступному етапі користувач налаштовує параметри (вводить назву, вибирає рахунок зарахування, списання, вид скарбнички, періодичність або відсоток від суми, дату найближчого поповнення, вказує суму) і натискає кнопку функції «Підключити». Відкрити «Скарбничку» вийде і через меню вкладу, вибравши розділ «Інформація за вкладом» — «Скарбничка». Алгоритм налаштувань такий же. Крім підключення послуги в автоматизованому сервісі «Сбербанк Онлайн» клієнт може звернутися до відділення фінансової установи, зателефонувати до Контакт-центру, скористатися пристроєм самообслуговування.

Як перевірити рахунок в «скарбничці»?

Для перевірки балансу на ощадному рахунку «Скарбнички» користувачеві потрібно зайти в «Особистий кабінет» автоматизованої системи «Сбербанк Онлайн», вибрати карту, прикріплену до сервісу, натиснути в меню її вкладки — «Скарбничка». У новому вікні буде відображена актуальна інформація по ощадному рахунку або поповнювати вклад, в тому числі сума, доступна для зняття або перекладу.

Як перевести гроші з «Скарбнички» на карту?

Щоб перевести кошти з ощадного рахунку на карту, користувачеві потрібно в меню сервісу «Сбербанк Онлайн» вибрати розділ «Перекази та платежі» — «На свою карту», ??визначити необхідні параметри (номер рахунку, карти для списання), підтвердити операцію введенням секретного коду з СМС. Переказати гроші вийде і через банкомат, термінал, відділення банку.

Порада: важливо пам’ятати, що гроші не будуть переведені, якщо сума перевищує допустимий ліміт, карта заблокована або закритий рахунок (картковий або ощадний), а також в деяких випадках, передбачених законодавством.

Як зняти гроші з «Скарбнички» Ощадбанку?

Щоб зняти гроші з «Скарбнички», потрібно спочатку перевести їх на рахунок дебетової карти, а потім перевести в готівку через банкомат або звернутися до відділення банку. Якщо кошти накопичувалися на поповнювати вклад, то способи зняття залежать від його умов. Як правило, в такому випадку гроші отримують тільки в повному розмірі і вже після закриття вкладу.

Як відключити «Скарбничку» в «Сбербанк Онлайн»?

Щоб призупинити, відключити або відновити послугу, змінити деякі параметри, клієнт може звернутися у відділення банку з документом, що посвідчує особу, або картою. Також можна відключити «Скарбничку» в «Сбербанк Онлайн». Щоб зробити це останнім способом, користувачеві потрібно вибрати розділ «Вклади і рахунки» — рахунок — вкладку «Скарбничка» — «Операції» — «Відключити».

 «Скарбничка» Сбербанк — відгуки

Відгуки клієнтів банку про використання сервісу «Скарбничка» в основному позитивні. Користувачам подобається широкий функціонал, можливість самостійно змінювати налаштування і формат послуги без необхідності звертатися до фахівця фінансової установи, зручний інтерфейс. До того ж платити за використання «Скарбнички» не потрібно. Для роботи необхідний тільки доступ до Інтернету, відкрита дебетова карта і рахунок або вклад. Алгоритм підключення дуже простий і зрозумілий навіть для тих, хто має невеликий досвід роботи з онлайн-сервісами.

Але в той же час є і негативні відгуки. Багато клієнтів відзначають, що при поповненні вкладу за допомогою «Скарбнички» вагому частину суми, в тому числі накопичені відсотки, клієнт часто втрачає, так як зняти гроші з вкладу можна тільки через значний період часу, коли на величину заощаджень вплинули інфляція і коливання курсу валют . Протягом всього часу гроші не працюють на клієнта, а беруть участь в грошовому обороті банку.

Сергій:
Сервіс «Скарбничка» дуже зручний і функціональний. Зазначена сума списується автоматично, не потрібно самостійно планувати, як відкласти гроші, де їх зберігати, все це робить система. До того ж платити ні за що не потрібно. Списання не відчуває, а через кілька місяців накопичується пристойна сума.

Ольга:
Послугу «Скарбничка» підключила відразу після відкриття карти. Мені вона дуже подобається. Гроші переводять на ощадний рахунок автоматично, один раз налаштувала параметри і все. Відкладати на велику покупку самої часто не виходить, а тут кошти зберігаються окремо, і власнику залишається тільки чекати, поки накопичиться потрібна сума.

Євгенія:
Хоча і є у «Скарбнички» свої дрібні недоліки, цей сервіс все ж дуже зручний. З його допомогою можна легко і порівняно швидко накопичити гроші на бажану покупку без зусиль і витрат часу на планування витрат.

Збережіть статтю в 2 кліка:

«Скарбничка» від Ощадбанку — одна з найбільш зручних і корисних послуг. Її можна безкоштовно підключити декількома способами, в тому числі за допомогою електронного сервісу «Сбербанк Онлайн». Також він дає можливість перевіряти рахунок, змінювати налаштування «Скарбнички» через ПК або мобільний пристрій в будь-який час доби.

Ссылка на основную публикацию